Čeburaška

Чебурашка

Animovaný / Povídkový / Rodinný

Japonsko / Rusko, 2014, 79 min

Makoto Nakamura

Japoncami znovuoživená animovaná postavička Čeburaška, aj keď väčšinu priestoru dostáva krokodýl Geňa. Páčilo sa mi, že stop-motion animácia sa verne pridŕža predlohe, a to aj čo sa týka retrotitulkov. Naozaj pekná animácia a sympatické postavičky. Príbeh možno trochu viac ukecaný, ale to je asi tým, že moja ruština má značné rezervy.(12.10.2018)

Čeburaška po třiceti letech. Jak pokračování, zejména, když to vezme do ruky úplně jiný tým, který se chce přiživit na zašlé slávě ikon, bývají tak trapná, že se červená i monitor, tady se to povedlo. Makoto, Makoto, jsi borec. Mé oblíbence jsi uvedl zpět do života způsobem, kterému tleskám a infantilně si nad tím jojikám. Ano, ty písničky nejsou takové, jako když je zpíval Livanov, i když jsou zazpívané dobře, ale pokoušet se křísit mrtvé je nedůstojné. Takže - staronově - to nejlepší je teprv před námi.(26.7.2014)

• - Tímu sa darilo nakrúcať iba 4 až 5 sekúnd videa za deň. Každý snímok bol nakrúcaný zvlášť a až potom sa ručne hýbalo bábikami. (Slunkoo)

• - Rozmery nových súprav a bábik sú výrazne väčšie ako ruské originály. (Slunkoo)

• - Mikhail Aldashin už pracoval so štúdiom Pilot, vo svojom čase chcel film natočiť v 3D. (Slunkoo)