The DUFF

• Austrálie

The DUFF

Komedie

USA, 2015, 101 min

Ústredná myšlienka "DUFF" celkom fajn, v podstate aj ten príbeh, ale tie prvoplánové postavy mi išli občas fakt na nervy - od samotnej podivnej hlavnej predstaviteľky Biancy až po totálne preafektovanú Megan (ktorá mimochodom nebola ani sympatická). No mohli si odpustiť tých viacero tradičných bezduchých vsuviek a trápností, ktoré však asi nesmú chýbať v žiadnej americkej high-school comedy. Ale tak musím uznať, že toto sa mi páčilo naozaj o čosi viac ako drvivá väčšina súčasnej americkej teenage tvorby. Aj keď to, ako to skončí, bolo každému absolútne jasné...(6.5.2015)

V samotné podstatě jde o teen komedii podle tisíckrát ohrané šablony: "holka 'ošklivka', která se snaží stát populární," ale The DUFF je regulérně vtipnej film. Alespoň pro ty, kterým tenhle "ztrapňovací" typ humoru (typický např. pro seriál Modern Family) sedne. Problém bývá, že obdobné komedie neznají míru a sklouzávají velice často do trapného (teď už v tom špatném slova smyslu) pitvoření. To se tady naštěstí neděje a film vcelku zručně mixuje klasickou romantiku a humor, který rozhodně není hloupý. Mae Whitman není taková ta hollywoodská kráska, co upoutá na první, ale o to lepší je herečka a to více se zaryje pod kůži, i když to chvíli trvá. Kdo má nakoukaný Parenthood, tak musí její přirozené herectví zbožňovat. Hudebně a vizuálně to jde na ruku cílové skupině: popík, facebook, twitter, selfie kam se podíváš. K tomu se váže jediná výraznější výtka: někdy té moderny bylo až moc.(31.5.2015)

Klišoidní středoškolská fenomenální blbost, ale tak dobře natočená, že jsou čtyři hvězdičky skoro málo :) Příjemná oddychovka, co nenudí a trošku vám šprtne do svědomí. Vyhrocené situace a občasné přehrávání hlavní hrdinky, což byl asi záměr, aby byla ta trapnost fakt vidět, beru s rezervou, ale jinak je to po dlouhé době zase konečně povedená americká teenager komedie.(17.5.2015)

Klasická školácká komedie. Ona je ošklivka, on hezounek a navzájem se prudí. Sice každému bude hned od začátku jasné jak to dopadne, tak i tak stojí film za shlédnutí. Já se u filmu moc bavila a ráda zkoukla pro změnu příjemný nenáročný film. Chvílema jsem se přistihla, jak se na film culím a doufám, že film dopadne, jak by dopadnout měl.(26.7.2015)

Fajn záležitost, když už máte za den mozek uvařenej dost a spíše jste odreagovávací typ na tenhle druh filmů, než na Bayovo taškařice s megačímkoli. Klasické schéma je solidně odehráno neokoukanými tvářičkami. Což je vlastně fajn, ale naprosto v rámci regulí a dle technických postupů jak uspět, čili nic extra zajímavého. Největší předností je však humor, který je poměrně na úrovni a nespadá do explicitně fekálních ni sexuálních rovin. Připočtětě fungující chemii postav a já jsem nad průměrem.(7.8.2015)

• - Film sa natáčal v amerických štátoch Georgia a Texas. (Hudakfilms)

• - Mae Whitman (Bianca) a Bella Thorne (Madison) sú vo filme spolužiačkami, no v reálnom živote je prvá menovaná herečka o osem rokov staršia ako jej kolegyňa. (Hudakfilms)