Pornografický vztah

• Francie Une liaison pornographique (více)

Jeden muž, jedna žena, jedna erotická představa. Muž a žena se rozhodnou tuto představu sdílet. Zpočátku jednou. Pak víckrát. Záludně se rodí vztah. Sex už není tím jediným, co je spojuje. Pomilují se. Rodí se cit. Jde o pornografický vztah. (oficiální text distributora)

KuZd

Ac to z nazvu nemusi byt primo jasne. Je to jeden z nejromantictejsich filmu, co jsem videla. Skvele vybrany ustredni par, skvele vykony, scenar... skvela gradace filmu a vyrceni nevyrceneho. Film o tom jak se z vztahu bez citu vyvine cit, nicmene jiz bez vztahu. ()

skleboun

zajímavý film, který je a není o tom, o čem se zdá - ano, sex je zde důležitou částí příběhu (bez něj a svých "úchylek") by se dva hlavní hrfinové nikdy nepotkali - ale není zdaleka tak důležitý, jak by se mohlo zdát a ani ony sexuální představy nejsou vysvětleny, s odůvodněním, že "na tom přece vůbec nezáleží, co přesně to je". A to je pravda. Oba hlavní představitelé si zdatně sekundují a nemusí se za své výkony vůbec stydět a jejich postupně se přeměňující vztah je podívaná, která opravdu stojí za to. Přesto musím filmu vytknout jednu věc - konec. Buď měl být o minutu kratší a odpustit si vyvětlivky a náhodná setkání anebo o dost delší, aby nám vysvětlil postavu vypravěče, která mi celou dobu vrtala hlavou a čekala jsem s napětím, co se z toho vyvine - a ono se z toho nevyvinulo nic. Tohle je rpo mě hlavní mínus, kvůli kterému jsem měla na konci takový lehce zmatený pocit, že takhle by to přece končit nemělo... ()

sumperacek

Velmi zajímavý film, hodně dobrých nápadů odkrývající střípky osobnosti muže a ženy. Na můj vkus ale byli tihleti dva herci hodně střízliví a zdrženliví. Trochu vadila roztahaná kamera, záběry přes okno, projíždějící auta, sklo apod. ()

tančísvlky

jednoduché bez zbytočností okolo , citový zážitok . Pár hercov , pár kulís , málo slov , a predsa tomu veríte. Je to láska oblečená do nahých duší... ()

bono22vox

,,Můj film není o sexu, ale o komunikaci mezi mužem a ženou´´ (režisér filmu Fonteyne) Neobvyklý milostný příběh, který nemá s pornografií téměř vůbec nic společného. Přestože snímek je velmi komorní (střídají se jen dvě prostředí, kavárna a hotelový pokoj), díky režisérovi a vynikajícím hereckým výkonům vznikla strhující podívaná... ()

mira.l odpad!

Vydržel jsem to jakž takž soustředěně sledovat asi půl hodiny, pak přišla ke slovu šipka "vpřed". Vlastně tak nějak vůbec netuším, co mělo tohle randění dvou už ne zrovna mladíků v kavárně a hotelovém pokoji znamenat. Stejně jako jsem nepochopil tu formu vyprávění jakýmsi "výslechem" kýmsi. Stejně jako moc nechápu ta většinou pěti a čtyřhvězdičková hodnocení a komentáře. Na tento typ filmového umění asi nejsem geneticky nastaven. ()

Mocoft

Děj filmu je vlastně úplně banální, ale silný, city jsou opravdové a skvělé rozuzlení (nebo spíše nerozuzlení) zápletky se opravdu nepodobá klasické love story. Zajímavé je, že si vlastně on a ona nerozumněli, neznali se a přes to se milovali... A zajímá Vás co to vlastně spolu dělali? Měl bych tip :))) ()

wito

velmi zaujimavy pribeh, netradicny pohlad na vztah muza a zeny. zaujme svojou prirodzenostou a jednoduchymi nosnymi myslienkami. ()

Ewík

2.10.2010 Velmi zajímavý nápad. Musím se proto ptát: Co je to láska? Jak se rodí? Je to prostě jen chemická reakce mezi dvěma jedinci. Fyzicky se přitahují, sdělují si své názory a vypadá to, že to "klape" a "jiskří". Hmm... je tedy prakticky jedno, s kým člověk je (samozřejmě, pokud to není násilník nebo něco zvrhlého). Muž a žena se prostě nemohou nikdy plně chápat. Další téma, o němž musím přemýšlet, je volba. "I´ve always made major decisions on a whim. I thought about it, weighed it all up, drew up lists for and against with points that I added up. But when it came to choose, when I really had to choose, it was like leaping into the void. It was purely instinctive." Nádherně řečeno. ()

maoc

Velmi poučný film o chybách, které nemusíte udělat a o dobrých krocích, které byste udělat mohli. ()

ona.takova

Dlouho jsem tenhle film neviděla, ale ještě dnes si vybavím tu tíseň. Vztah dvou lidí, kteří nemají problémy sdělit a ukojit své erotické představy a ten samý pár, co si nedokáže otevřeně přiznat prohlubující vzájemné city . Bojí se odmítavé reakce toho druhého a raději spekulují nad tím, co asi chce ten druhý. Moc se mi líbil a dlouho mi někde zůstal. ()

Hrabovo

Lidi se milují a nevědí proč. Tak to někdy v životě chodí. A možná vždycky. To jen rozum, co do toho chce pořád mluvit, nám našeptává, že víme, za co a proč druhého milujeme. Kdyby to tak bylo, fungovaly by všechny ty vědecké seznamky. Ale přesnější je :"Hodíme se k sobě, miláčku?"...Ale zamilovává se naše nevědomí, poznávají naše tykadla a vybíráme si přesně, aniž si toho jsme vědomi. ()

seba

Aby takto komorní příběh utáhl celý film, musí tam být něco víc, něco silného, něco nedefinovatelného, co nás přinutí se o hrdiny zajímat (a teoreticky to může být i porno, které tu opravdu, ale opravdu není). Tady jsem to něco nenašel. Nathalie Baye už není nejmladší. Sergi Lopez skvělý, ten chlap se mi začíná líbit. ()

mahon

musím souhlasit s Djkoma(tem), je to teměř jako povedený dokument. Happyend by všechno zkazil. Takto to opradu mohlo být. A k tomu někoho si zamilovat stačí podle mě i mnohem méně, než zážitky, které mají ti dva... Nedosostatky komunikace bohužel fungují ovšem všude stejně. Podle mě je to výborný flm. ()

Aazy

"Je přece jedno, co to bylo. Mohla to být spousta věcí. A zároveň je to vždycky to jediné. Akt lásky." Kéž by. Sex může být často vším možným, jenom ne aktem lásky. Ale u bezejmenných hrdinů tomu tak bylo. Možná akt netradičtní a pro mnohé nechutný a těžko pochopitelný, přesto za ním vězela láska. Proto vám radím, jste-li zvědaví, co spolu mohli dva jinak docela obyčejný lidé tajně vyvádět přes inzerát, vzdejte to radši předem. Zajímá-li vás však spíš než pohled do jejich postele pohled do jejich myšlenek a pocitů, směle do Pornografického vztahu. Byla to příjemná hodinka a půl. ()

mr.bredok

Slyšel jsem mé kamarády mluvit o tomto filmu v superlativech. Tak jsem si to pustil a vážně jsem se celkem nudil. Bylo to neosobní a chladné. ()

Ydiot

Vztah, který začíná zvrhlým sexem (o němž se nic nedozvíme), pokračuje normálním milováním, pak se do sebe ti dva zamilují a nakonec se skoro i seznámí, než se rozejdou. Netradiční, jednoduchý, pomalý, nápaditý film, který se odehrává mnohem víc uvnitř (postav i diváka) než navenek. Určitě to není pro každého a spousta lidí u toho usne, ale pro mě to byl zážitek, daný hlavně skvělými hereckými výkony. ()

solisoli

Veľmi sympatický príbeh dvoch rozvážnych Parížanov, ktorí si našli spôsob, ako sa vymknúť zo všedného života, niečím iným v akom žili. Aj tu platí zásada, že nič netrvá večne a skončiť včas je zadosťučinením, len pre tie najkrajšie spomienky. Tvorcovia to dokonale vystihli a spracovali veľmi pôsobivo a duchaplne dielo, ktoré muselo zaujať. ()

nash

Kdo se těšil na porno, byl zklamán. Kdo má rád filmy o obyčejných lidech, musel být spokojen. Téměř romantický příběh dvou lidí, kteří se najdou přes inzerát čistě kvůli sexu. Ale co se nestane. Po pár schůzkách se do sebe zamilují. Zní to banálně, ale natočené je to velmi zvláštně a zajímavě. ()