The DUFF

• Austrálie

The DUFF

Komedie

USA, 2015, 101 min

Není to až taková kravina, jak se může na první pohled zdát. Po dlouhé době vcelku dobrá komedie pro puberťáky, která pobaví. Hlavní hrdinka Bianca je obyčejná dívka (není nijak ošklivá), které její kamarád z dětství mezi řečí řekne, že je DUFF (česky VOTka). Dívka se samozřejmě brání tomu, že by zrovna ona mohla být VOTka..ale posléze jí dojde, že jí vlastně doopravdy je. Tak požádá o pomoc toho, který ji paradoxně řekl, že je VOTka.. poté následuje pár vtipných i nudnějších scén a na konci klasickej americkej happyend. Jako největší bitch tento film okořenila mladinká Bella Thorne, které jde hraní mrch na výbornou.(1.6.2015)

Romantické komédie mám rád, preto keď som videl trailer bol som nadšený že to môže byť jedna z tých lepších romantických komédii. Ale trošku ma film sklamal scenár je priemerný a postavy sa správajú niektorých situáciách hlúpo a pri niektorých scénach mi bolo až trápne. Zas na oplátku je tu dobrý casting.(22.2.2018)

Slušná teen komedie, která diváka obohatí o jedno nové slůvko. Proč ne. Humor povětšinou funguje, nejsou tady nechutnosti a já tohle (i přes ohranou zápletku) kvituji. K hereckému obsazení v podstatě taky nemám námitek- hlavní hrdinka umí být správně trhlá, sympaťák mile sympatický, mrcha vzorově nepříjemná, a tak dále. Takže na ukrácení dlouhé chvíle je DUFF ideální materiál. Pěkných 70 %. Oblíbená část- představa sexu s Wesem(8.5.2015)

Není to film, který byste museli nutně vidět víckrát - vlastně není nutné ho vidět ani jednou, ale když už po něm sáhnete a přistoupíte na to, že půjde o miliontou středoškolskou variaci na "kterak ošklivá holka dostala školního krasavce", proč ne. Je to vtipné, je to svižné, herci jsou sympatičtí a hudba populární. Humor poměrně inteligentní, žádné tělení tekutiny ani záplava vulgarismů. Pod vší tou moderní fasádou jde o konzervativní americký ideál perfektního vztahu - dva krásní, sebevědomí mladí lidé, kteří jsou sousedé a znají se od dětství, se do sebe zamilují. Budoucnost? Dům na předměstí s bílým plotem, trávníkem na ježka a minimálně dvě usměvavé děti!(31.5.2015)

Po prvom zhliadnutí traileru som bola fakt zhrozená.. a síce to šlo okolo knižnej predlohy veeeeeeľkým oblúkom a zobralo si to z nej asi len to najpovrchnejšie (v tomto prípade pár mien a pojem d.u.f.f.), tak film nakoniec príjemne prekvapil. Zápletka síce nie je nič nové pod slnkom, ale ako oddychovka je to stále na úrovni a pobaví.(28.5.2015)

• - Mae Whitman (Bianca) a Bella Thorne (Madison) sú vo filme spolužiačkami, no v reálnom živote je prvá menovaná herečka o osem rokov staršia ako jej kolegyňa. (Hudakfilms)

• - Film sa natáčal v amerických štátoch Georgia a Texas. (Hudakfilms)