Rosamunde Pilcher: První nebo druhá (TV film)

• Německo

Rosamunde Pilcher: Besetzte Herzen

• Německo

Occupied Hearts (Besetzte Herzen) Based on Rosamunde Pilcher's - A letter from Denis

Rosamunde Pilcherová: Hlas srdca

Romantický / Drama

Německo, 2014, 88 min

Předloha:

Rosamunde Pilcher (povídka)

Martin Wilke

Holger Greiß
  • freddy

On je architekt, který pro svou milou postavil vysněný dům snů u pobřeží, ona ho odmítla, on se opil a vyspal se s jinou, přičemž ráno, když se vypařil zatímco ona spala, u ní na stolku zapomněl květiny, na nichž byla přišpendlena adresa toho domu i s klíči (květiny byly původně určeny pro ženu, která ho odmítla), ona si to blbě vyložila, nakvartýrovala se k němu a on celý film nevěděl, jestli chce tu první nebo tu druhou ženu. Klasická Pilcherovka, která není moc objevná a už vůbec ne originální, ale která má příjemnou letní atmosféru a úžasné exteriéry. K tomuto letnímu období je takový film naprosto ideální a navíc se u tohoto druhu filmů nemusí přemýšlet, prostě jednoduchá romance, která je občas dobrá na pročištění mysli. Navíc tuhle německou romanci řadím k těm lepším a záživnějším filmům v rámci žánru, a i proto uděluji lepší dvě hvězdy. Na jedno kouknutí ideální.(19.7.2014)

• ladanda

Strašné. Každá postava je vyobrazena jako naivní a hloupá. Ale to mají Němci rádi, ne?(8.8.2015)

• ARI50

Bože takhle to je nejlepší řešení co nevyjde s močím u jiné a pak to poseru a sem zmatený hrozny.(29.9.2018)

Další ze série romantických filmů. Tentokrát o architektovi který potká nebo pozná lásku až když ji ztratí. K tomuto filmu není co víc napsat snad jen že se hodí k těm kteří mají rádi šťastné konce.(15.7.2014)

Musím oponovat, tento film nebyla klasická Pilcherovka, jak zde hodnotí Freddy. Jennnifer je velmi hezká a milá slečna, která se jeví jako takový ten vyčůránek, co z chlapů tahají peníze. Hledá únik z finanční krize, kterou nám vůbec neobjasnila a tak jsme si ani nebyli schopni udělat představu, jaká vlastně je. Vzhledem k tomu, že Stevemu velmi a zištně pomáhala, děj směřoval k tomu, že Steve skončí v náruči Cory, která se mi ale vůbec nelíbila. Zato rodiče od Steva byli skvělí a dobře se vzájemně dobírali. Co dodat? Velmi jsem se pobavil a dávám plný počet i za ty starší, co tomuto žánru fandí, jen nemohou bodovat, protože nemají počítač, nebo internet, nebo obojí. Je jich velmi mnoho a věřím, že by takovéto filmy posílali do červených čísel, kdyby bodovali.(19.4.2017)

• - Když Steve (Christof Arnold) běží po pláži, aby „náhodně“ potkal Cory (Johanna Klante), má později při rozhovoru s ní pokaždé (při každém dalším záběru na něj) jinak mokré triko. (Zorgica)