Reklama

Reklama

O Honzovi a princezně Félince

(TV film)

Obsahy(1)

Honza se rozloučí s maminkou a bratry a vypraví se do světa. A protože má o strach postaráno, porazí i loupežníky a získá vzácné kamínky. V královském zámku pak dostane službu v kovárně. A jak to bude s místní princeznou? To už vám neprozradíme, na to se podívejte v dnešní pohádce… V dnešní Pohádce pro pamětníky se můžete těšit na veselou podrkonošskou pohádku plnou pěkných písniček. Natočila ji v roce 1968 režisérka V. Janečková, která obsadila do titulních rolí M. Stehlíka (Honza) a E. Hruškovou (Félinka). (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

V podstatě hodně nad hodnocením váhám. Na jednu stranu velmi roztomilé, příjemně rozverné, hezky obsazené, na druhou stranu příběh je nedotažený a to nejen v problematice loupežníků, když se na Honzu vrhli, když je nečekal, není překvapivé, že ho přesila udolala, ale hlavně v tom, že si rok ani nevzdechl za rodinou, i když ano, to je běžné pohádkové klišé, ale hlavně tedy nedomrlost děje při příchodu Félinky do Honzovy rodné chalupy. Ale s ohledem na věk téhle pohádky, příjemný hlas vypravěče, hezkou hudební stránku, která by moje rodiče v dobách mého dětství přiváděla k šílenství, protože bych jim "tváře jako slabikáře, černé tváře od kováře" zpívala nejméně týden, příjemné vystupování paní Štěpničkové a mou oblíbenou princeznu, kloním se k vyššímu počtu hvězd a doufám, že to s tím zpěvem není dědičné. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Zase jedna pohádka z kategorie postarších, která nejspíš má šanci uspět i u dětí. U těch ponejvíce pravděpodobně díky hudbě a veselým, rýmovaným písničkám. Ale tentokrát ani kulisy nejsou zcela marné. Škoda jen, že Honza jde stejným lesem zpět a nepohlídá si loupežníky. A vlastně ani předtím je nenechal zavřít či nějak nepotrestal. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená černobílá studiová pohádka o Honzovi, kterak k princezně a královské koruně přišel. Prostý děj je prošpikován chytlavou písničkou "Bim, bam, zní kovářská muzika" a celkovou pohodkou. Jediná kaňka na ději je snad nedotažený příběh s loupežníky, které sice Honza při prvním setkání vyžene z lesa, po roce ale je jimi zase okraden a pak už to scénárista neřeší. Ale pro děti je to i přes absenci barvy v obraze příjemná půl hodina. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama