• pabulator

Tak to byl teda výkvět americké společnosti všichni zúčastnění snad soutěžili o to kdo se vám bude hnusit víc.Sonda do života těchto lidí s inteligencí žluklé majonézy a chováním řeznického psa po transplantaci mozku byla vskutku odpudivá.Máte- li v oblibě deformace jak psychické tak fyzické a spoustu kočkování tak si příjdete zajisté na své, v opačném případě ochraňujte svou citlivou dušičku od téhle bizardní mozaiky a radši se jí vyhněte obloukem než ve vás vyvolá bouři nevole.Jedna blýskavá za kozičky Chloë Sevigny a vcelku poslouchatelný soundtrack.(7.4.2014)

Autorsky vtipné, uletené, špinavé, neskutočne osobité a avantgardné, taktiež pre niekoho nie ľahko stráviteľné pravdivé svedectvo o zničených zapadákovoch. Korine ( scenárista Clarkových striktne realistických filmov "Kids, Ken Park") si týmto vizuálne originálnym až mierne experimentujúcím debutom vymyslel doslova vlastný svet. Pojal to ako svojskú koláž zostavenú z rôznorodých surrealistických, dadaistických a výtvarne nakomponovaných obrazov verzus s dokumentárnymi zábermi, či s domácej kamery. Aj keď miestami je to síce dosť depresívne (bez nálady dosť ťažko pozerateľné) tak na druhú stranu je to výnimočný film, ktorý nemá v dejinách modernej americkej kinematografie obdoby.(7.8.2009)

Naprosto fantastický film. Mých pět hvězdiček není žádná intošská pózička, ale jednoduše skutečnost, že jsem byl nadšený... Většina lidí se ohrazuje vulgárností a hloupostí, ale takové jsou postavy, o kterých film vypovídá. Gummo je ovšem chytrý film... Je to taková koláž bizarních až surrealistických okamžiků, neuvěřitelně podmanivý a poetický zážitek. Harmony Korine střídá materiál a ukazuje jakej je vlastně pankáč.Film musí být vulgární, protože taková je skutečnost a k tomu se vyjadřuje. Za všemi těmi vulgarismy a dementními postavami se schovává děsivá reflexe společnosti. Radyo očividně opět nepochopil, že film nemusí být jen o vyumělkovaných příbězích s krásnými herci a elfíma ušima. Marně se táže po jménu scénáristy, protože nechápe co je to autorský film, že né všechno musí být sterilní a čistý, mechanicky roztříděný a na zakázku vyrobený... Nechci vést války vkusu, ale unavuje mě, když někdo má potřebu sledovat a hodnotit filmy, které mu nic nedávají, jen aby povrchními soudy odrazoval ostatní zájemce... (což se stalo i u Wese Andersona, který je vlastně mnohem méně kontroverzní).(19.2.2011)

zaprvé by mě zajímalo jak to tvůrce filmu myslel (abych to mohl spravedlivě ohodnotit) jeden z nejrozporuplnějších filmů co sem viděl. Rozpačitý sem, protože pokud to má mít nějaké filosofické okamžiky jako když například ten týpek mluví že" se zkoušel zabít a sebevražda je jediná cesta ven, ven ze života.." tak pokud to bere jako sdělení tak je to průšvih jako prase ale pokud to bere jak já vidím celý ten film že to je naprosto povrchový zásek do vesničanů a do té společnosti která zažila špatný život a myslí si že ví akorát není dost chytrá aby zpracovala pořádně ty zkušenosti z života a jejich interpretace je naprosto bezduchá(což by bylo trefné) tak to měl jinak sestříhat a přehodit a přidat nějaké záběry. -oblíbený moment/záběr pro mě je třeba oběd špaget ve vaně-(5.12.2009)

• Hitman_47

Sehnat starou kameru (pro efekt...ať to vypadá jako něco uměleckého), zaplatit 5 babek bezdomovcům, humusákům a pokud se poštěstí, tak i deformovaným děckám nebo ještě lépe mentálně postiženým, "pronajmout" si předměstí poblíž smeťáku, ujistit se že není žádný scénář a že to bude úplně o hovně....tohle je přesný recept, jak vznikalo toto "něco"...jinými slovy: "Nejzbytečnějších 89 minut mého života."(28.5.2006)

• - Samotné nakrúcanie prebiehalo v jednej z najchudších štvrtí mesta Nashville. V ňom vyrastal aj kontroverzný režisér snímku Harmony Korine. (classic)

• - Pocit koláže je umocnený použitím rôznych typov kamier, od klasickej "osmičky" až po záznamy z videokazety. (classic)

• - Interiéry domu, ktoré často budia odpor alebo súcit, sú reálne. Stávalo sa tiež, že na malom priestore sa nachádzal pätnásť členný štáb a tisíce švábov a bolo nutné z miestnosti vyniesť aspoň nejaké veci, aby sa tam dalo pracovať. (classic)