Reklama

Reklama

Panáček ze dřeva

  • Itálie Le avventure di Pinocchio (více)
Trailer

Pinocchio, hrdina knihy Carla Collodiho, jak ho viděl klasik italského filmu Luigi Comencini. Jeho snímek vyniká originální kombinací hraných a trikových sekvencí a zajímavým hereckým obsazením. (NFA)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

curil 

všechny recenze uživatele

Původně televizní minisérie o pěti epizodách   v délce 280 min. (později rozšířená verze   320 min.). Známá pohádka o oživlém   dřevěném panáčkovi, jemuž se prodlužuje   při lhaní již tak dlouhý nos, byla jednou   odvysílána v české televizi v sedmdesátých   letech, verze zkrácená pro kina na 135 min.   Hvězdně obsazený filmeček i ve vedlejších   rolí (např. v rolích proradných zrádců   Kocoura a Lišky se ukáže populární komická   dvojice Franco Franchi a Ciccio Ingrassia) si   zachovává laskavý humor knižní předlohy, ale   i také krutost současného světa vnímaného   dětskýma očima. Zajímavě přistoupil   režisér Comencini k postavám z živočišné   říše; některé vidí v animované formě   stále jako živočichy (žralok, cvrček,   světluška, tuňák), zatímco další jsou v   lidské podobě (pes-soudce, kocour, lišák,   hlemýžď). ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

U nas to niikdy neslo v telke,..... a jak pozeram, o nic sme neprisli. Kulisy su len ciry priemer, tempo film udokonale nudi ... dialogy miestami az slaboduche ... fakt ledva som to dopozeral, tu zub casu pracuje neuprosne a film behom rokov brutalne starne, silna zatuchlina : 45 % ()

Reklama

Galerie (15)

Reklama

Reklama