Reklama

Reklama

Tati, chyť mě

  • Velká Británie Catch Me Daddy
Trailer

Obsahy(1)

Lidská srdce se zatvrdila a vřesoviště zdivočela... Pozoruhodný debut bratří Wolfeových (Daniel režíroval, scénář napsal společně s bratrem Matthewem), který po svém premiérovém uvedení na filmovém festivalu v Cannes sklidil nadšené kritiky, je žánrově těžko uchopitelný film, který lze asi nejlépe popsat jako temný, sociálně laděný thriller. Jeho protagonistkou je Laila, mladá žena pákistánského původu, která je společně se svým skotským přítelem Aaronem na útěku před blíže neurčenou hrozbou. V patách jim jsou dvě skupiny nebezpečně vyhlížejících mužů a teprve postupem času si uvědomujeme, že je ve hře otázka rodinné cti a že se schyluje k velkému zúčtování... Příběh, zčásti pojatý jako western, odehrávající se na yorkshirských vřesovištích, svou autentičností a celkovým pojetím v mnohém připomíná filmy Andrey Arnoldové (Red Road, Fish Tank, Bouřlivé výšiny, American Honey) a to nejen díky účasti jejího dvorního kameramana Robbieho Ryana. Vizuálně působivý film má vynikající soundtrack (Tim Buckley, Nicki Minaj, Patti Smith, Exuma). Před kamerou rovněž debutující Sameena Jabeen Ahmedová za své ztvárnění Laily získala několik cen. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

(49th KVIFF) Kdyby se scénář od určité zlomové chvíle příliš nespoléhal na náhody (nepravděpodobné potkávání se pronásledovaných a pronásledujících), neměl bych asi problém jít s hodnocením ještě výš. Krásně natočený (převážně) thriller s výbornými hereckými výkony. Zprvu není úplně jasné, "vo co přesně go", ale po nějakých dvaceti/třiceti minutách začne až překvapivě napínavá naháněčka po městečku a jeho okolí. Chování vybraných postav se místnímu divákovi může zdát občas až nesmyslné, ale věřím, že pakistánští imigranti mají poměrně značně odlišnou mentalitu než řadový Západoevropan, takže mi to nečinilo nejmenší problém. Jo a je to místy docela drsňárna :) Příjemné překvapení. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Žánrově neuchopitelný a já byla také jak v sedmém vidění a nevěděla jsem, která bije, ale druhá polovina to dala do kupy a pak jsem sledovala už jen, jak to dopadne. Asi bych to každému nedoporučovala, protože je to i podané zvláštní formou, na kterou nejsem zvyklá. Ach ti imigranti, jeden aby se v nich vyznal? ()

Reklama

aniabo 

všechny recenze uživatele

Vizuálně top film, ta Sameena je od začátku nejpřirozenější herečka světa, s těma svejma svetrama, melírama a bordelem na ksichtě, stejně tak je geniální interiér maringotky s motýlkama a horkou čokoládou, ačkoliv prvních dvacet minut člověk netuší, co se děje, film je pastvou pro oči a čumění proto naprosto stačí. V postupujícím čase precizně naporcované explicitní násilí, neuvěřitelné herecké výkony a takové napětí, že při posledním Daddy, I'm your chumchum mám náběh na trauma. Síla. ()

theSaint 

všechny recenze uživatele

Počátečních 30min pro mě bylo čirým utrpením a velmi silně jsem uvažoval, že opustím sál.. Ovšem to by mi bylo na filmovém festivalu poněkud trapné (jiní se neostýchali) a tak jsem držel a ono se vyplatilo.. Zhruba po 35-40min příběh nabral na zajímavosti a ze závěru mi nabíhala husí kůže! Spousta diváků s nervy nevydržela a ve velkém počtu opouštěli sál. Syrové drama, které není pro každého. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Střet kultur není vždy zalitý sluncem. 1)  Spoiler. Snímek se nesmlouvavě vyjadřuje ke kulturním rozdílům liberální Evropy a pákistánského rodového pojetí cti. S osudovou daností ve smyslu pákistánské tradice se perou všichni aktéři - dívka, která si chce volit partnera podle vlastní úvahy, její bratr i nakonec i její otec._____  2)  Postupně se odkrývají jednotlivé motivy a divák začíná chápat, o co jde a co se tu děje. Z tohoto hlediska vzato má největší zážitek ten, kdo o filmu nic neví._____ 3)  Mimořádnou roli hraje skvělý soundtrack._____ 4)  Dal bych čtyři hvězdičky, ale je to moc velká depka._____ 5)  Bezvýchodnost, v níž se na konci filmu ocitá Lailin otec, přesně vystihuje její prosba o slitování: Dad, I'm still your chumchum! ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama