Hotel Splendide

Michael Ellis

Scénografie:

Alison Domintz
  • troxor

Nechci být věčný nespokojenec, ale tohle je slabota. Postavičky mi nepřišly ani dostatečně vtipné na komedii (ono, ne že nápad by byl úplně špatný, ale většinou se gagy nedostanou ani na půl cesty k pointě.) , ani dostatečně prokreslené pro drama. Příběh sestává z výčtu podivností, které v hotelu potkáme, problémem je, že je značně nekonzistentní, zmatečný, ztrácí tempo a trpí i mnoha jinými nectnostmi, ze kterých je očividné, že režisér tímto filmem debutoval. Některé nechutné ujeté scény připomínají splatterové mládí Petera Jacksona, bohužel však bez jeho poťouchlého smyslu pro humor. Možná, že jsem příliš zhýčkaný Monty Pythony a jejich skvělými komediemi. Někteří hosté jako by vypadli z jejich Smyslu života - čekal jsem jenom, až se přivalí pan Creosote. Nesmál jsem se, nebyl jsem ani příliš znechucený (jen hudbou, která mi zrovna nesedla), nudil jsem se...(1.12.2006)

Film tak trochu připomíná rukopis Terryho Gilliama, trochu Wima Wenderse, ale je rozhodne stravitelnější a divácky přístupnější něž zmiňovaní režiséři. Vypráví o hotelu, jeho podivných obyvatelích a ještě podivnějších hotelových zákoutí. Komedie o kulinářských katastrofách a denních klystýrech, kterými tyto katastrofy opouští těla ubohých hostů. Do takoto prapodivného prostředí přijíždí Cora (Toni Colette), která svou krásou, vtipem a zdravým rozumem zachrání jak svou dávnou lásku, kuchaře Ronalda, tak všechny obyvatele hotelu před ohněm a šílenstvím.(6.6.2008)

Ačkoli ponurá atmosféra velkého viktoriánského hotelu, věčně ponořeného do mlhy mě od počátku poněkud odpuzovala, film si mě získal určitou verzí melancholického humoru. Příběh sám o sobě není moc zajímavý, ale atmosféra, o kterou se přičiňuje jak hudba, tak vizuální podání (hlavně rozdíl barevnosti a šedi) vyvolává dojem, jaký moc často ve filmu nemám. Hlavně se mi líbil kontrast mezi rybami v aspiku a pochoutkami, které uvařila staronově příchozí. Sice nemůžu říct, že by se jednolo o filmařskou lahůdku, ale určitě zanechá v divákovi pocit sytosti prožitku.(19.11.2006)

jako komedii bych to přímo nebral a chápu, že pokud se na to někdo díval s tím záměrem, tak byl zklamaný. Já mám absurdní filmy rád a tento mi udělal docela radost. Výtvarná i hudební stránka byla skvělá a chvilkami utahaný děj příjemně vyplňovala. Herci se taky snažili a za celkovou chutně stravitelně ponurou atmosféru dávám 4*(2.1.2012)

Na filme cítiť Európsky rukopis. Postavy plávajú filmom každý sám, až na konci sa to mierne prepojí. Dej bol plný rôznych fantázii...často som neverila vlastným očiam... ale ok, keďže som bola zvedavá ako to dopadne a aj napriek rôznym absurdnostiam, som to nevypla, dávam tomu za 3 * asi preto, že Daniel tomu dal ako takú hodnotu.(4.11.2016)