Ako uloviť frajera

• Austrálie

Komedie

USA, 2015, 101 min

• Necrotongue

Evidentně jde o film pro jinou cílovou skupinu.Kdyby mi bylo 13-17 možná bych udělil čtyři hvězdičky,ale protože už jsem přestárlý,všiml jsem si mnohých nedostatků.Děj byl krajně předvídatelný,humor byl poměrně slabý a celý snímek mi připadal hodně povědomý,byl podobný jako spousta komedií,které byly už natočeny dříve(Protivný sprostý holky,Bullshit,atd.).Na druhou stranu mě v podstatě potěšil závěr,který mohl být mnohem horší a občas jsem se i zasmál,proto jsem filmu nakonec udělil dvě hvězdičky.(20.11.2016)

Uz podla trailerov to vyzeralo dost nadejne a nakoniec sa podaril aj samotny film. Absenciou nechutnosti, sympatickymi postavami a dokonale fungujucou romantickou liniou mi to dost pripomenulo vlnu skvelych romantickych komedii zo skolskeho prostredia z konca 90.tych rokov (10 Things I Hate About You alebo Drive Me Crazy). Stvrtu hviezdicku nedam len preto, lebo tu je par hluchych miest, par vtipov bolo az prilis natahovanych a niektore postavy neboli dostatocne vyuzite (napriklad matka hlavnej hrdinky). A takisto za Kena Jeonga, ktoreho neskutocne neznasam a v tomto filme mi svojimi trapnymi vystupmi k tomu pridal par dalsich dôvodov. Ale aj napriek tomu tento film odporucam kazdemu, kto ma chut na teenagersku romanticku komediu bez nechutnosti. 7/10.(1.6.2015)

Není to film, který byste museli nutně vidět víckrát - vlastně není nutné ho vidět ani jednou, ale když už po něm sáhnete a přistoupíte na to, že půjde o miliontou středoškolskou variaci na "kterak ošklivá holka dostala školního krasavce", proč ne. Je to vtipné, je to svižné, herci jsou sympatičtí a hudba populární. Humor poměrně inteligentní, žádné tělení tekutiny ani záplava vulgarismů. Pod vší tou moderní fasádou jde o konzervativní americký ideál perfektního vztahu - dva krásní, sebevědomí mladí lidé, kteří jsou sousedé a znají se od dětství, se do sebe zamilují. Budoucnost? Dům na předměstí s bílým plotem, trávníkem na ježka a minimálně dvě usměvavé děti!(31.5.2015)

Slušná teen komedie, která diváka obohatí o jedno nové slůvko. Proč ne. Humor povětšinou funguje, nejsou tady nechutnosti a já tohle (i přes ohranou zápletku) kvituji. K hereckému obsazení v podstatě taky nemám námitek- hlavní hrdinka umí být správně trhlá, sympaťák mile sympatický, mrcha vzorově nepříjemná, a tak dále. Takže na ukrácení dlouhé chvíle je DUFF ideální materiál. Pěkných 70 %. Oblíbená část- představa sexu s Wesem(8.5.2015)

Už to tu bylo tisíckrát a nejmíň tolikrát to ještě uvidíme, námět ohraný jak kazeta Waldy Matušky mojí babičky... Nicméně oceňuji dobrý záměr tvůrců v boji proti kyberšikaně a škatulkování mezi puberťáky a společností vůbec. Celkem fajn počin. "You're a weirdo. Fine, own it. Be the best weirdo you can be!"(28.5.2015)

• - Mae Whitman (Bianca) a Bella Thorne (Madison) sú vo filme spolužiačkami, no v reálnom živote je prvá menovaná herečka o osem rokov staršia ako jej kolegyňa. (Hudakfilms)

• - Film sa natáčal v amerických štátoch Georgia a Texas. (Hudakfilms)