Ako uloviť frajera

• Austrálie

Komedie

USA, 2015, 101 min

Uz podla trailerov to vyzeralo dost nadejne a nakoniec sa podaril aj samotny film. Absenciou nechutnosti, sympatickymi postavami a dokonale fungujucou romantickou liniou mi to dost pripomenulo vlnu skvelych romantickych komedii zo skolskeho prostredia z konca 90.tych rokov (10 Things I Hate About You alebo Drive Me Crazy). Stvrtu hviezdicku nedam len preto, lebo tu je par hluchych miest, par vtipov bolo az prilis natahovanych a niektore postavy neboli dostatocne vyuzite (napriklad matka hlavnej hrdinky). A takisto za Kena Jeonga, ktoreho neskutocne neznasam a v tomto filme mi svojimi trapnymi vystupmi k tomu pridal par dalsich dôvodov. Ale aj napriek tomu tento film odporucam kazdemu, kto ma chut na teenagersku romanticku komediu bez nechutnosti. 7/10.(1.6.2015)

Průměrná komedie v klasických kulisách americké Haj Skůl. Klišé sem , klišé tam. Obsazení není zlé a celkem to zabaví. Jen pořád nechápu , jak proboha naprostá kráva může být oblíbená jen proto , že je hezká a cool. Zlá , pitomá .nepříjemná... Asi jsou všichni slepí nebo jim platí , nechápu. Vždycky mi to přišlo hrozně nereálné , chápu ty přiblblý americký rituály dospívání, plesy , roztleskávačky, ale tohle je prostě přehnaný. Takhle nelogicky zlej a zaslepenej snad nikdo není , a pokud jo , tak snad nejsou blbí všichni okolo.(1.8.2015)

• Marqta

Mean girls varianta 2014. S kyberšiknou, haštagama a sociálníma sítěma. Dostanete všechno, co byste od tohohle typu filmu mohli čekat. Je jasné, že jsem z věkového hlediska lehce mimo cílovou diváckou skupinu, asi jsem trochu prošvihla to období, kdy bylo společensky i z psychyckého hlediska přijatelné a neškodné koukat na tenhle typ filmů. V onom období jsem sjížděla Requiem za sen a obdobné libůstky, tak mám v téhle oblasti asi trochu deficit...:D Jsem překvapená, že se mi to relativně líbilo, (berte mě s rezervou, když říkám, že líbilo) šla jsem do toho s tím, že to bude kravina, jen jsem byla zvědavá kvůli velmi pozitivní ohlasům, které jsem slyšela a četla. Neříkám, že to je hlubokomyslný, skvělý, nebo originální film to určitě ne. Na druhou stranu ve svém žánru by určitě patřil k těm lepším. Jasně dá se říct, že to je jedno klišé za druhým, že je to celé umělohmotné a předvídatelné od začátku do konce. Věřím ale, že kdyby mi bylo tak 13, tak by se mi tenhle film asi líbil a jakkoli jsou ty životní moudra co tam občas padnou stejně umělá jako ten zbytek, tak se nedá odepřít že platí. Takže vážení, neškatulkujte lidi a buďte hodní na svoje kamarády (a nejen na ně). ----"Only you can define yourself."---->(14.9.2015)

Není to až taková kravina, jak se může na první pohled zdát. Po dlouhé době vcelku dobrá komedie pro puberťáky, která pobaví. Hlavní hrdinka Bianca je obyčejná dívka (není nijak ošklivá), které její kamarád z dětství mezi řečí řekne, že je DUFF (česky VOTka). Dívka se samozřejmě brání tomu, že by zrovna ona mohla být VOTka..ale posléze jí dojde, že jí vlastně doopravdy je. Tak požádá o pomoc toho, který ji paradoxně řekl, že je VOTka.. poté následuje pár vtipných i nudnějších scén a na konci klasickej americkej happyend. Jako největší bitch tento film okořenila mladinká Bella Thorne, které jde hraní mrch na výbornou.(1.6.2015)

Zábavnější komedie, takových už tu pár bylo ale pokaždé to chce vybrat námět, lidí a bud se chytne nebo ne, Já jsem VOTKa, příběh sympatické Mae Whitman která chtěla byt jiná ale přesto zůstala stejná a to na ní bylo originální, po pár pokusech o změnu se ji spíš vše hroutilo ale ona prostě vše brala pořád pozitivně, a to se mi na ní líbilo několikrát sem se snažil film přečíst ale neuspěl sem Bella se hodila přesně na funkci namyšlené holčičky, prostě suprová americká komedie z jedné střední školy.(8.1.2017)

• - Film sa natáčal v amerických štátoch Georgia a Texas. (Hudakfilms)

• - Mae Whitman (Bianca) a Bella Thorne (Madison) sú vo filme spolužiačkami, no v reálnom živote je prvá menovaná herečka o osem rokov staršia ako jej kolegyňa. (Hudakfilms)