Ako uloviť frajera

• Austrálie

Komedie

USA, 2015, 101 min

V samotné podstatě jde o teen komedii podle tisíckrát ohrané šablony: "holka 'ošklivka', která se snaží stát populární," ale The DUFF je regulérně vtipnej film. Alespoň pro ty, kterým tenhle "ztrapňovací" typ humoru (typický např. pro seriál Modern Family) sedne. Problém bývá, že obdobné komedie neznají míru a sklouzávají velice často do trapného (teď už v tom špatném slova smyslu) pitvoření. To se tady naštěstí neděje a film vcelku zručně mixuje klasickou romantiku a humor, který rozhodně není hloupý. Mae Whitman není taková ta hollywoodská kráska, co upoutá na první, ale o to lepší je herečka a to více se zaryje pod kůži, i když to chvíli trvá. Kdo má nakoukaný Parenthood, tak musí její přirozené herectví zbožňovat. Hudebně a vizuálně to jde na ruku cílové skupině: popík, facebook, twitter, selfie kam se podíváš. K tomu se váže jediná výraznější výtka: někdy té moderny bylo až moc.(31.5.2015)

• Marqta

Mean girls varianta 2014. S kyberšiknou, haštagama a sociálníma sítěma. Dostanete všechno, co byste od tohohle typu filmu mohli čekat. Je jasné, že jsem z věkového hlediska lehce mimo cílovou diváckou skupinu, asi jsem trochu prošvihla to období, kdy bylo společensky i z psychyckého hlediska přijatelné a neškodné koukat na tenhle typ filmů. V onom období jsem sjížděla Requiem za sen a obdobné libůstky, tak mám v téhle oblasti asi trochu deficit...:D Jsem překvapená, že se mi to relativně líbilo, (berte mě s rezervou, když říkám, že líbilo) šla jsem do toho s tím, že to bude kravina, jen jsem byla zvědavá kvůli velmi pozitivní ohlasům, které jsem slyšela a četla. Neříkám, že to je hlubokomyslný, skvělý, nebo originální film to určitě ne. Na druhou stranu ve svém žánru by určitě patřil k těm lepším. Jasně dá se říct, že to je jedno klišé za druhým, že je to celé umělohmotné a předvídatelné od začátku do konce. Věřím ale, že kdyby mi bylo tak 13, tak by se mi tenhle film asi líbil a jakkoli jsou ty životní moudra co tam občas padnou stejně umělá jako ten zbytek, tak se nedá odepřít že platí. Takže vážení, neškatulkujte lidi a buďte hodní na svoje kamarády (a nejen na ně). ----"Only you can define yourself."---->(14.9.2015)

Není to až taková kravina, jak se může na první pohled zdát. Po dlouhé době vcelku dobrá komedie pro puberťáky, která pobaví. Hlavní hrdinka Bianca je obyčejná dívka (není nijak ošklivá), které její kamarád z dětství mezi řečí řekne, že je DUFF (česky VOTka). Dívka se samozřejmě brání tomu, že by zrovna ona mohla být VOTka..ale posléze jí dojde, že jí vlastně doopravdy je. Tak požádá o pomoc toho, který ji paradoxně řekl, že je VOTka.. poté následuje pár vtipných i nudnějších scén a na konci klasickej americkej happyend. Jako největší bitch tento film okořenila mladinká Bella Thorne, které jde hraní mrch na výbornou.(1.6.2015)

Není to film, který byste museli nutně vidět víckrát - vlastně není nutné ho vidět ani jednou, ale když už po něm sáhnete a přistoupíte na to, že půjde o miliontou středoškolskou variaci na "kterak ošklivá holka dostala školního krasavce", proč ne. Je to vtipné, je to svižné, herci jsou sympatičtí a hudba populární. Humor poměrně inteligentní, žádné tělení tekutiny ani záplava vulgarismů. Pod vší tou moderní fasádou jde o konzervativní americký ideál perfektního vztahu - dva krásní, sebevědomí mladí lidé, kteří jsou sousedé a znají se od dětství, se do sebe zamilují. Budoucnost? Dům na předměstí s bílým plotem, trávníkem na ježka a minimálně dvě usměvavé děti!(31.5.2015)

Už to tu bylo tisíckrát a nejmíň tolikrát to ještě uvidíme, námět ohraný jak kazeta Waldy Matušky mojí babičky... Nicméně oceňuji dobrý záměr tvůrců v boji proti kyberšikaně a škatulkování mezi puberťáky a společností vůbec. Celkem fajn počin. "You're a weirdo. Fine, own it. Be the best weirdo you can be!"(28.5.2015)

• - Mae Whitman (Bianca) a Bella Thorne (Madison) sú vo filme spolužiačkami, no v reálnom živote je prvá menovaná herečka o osem rokov staršia ako jej kolegyňa. (Hudakfilms)

• - Film sa natáčal v amerických štátoch Georgia a Texas. (Hudakfilms)