Korinovsky vtipné, uletené, špinavé, neskutočne osobité a artové, taktiež pre niekoho nie ľahko stráviteľné pravdivé svedectvo o zničených zapadákovoch. Korine ( scenárista Clarkových filmov "Kids, Ken Park") si týmto vizuálne originálnym až mierne experimentujúcim debutom vymislel doslova vlastný svet, svoj úplne osobitý, silno nekonvenčný štýl. Postrádanie deja nie je ľahko stravitelné ale keď tie scény zo života "wierdov" neberiete tak vážne, je to v niektorých scénach aj neuveritelná stranda pritom to neni tak nechutné, šokujúce a explicitné ako úchylný ken park, tu sa len treba navňadiť na ten tvrdý Korinovský humor (scéna z trpaslíkom a gayom, rozmlátenie stoličky, skákajúce sestry lesby za oprovodu "every day"....). Kdežto Clarkové filmy majú ten typický dokumentárny štýl rozprávania, Korine tomu pojal svojskú koláž zostavenú z rôzných surrealistických, dadaistických obrazov mixujúcich sa s dokumentárnymi zábermi s domácej kamery. Aj keď síce dosť depresívne (bez nálady dosť ťažko pozeratelné) tak na druhú stranu je to v čomsi výnimočný film ktory nemá v dejinách americkej kinematografie obdoby a určite by som to odporúčil tým ktorí americký film odsudzujú ani nevedia že takéto americké filmy existujú !(7.8.2009)

Každý mohl v minulosti chodit po tomhle světě a na hlavě mít velké růžové králičí uši. Korine zobrazuje úděl lidí, realitu, všednost každého dne nejen na druhém konci světa, ale i v naší blízkosti. Bizarnost, která zaslouží pozornost. Rozhovor dívenky a jejím otci zamrazí. Vše podané amatérsky a realisticky. Svět je špatný a Gummo to krásně zobrazuje. Přesto jde o film na jedno zhlédnutí a bez emocionální vsuvky.(7.2.2016)

• solskjaer

Nevím, co je na tomto filmu rozporuplného, myslím si, že zde není co řešit. Gummo je něco mezi absolutním kýčem a rádoby progresivním kýčem. Takže zde je možná jediný rozpor. Film se snaží být hodně drsný a používá k tomu scény, které jsou dost nechutné, ale narozdíl od jiných podobných filmů, tyto snahy vychází zcela naprázdno a co je ještě horší jsou vyloženě trapné.(10.4.2005)

• Testament

Přiznávám, že na Gummo mě hlavně přitáhla přítomnost kapely Burzum (jejíž ambientní písnička z alba Filosofem zde zazní celkem třikrát- Rundgang um die transzendentale Saule der Singularitat-hrozný název:-D).Jinak nemá tento "film" absolutně co nabídnout. Gummo chce šokovat, a tak ukazuje spíš scény, nalepené bez ladu a skladu, aby diváka uvedly do úžasu. Nestalo se tak. Je to trapné, nemá to hlavu ani patu a pohled na , zvelké části, retardované američany, ve mně spíš vyvolává posměšný úšklebek. Je to ztráta času a rozhodně jeden z nejhorších "filmů", co jsem měl možnost vidět.Ztráta času.(16.3.2010)

• juta

Gummo je snímek, u kterého nesmíte očekávat žádný děj, ale docela nesouvisející kousíčky života lidí, kteří můžou být rádi, že vychodí základku. Je to film, který se snaží šokovat a i když to někoho může pohoršovat, tak já bych klidně ještě přitvrdil. Sice jsem neviděl ještě film, kde by natáčeli tlučení zdechlé kočky tyčí a nějakým způsobem to necenzurovali, ale když už se pustím do něčeho takového, tak bych uvítal větší ponoření se do podobných zvráceností. No a proč jsem tomu nakonec dal dvě hvězdičky? Jedna je určitě za tu odvahu natočit něco takového a druhou za kluka s růžovou maskou zajíce.(6.11.2013)

• - Nicka Suttona (Tummler) zahliadol režisér Harmony Korine v jednej z epizód seriálu The Sally Jesse Raphael Show nazvanej "Moje dieťa umrelo z fetovania toluénu". V tejto šou sa Suttona spýtali, kde sa vidí za niekoľko rokov, na čo odpovedal, že bude pravdepodobne mŕtvy. „Videl som jeho tvár a vedel som, že toto je človek, o ktorom som sníval, toto je môj Tummler. Bolo na ňom niečo nádherné," prezradil Korine. (DjLuko)

• - Ve scéně, kdy dva chlapci v kovbojských převlecích rozbíjejí věci na skládce, rozbijí také okno u auta. V dalším záběru je však okno v pořádku. (moukey)

• - Jeden z herců účinkujících ve scéně rvačky s židlí byl ten samý den, kdy byla scéna filmována, propuštěn z vězení. (moukey)