Tati, chyť mě (festivalový název)

Catch Me Daddy

Thriller / Drama

Velká Británie, 2014, 107 min

Daniel Wolfe

Daniel Wolfe

Robbie Ryan

Michael Elliott

(49th KVIFF) Kdyby se scénář od určité zlomové chvíle příliš nespoléhal na náhody (nepravděpodobné potkávání se pronásledovaných a pronásledujících), neměl bych asi problém jít s hodnocením ještě výš. Krásně natočený (převážně) thriller s výbornými hereckými výkony. Zprvu není úplně jasné, "vo co přesně go", ale po nějakých dvaceti/třiceti minutách začne až překvapivě napínavá naháněčka po městečku a jeho okolí. Chování vybraných postav se místnímu divákovi může zdát občas až nesmyslné, ale věřím, že pakistánští imigranti mají poměrně značně odlišnou mentalitu než řadový Západoevropan, takže mi to nečinilo nejmenší problém. Jo a je to místy docela drsňárna :) Příjemné překvapení.(8.7.2014)

Mladý pár (Pákistánka a Skot) na zběsilém útěku před dvěma auty pronásledovatelů, přičemž v jednom jedou čtyři Pákistánci a ve druhém dva bílí drsňáci. Film na pomezí akčního thrilleru a westernu (jakkoliv to zní šíleně) sleduje utíkající i pronásledovatele, přičemž obě skupiny jdou přes mrtvoly. Divák do konce čeká, o co tu vlastně jde. A pak přišel závěr, díky kterému jsem musel jednu hvězdičku ubrat. Takovéto konce prostě nemám rád.(15.7.2014)

Žánrově neuchopitelný a já byla také jak v sedmém vidění a nevěděla jsem, která bije, ale druhá polovina to dala do kupy a pak jsem sledovala už jen, jak to dopadne. Asi bych to každému nedoporučovala, protože je to i podané zvláštní formou, na kterou nejsem zvyklá. Ach ti imigranti, jeden aby se v nich vyznal?(17.7.2016)

• rakosabasta

Jako honička po první třetině nudy dobrý, jako příběh neuvěřitelné - a tím myslím, že tomu nevěřím - ne ve Velké Británii, ne v dnešní době; ani jedna z postav není navíc natolik zajímavá, aby jí člověk držel palce. Možná, kdyby se to odehrávalo v Pákistánu, tak ok, ale takhle to neberu. Jeden velký negativní zážitek, který by bylo bývalo lepší si nechat ujít.(13.7.2014)

Po pecke Wild Bill je toto druhá záležitosť z Ostrovov, ktorá ma veľmi po nekonečne dlhej dobe silno oslovila a idem s hodnotením naplno, hoci, aby som bol úprimný, scénka foter vs Laila a uvzlykané ''I'm your Chum Chum...'' mi tak neuveriteľne pila krv, že som dokonca pomýšľal nad troma hviezdičkami!(30.12.2015)