Reklama

Reklama

Epizody(16)

Obsahy(1)

Státní zástupce má za úkol dostat za mříže nebezpečného podnikatele, který ovládá město. Sestaví proto tým, jehož členové sami nejsou úplně čistí. (Netflix)

Recenze (1)

Vavča 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá sezóna dorazila až po třech letech, přitom z původního seriálu zde nezbyl ani jeden hrdina. Zbyl akorát původní scénarista. Takže se vlastně nedá mluvit ani o pokračování. Celá série s tou první nijak nesouvisí a nemusí ji tedy před tímto vidět. Zbyla jen původní idea, tedy že na zločince si policie musí přibrat taky nějaké ty kriminálníky, aby držela krok. Státní zástupce Woo Je-Moon (Park Joong-Hoon) musí v městě Seowon nastolit pořádek, a to nepůjde, dokud se nezbaví zločineckého syndikátu Hyunseung , jehož ředitel Jo Young-Kook (Kim Hong-Fa) se neštítí ničeho a za fasádou legálního byznysu dělá vše, drogy, hazard, prostituce, praní peněz, tunelování státního rozpočtu atd. Proto Je-Moon přibere do týmu pomocníky - Heo Il-Hoo (Joo Jin-Mo), bývalý gangster, detektiva závisláka Jang Sung-Cheol (Yang Ik-June), nového státního zástupce, který prchá ze strachu před zločinci a sám přede sebou, No Jin-Pyeong (Kim Moo-Yul) a posledním do party Han Gang-Joo (Ji Soo), další bývalý člen gangu. Začátek má hodně ostrý nástup, město je plné zločinu korupce, nejasných mocenských stran uvnitř policie i státního zastupitelství. Každý hrdina má nějakou svoji minulost. Seriál ukazuje zpočátku zločin jako dokonale fungující systém (něco jako Špína Baltimooru). Je prostě nelehké to nějak zarazit, protože je to strukturální problém na mnoha úrovních, zabásnutím pár lidí to vyřešit nepůjde. Stejně jako jednička je to hodně adrenalinová série o rvačkách, soubojích a konfrontaci. Ten mozek a jiná úroveň myšlení z toho v poslední třetině odejde. Charaktery jsou nahozeny jen základně, přesto bych neřekl že jsou odfláknuté, jsou prostě strohé. Kromě jednoho hlavního hrdiny, tam nikdo žádný růst nebo zvrat charakteru neprodělá. Přesto neobvyklý seriál má několik vrcholů a zdánlivých konců, aby se znova rozjel, nešetří svoje hlavní hrdiny a pozor spoiler, s některými se už neshledáte. Nicméně má to skvěle vygradovaný děj, atmosferický OST, kde jsou i nějaké povedené songy, z instrumentální části je nejvíce killer ten industriální motiv s basovkou... Drsná, špinavá kriminálka, která má velkou část děje i solidní mozek, nejen svaly. Tak jaká bude třetí série, ale hlavně kdy? ()

Galerie (47)

Zajímavosti (3)

  • I když svoji účast na projektu přislíbil dokonce i jihokorejský herec Ha-neul Kang, který měl ztvárnit původně odsouzeného právníka, nyní ale do morku kostí zkorumpovaného, který je pro dosažení svého cíle ochotný udělat takřka cokoliv, museli se seriáloví tvůrci vypořádat s jeho pozdějším odchodem. Ten byl zapříčiněn hercovým nástupem na povinnou dvouletou armádní službu. Jako náhradu byl vybrán mladý jihokorejský herec Moo-yeol Kim. (Conspi)
  • Mezi dalšími avizovanými jmény figurovalo dokonce i jméno Tae-goo Eom. To se ale nakonec na listině zúčastněných neobjevilo, neboť herec se ještě před začátkem natáčení omluvil za svoje táhlé zdravotní potíže, které mu nedovolily se na tvorbě celé televizní série podílet. Jeho post, tedy post seriálové postavy Gang-joo Han, byl okamžitě přeobsazen jiným hercem, konkrétně o devět let mladším hercem Soo Ji. (Conspi)
  • A ze všeho nejzajímavější zprávou je, že v hlavní roli se dle původního záměru seriálových tvůrců měl objevit charismatický jihokorejský herec s tváří sériového vraha Seong-woong Park. Z nějakých důvodů se tak ale nakonec nestalo, a tak se diváci musejí spokojit jen s hereckou akvizicí starého známého Joong-hoon Park. (Conspi)

Reklama

Reklama