Idylický zapadákov se spoustou bizarních figurek dokáže možná občas nudit, převážnou část filmu jsem se ale dokonale bavil nad jejich nicneděláním a zabíjením času. Absolutně vyniká rachitická figura Jacoba Reynoldse, obzvlášť když zdokonaluje za rytmu Madonny svoje tělo či se pečlivě stará o svou hygienu : ) Hodina a půl, kterou jsem si báječně užil a u které se tak úžasně nicnedělá, ovšem rozhodně neztrácí čas.(10.12.2011)

• solskjaer

Nevím, co je na tomto filmu rozporuplného, myslím si, že zde není co řešit. Gummo je něco mezi absolutním kýčem a rádoby progresivním kýčem. Takže zde je možná jediný rozpor. Film se snaží být hodně drsný a používá k tomu scény, které jsou dost nechutné, ale narozdíl od jiných podobných filmů, tyto snahy vychází zcela naprázdno a co je ještě horší jsou vyloženě trapné.(10.4.2005)

Návštěva městečka plnýho zvláštních postaviček a podivných kreatůr. Nábor na herce probíhal asi v nějakým obludáriu (takový ksichty se jen tak nevidí). Film netvoří souvislý děj, ale spíš sled více či méně bizardních scén a situací. Někdy k pousmání, někdy k zamyšlení, někdy hodně smutný, někdy zvrácený, někdy ..... Mě osobně film nenudil. Spíš naopak. Utekl jako voda. Navíc perfektní kamera a výběr skladeb, který zazněly ve filmu byl taky very good.(6.2.2016)

Sledovať tento kontroverzný film 23 rokov po jeho vzniku už zďaleka nemôže tak šokovať ako kedysi, čo ale určite nie je Corineovou chybou. Dejovo veľmi rozvoľnený film nám ukazuje kvázi odvrátenú tvár Ameriky a je čistokrvným opozitom celého Hollywoodu plného krásnych a inteligentných ľudí. Myslím tým tvorbu. Gummo je tak dnes už skôr materiál pre rozbory, než že by ste mali pri ňom vrčieť blahom. Každopádne Corineove vrcholy vidím inde.(16.12.2020)

Gummo je pre mňa tak trochu ako olivy. Nikdy som im úplne neprišiel na chuť, ale niečo na nich proste je. Faktom je, že čím viacej rozmýšľam nad Gummom tým viac sa mi páči, preto aj hodnotím až pár dní po zhliadnutí. Je to treštené, špinavé, primitívne a už zrejme nikdy nepôjdem v Amerike do Čínskej reštaurácie , ale zamiloval som si to.. nasmial som sa. Rozumiem prečo sa to mnohým nepáči, rozumiem prečo niektorým áno. Či sa vám bude páčiť Gummo alebo nie, bude zrejme do veľkej miery ovplyvnené vašim vzťahom k mačkám a neživým predmetom (povedzme stoličkám). Cock-a-doodle-doo(22.2.2019)

• - Harmony Korine v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Z nepoužitých scén spravil režisér Harmony Korine o rok neskôr výstavu s premietaním 30 minútového experimentálneho filmu s provokatívnym názvom The Diary of Anne Frank Part II. (classic)

• - Interiéry domu, ktoré často budia odpor alebo súcit, sú reálne. Stávalo sa tiež, že na malom priestore sa nachádzal pätnásť členný štáb a tisíce švábov a bolo nutné z miestnosti vyniesť aspoň nejaké veci, aby sa tam dalo pracovať. (classic)