Krvavá pomsta

• USA In a Valley of Violence (více)

Samotář Paul a jeho pes Abbie se vydávají na cestu do Mexika přes Denton, kdysi prosperující hornické město bohaté na těžbu zlata, dnes zaprášený zapadákov. Souboj mezi Paulem a synem místního šerifa, zakřiknutým Gillym, odstartuje sled tragických událostí. Město se pomalu propadá do násilí a krveprolití, které nikdo nedokáže zastavit. (Canal+ Action)

choze

Bylo nebylo jedno záprašené mestečko, ve kterém žilo asi deset lidí - dvě sexy sestry, pár důchodců a pár záporáků. A jednoho dne sem dorazil sympatický a schopný cizinec s pejskem... Jakási snaha tu byla, ale zápletka je až moc jednoduchá, děj rozbředlý, záporáci povrchní a při závěrečné přestřelce se nepoměrně víc nakecá než nastřílí. ()

petero

Zabili mu psa a ukradli koňa. Krvavá pomsta môže začať. Pes bol fasa, dokázal aj nejaké triky napríklad hrýzť, kôň medzi nejakých tátošov z rodu mustangov nepatril. Škoda že hlavný hrdina si v podstate za to môže sám. John Wick na divokom západe sa nekoná keďže tu nie je ani poriadne koho zabiť (zostava hercov načítava podľa imdb 13 hercov z toho jeden je pes) a vysporiadať sa tu musí len so štyrmi sračkamy. ()

OG_Swifty

Westernovy becko s Hawkem a Travoltou s bandou noname hercu. V prvni polovine divaka bavi predevsim cviceny pejsek, ktery je ve filmu nejlepsim hercem. To si uvedomovali i tvurci filmu a jelikoz Hawke mozna ne, ale Travolta urcite klauzuli ve smlouve ma (klauzuli rikajici "Ja musim bejt nejlepsi"), pejsek nas opusti. Ano, spoiler. Pak dojde k nahaneni banditu a nevelkolepemu finale. Co jinak rict: Casting je docela hroznej, postavy vetsinou nesympaticky (s vyjimkou staryho Travolty) a mestecko desive prazdny. Film nechtene misty pusobi dost trapne, ale celkove se to da prezit. Prvni pulka docela nuda, kdyz dojde rada na akci, zacne film bavit. Vyjimkou byl sylvestrovsky konec Travolty. Sorry dalsi spoiler. Rejza / Tvurce je pro me neznamy jmeno a ma se jeste hodne co ucit, ale hudebni podkres se mi docela libil. Celkove slabsi prumer. ()

ScarPoul

Dávam 4, hoci je to objektívne za 3. Ti West vie spraviť atmosféru aj vie spraviť zaujímavé postavy. Len v zásade neprináša nič nové. Pár odkazov na klasiku, ale žiadny presah. Dokonca v niektorých scénach zbytočné obkecávačky. Dialogóvo nie je West na takej úrovni ako Tarantino, ani nikdy nebude. Škoda, že sa o to stále snaží. Nerozpráva priestorom, nerozpráva obrazom. Rozpráva kecami. Niekedy to funguje. Inokedy to spomaľuje. Finálna retribution mohla byť sofistikovanejšia a krvavejšia. Bez rozdielu na to je ale Paul v podaní Ethana Hawkea skvelým hrdinom. Dokonca by som si s ním vedel predstaviť sériu, hoci niektoré jeho motivácie, neboli podľa môjho názoru až tak výrazné. Bez rozdielu na výtky vyššie ma to bavilo. A Taissa Farmiga bude raz lámať všetky mužské srdcia. ()

Cervenak

Ďalší "tak trochu iný" moderný western. Chvíľami sa to snaží o spaghetti atmosféru (hlavne hudbou), ale väčšinou je to indie bizarnosť na hrane paródie. Mňa to však bavilo, lebo tie postavy a dialógy nie sú celkom márne, má to svižné tempo a celkovo je tam ten pocit "takto nehrdinsky sa to mohlo odohrávať na skutočnom Západe". ()

• Natáčanie prebiehalo v Novom Mexiku v meste Santa Fe a ranči Cerro Pelon, na rovnakých pľacoch ako aj western Silverado (1985). (Real Tom Hardy)

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět