Rozpoluplný, ulítlý a někdy až nechutný snímek, který mě však (především svojí originalitou) povětšinou dobře bavil. Vhled do americké společnosti, na špinavé a upadající předměstí, na různé degenerované jedince, kterých je v takových podmínkách jako hub po dešti. Sice mi nějak uniklo hlavní poselství a pointa filmu, ale i přesto si myslím, že je zde toto divnodílo nedoceněno. 7,5/10(24.11.2007)

Nemůžu si pomoci, ale toto vynikající dílko mně vulgární (až na jednu samoúčelnou scénu se zastřelením králíčka) nepřišlo, spíše naopak bylo docela decentní vzhledem k tomu, kam až mohli autoři zajít, kdyby měli více odvahy. Tedy pokud někomu připadá vulgární pohled na jednoduššího jedince, který se živí zabíjením koček, nebo na pár různě postižených sousedů, tak pak chápu, že je tento film vrchol vší vulgarity a nejhorší špíny, se kterou se může slušný člověk potkat, a nejenom v Ohio. Jinak pornografie a dokonce erotika je ve filmu tak umně ukryta, že jsem žádnou neviděl. Uzavřel bych to sdělením, že mě povedená ústřední dvojice čichačů kvalitního lepidla více než pobavila.(15.3.2007)

• Testament

Přiznávám, že na Gummo mě hlavně přitáhla přítomnost kapely Burzum (jejíž ambientní písnička z alba Filosofem zde zazní celkem třikrát- Rundgang um die transzendentale Saule der Singularitat-hrozný název:-D).Jinak nemá tento "film" absolutně co nabídnout. Gummo chce šokovat, a tak ukazuje spíš scény, nalepené bez ladu a skladu, aby diváka uvedly do úžasu. Nestalo se tak. Je to trapné, nemá to hlavu ani patu a pohled na , zvelké části, retardované američany, ve mně spíš vyvolává posměšný úšklebek. Je to ztráta času a rozhodně jeden z nejhorších "filmů", co jsem měl možnost vidět.Ztráta času.(16.3.2010)

• pabulator

Tak to byl teda výkvět americké společnosti všichni zúčastnění snad soutěžili o to kdo se vám bude hnusit víc.Sonda do života těchto lidí s inteligencí žluklé majonézy a chováním řeznického psa po transplantaci mozku byla vskutku odpudivá.Máte- li v oblibě deformace jak psychické tak fyzické a spoustu kočkování tak si příjdete zajisté na své, v opačném případě ochraňujte svou citlivou dušičku od téhle bizardní mozaiky a radši se jí vyhněte obloukem než ve vás vyvolá bouři nevole.Jedna blýskavá za kozičky Chloë Sevigny a vcelku poslouchatelný soundtrack.(7.4.2014)

Takový hodně zvláštní zážitek, který už si popravdě ani nechci moc opakovat. Není to něco, co by mě naplnilo, ale je to zase něco, co ukazuje, jak mohou film také vypadat. Je to hodně syrové, hodně realistické, ale přitom je to až příliš temné, až příliš takové, že to ani moc nechcete celé vidět. Asi na to hned tak nezapomenete, což je přece jen docela dobrá vizitka pro film.(28.2.2018)

• - Ve scéně, kdy dva chlapci v kovbojských převlecích rozbíjejí věci na skládce, rozbijí také okno u auta. V dalším záběru je však okno v pořádku. (moukey)

• - Tretina filmu je improvizáciou. (classic)

• - Pocit koláže je umocnený použitím rôznych typov kamier, od klasickej "osmičky" až po záznamy z videokazety. (classic)