Reklama

Reklama

Hotel Splendide

všechny plakáty

Obsahy(1)

Svérázná rodina Blancheových spravuje starý rodinný hotel na ostrově při pobřeží. Po smrti staré paní se jeho vedení ujaly její děti - Desmond ho zřejmě vede ke krachu, Ronald vaří a Cora spravuje připojené koupele. Do světa starého hotelu s podivnými zvyky a excentrickými hosty jednoho dne vtrhne Kath, bývalá zdejší kuchařka a Ronaldova milenka, kterou paní Blancheová kdysi vyhnala z ostrova. Její příchod probudí dávné emoce, a události se dostanou do vývrtky, protože Desmond je rozhodnut zachránit své impérium za každou cenu. Musí Ronaldovi zabránit, aby odešel s Kath, a je schopen pro to udělat cokoliv. Hotel má být oázou klidu, ale tento je opravdový blázinec. Svérázná komedie plná chutí, žonglující mezi groteskou a absurditou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

dormouse 

všechny recenze uživatele

Film tak trochu připomíná rukopis Terryho Gilliama, trochu Wima Wenderse, ale je rozhodne stravitelnější a divácky přístupnější něž zmiňovaní režiséři. Vypráví o hotelu, jeho podivných obyvatelích a ještě podivnějších hotelových zákoutí. Komedie o kulinářských katastrofách a denních klystýrech, kterými tyto katastrofy opouští těla ubohých hostů. Do takoto prapodivného prostředí přijíždí Cora (Toni Colette), která svou krásou, vtipem a zdravým rozumem zachrání jak svou dávnou lásku, kuchaře Ronalda, tak všechny obyvatele hotelu před ohněm a šílenstvím. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od iných komentujúcich, mne sa spojenie absurdity a čierneho humoru v tomto skvelom filme zdá priam dokonalé. Uhranutá atmosférou studeného hotela obývaného panoptikom bizarných postavičiek som hltala každú minútu filmu. Na správnu strunku zabrnká aj erotické iskrenie medzi Kath a Ronaldom :-) Delikatesy sa mi tiež páčili, ale Hotel Splendide ich predbehol. Všetko je len vecou názoru a uhlu pohľadu. Aby som komplikovane nevypisovala, tak všetko, čo Fantika na Hoteli Splendide v porovnaní s Delikatesami odsúdila, u mňa nemá chybičku (update 2008 - užívateľ Fantika zmazal? všetky komentáre). Najlepšie by asi bolo tieto dva filmy neporovnávať, pretože to iba zvádza na prikláňanie sa k jednému či druhému. Ja by som povedala, že oba sú vlajkovými loďami absurdnej čiernej komiky a môžu stáť na rovnakej poličke vedľa seba. A koho tento film nudil, tomu sa dá iba poradiť - pozrite si radšej nejakého Bruckheimera :-) (1.3. 2005) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hrozně těžce se mi do filmu dostávalo. Vlastně bych řek, že jsem se do něj ani nedostal. Snažil jsem se, film je ale dost šílenej. Absurdita na plný obrátky. Chvílemi to dokonce vypadá, jako by si tvůrci lízli LSD a dotáčky sypali v podobném ražení. Na to delikátní žrádlo se ale dalo koukat, u toho příšernýho se pro změnu dalo smát. Chvílemi to bylo ale až moc extrémní a měl jsem problém s tím, jestli se mám smát nebo kroutit hlavou a nechápavě se divit. Spíš jsem se divil a z toho pramení i samotné hodnocení. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

jako komedii bych to přímo nebral a chápu, že pokud se na to někdo díval s tím záměrem, tak byl zklamaný. Já mám absurdní filmy rád a tento mi udělal docela radost. Výtvarná i hudební stránka byla skvělá a chvilkami utahaný děj příjemně vyplňovala. Herci se taky snažili a za celkovou chutně stravitelně ponurou atmosféru dávám 4* ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Scénář i herci jsou na úrovni, ale ta režie... Ta je těžce bezživotná. Její zásluhou je tohle dílko absolutně bez tempa a většinu času k smrti nudí, a to i když děj občas nabízí docela chytlavé a nekonvenční momenty. Výsledkem je skrz na skrz průměrný film, který se pod lepším vedením (osobně bych doporučoval Petera Jacksona nebo Terryho Gilliama) mohl stát lahůdkovou absurdní úchylností. 50% ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama