Wolf Warriors

• Čína Wolf Warrior (více)

Leng Feng (Jacky Wu) během zátahu na drogový gang i proti zákazu nadřízeného riskantně zastřelí jednoho zločince a díky tomu je přiřazen k elitnímu vojenskému oddílu Wolf Warriors. Tento oddíl se záhy vydává na vojenské cvičení, během kterého je ovšem napaden cizí reálně ozbrojenou jednotkou, která si sem přišla vyrovnat účty za předchozí protidrogový zátah a zároveň i vyzkoušet tajnou zbraň. (Tamten)

Lateef

Asi si za pár týdnů stěží vzpomenu, že jsem Wolf Warriors viděl, avšak pár slušných momentů by se našlo. Wu Jing je super sympaťák, tím jsem si jistý, jakože tohle je anakonda. Scéna s likvidací snipera mi utkvěla víc než závěrečný duel na nože. Tam sice sviští břitvy a podrážky bot trefují spánkové kosti, ale působí to na mě jako krátké oťukávání, jinak by musela první rána nožem rozpárala tomu druhému břicho. Popis děje by se vešel na poštovní známku typu A, občas to má spád, občas pozornosti pád, digitální vlci zhnusení budí a zpomalovačky jednoduše nudí. Malinké navnazení před Close Range. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby Celosvetovo $87,000,000▐ Prehliadka bojovej techniky a armádnych borcov z Čínskej ľudovej armády. Akčný film s karate kúskami, kde sa dokonca objaví bijec ako Scott Adkins. Keď sa to neberie príliš vážne, tak sa to dá v celku užiť ale len v rámci skôr takej béčkovej zábavy. Občas tu dosť nohy podráža nejaká ta až prílišná naivita, keď silu mocu musíme zachrániť raneného veliteľa. Technicky to je zvládnuté, tam ani nie je čo moc kritizovať, akčné kúsky a prestrelky dosť slušné. Pre Čínu skoro vlastenecký hrdinský film. /70%/ ()

EvilPhoEniX

Solidní válečný film z Číny pod dohledem zde vynikajícím Jacky Wu a obstojným záporákem Adkinsem. Film lehce zklamal, poněvadž soudě dle traileru jsem čekal martial arts v Džungli, nakonec se jedná o čistě válečnou žánrovku,což také není na škodu, tohle téma je nevyždímané a Wolf Warrior tuhle tématiku příjemně oživuje. Je zde dostatek akce a je nejen krvavá, ale i slušně vzrušující, překvapila mě scéna s vlky, kde se skupina 5 vojáků musí bránit útokům agresivním vlkům, či adrenalinově napumpovaná scéna se záporným sniperem s dokonale ohebným Jacky Wu až po za pár let zřejmě kultovní fight Adkins vs Jacky Wu, což je choreograficky našlapané jak ferrari a lepší souboj s noži najdete stěží. Slušné napínavé i hezky natočené. 80% Doporučuji. ()

Fr

„BOJUJI ZA ČÍNU!…“ /// Tak ten úvod by Číňákům mohl závidět kdejakej Amík. Akce z pohledu 1. osoby, technický kraviny… voni se s tím nepáraj ani pak, takže není čas přemejšlet, jestli je to všechno kravina (– nebo spíš, jak moc velká kravina to je). V duchu rozvíjejícího se multikulti šáhli po Scottu Adkinsovi, asi aby dostala na rypák bílá hlava. Ale třeba jen chtěli, abychom v tý změti žlutejch bojovníků poznali záporáka. Vzniklo takový motivační video čínskejch bojovejch složek, který naše nátura nevocení (možná jí bude spíš k smíchu). Nesmyslná digitální smečka vlků tu jejich agitku dost znehodnocuje, zato souboj Adkins – Wu je jak ze starejch (akčních) časů. Líbí se mně i ta technická stránka (kromě vlků). Film by slušel Severní Koreji, třeba se nechá soudruh Kim Čong – un inspirovat. U nás už ho máme. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že přeběhnutí minovýho pole je otázkou rychlosti. 2.) Stejská se mně po Rudý (armádě, vlajce, soudružce…). 3.) Thx za titule „tompson“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

verbal

Poselství filmu je zřejmé: „Neserte Čínu, indoevropští zmrdi!“. Taky totiž máme své žluté barety, rýžová komanda, Džunky Seals a Lee Aj Yoe! Mají sice jen metr padesát, čtyřicet kilo v plné polní a vede je krutohustá, léty krvavých plastických operací zsilokonovaná dvacítka, zato jsou však mrštní natolik, že nemají problém uhýbat kulkám v křížové palbě z metru, dvakrát rychlejší než pěchotní mina, pružnější než bambusová rákoska, živě se proskáčou i kobercovým náletem a hlavně je jich miliarda, takže útočí v hejnech, a když na to přijde, otráví den i vyteplenému baleťákovi Skotu Asskinsovi, jemuž už by měl konečně někdo napsat na tělo roli vyhazovače v gejbaru, a jeho žoldáckému oddílu vepřových hlav. Ano, nekompromisní agitka Rudožluté armády a šikmá holá prdel, vystrčená směrem na západ, ale to je v opačném gardu všechno Rambem počínaje, přes Chlapce a chlapy, až po naprosto nazabitelné marinády z Na život a na zmrd. Je to však i poměrně pompézně natočeno, začurákovat si s makaky přiběhli ze Středozemí i Vrci a ústřední opičák má natolik mongoloidní kukuč, až mě to rozesmutnělo a vyrýžovalo si to u mě překrásné dvě rudé hvězdy. ()

• Akčního režiséra na filmu dělal Nicky Li, v titulcích uvedený jako Li Zhongzhi. (Rominator)
  • Wu Jing (Jacky Wu) ve filmu používá L85A2, jedná se o čínský prototyp útočné pušky. Tento typ zbraně používá pouze a jenom Čínská lidová osvobozenecká armáda. (Yoshitsune)