Čan lang

Čína, 2015, 90 min

Jacky Wu

Ka-Fai Cheung

Ka-Fai Cheung

Tak za prvé, rozhodně bych netvrdil, že se jedná o válečný film. Ano, točí se to okolo vojenské speciální jednotky čínské lidové armády, ale dle děje se jedná spíš o plnohodnotný akční film. Pojednává o situaci, kdy se armádní cvičení změní v hru na život a na smrt, kde se najatí žoldáci snaží zneškodnit "nepřijatelného" jedince. První půle byla dost nezáživná, jakmile ale hlavní hrdina zjistí, že mu jde o kejhák, neotrhl jsem od toho oči. Sice je to předvídavé jako facka, ale pro pobavení si myslím, že neuděláte chybu. Co se týče čínského vlastenectví s epic music na pozadí, nějak mi to nevadilo. Když mohou podobné patriotmovies produkovat Amíci, proč by nemohli Číňané.(30.8.2015)

„BOJUJI ZA ČÍNU!…“ /// Tak ten úvod by Číňákům mohl závidět kdejakej Amík. Akce z pohledu 1. osoby, technický kraviny… voni se s tím nepáraj ani pak, takže není čas přemejšlet, jestli je to všechno kravina (– nebo spíš, jak moc velká kravina to je). V duchu rozvíjejícího se multikulti šáhli po Scottu Adkinsovi, asi aby dostala na rypák bílá hlava. Ale třeba jen chtěli, abychom v tý změti žlutejch bojovníků poznali záporáka. Vzniklo takový motivační video čínskejch bojovejch složek, který naše nátura nevocení (možná jí bude spíš k smíchu). Nesmyslná digitální smečka vlků tu jejich agitku dost znehodnocuje, zato souboj Adkins – Wu je jak ze starejch (akčních) časů. Líbí se mně i ta technická stránka (kromě vlků). Film by slušel Severní Koreji, třeba se nechá soudruh Kim Čong – un inspirovat. U nás už ho máme. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že přeběhnutí minovýho pole je otázkou rychlosti. 2.) Stejská se mně po Rudý (armádě, vlajce, soudružce…). 3.) Thx za titule „tompson“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(30.9.2015)

Rozpočet $12miliónovTržby Celosvetovo $87,000,000▐ Prehliadka bojovej techniky a armádnych borcov z Čínskej ľudovej armády. Akčný film s karate kúskami, kde sa dokonca objaví bijec ako Scott Adkins. Keď sa to neberie príliš vážne, tak sa to dá v celku užiť ale len v rámci skôr takej béčkovej zábavy. Občas tu dosť nohy podráža nejaká ta až prílišná naivita, keď silu mocu musíme zachrániť raneného veliteľa. Technicky to je zvládnuté, tam ani nie je čo moc kritizovať, akčné kúsky a prestrelky dosť slušné. Pre Čínu skoro vlastenecký hrdinský film. /70%/(6.1.2018)

Není to úplně špatný akční válečný film. Jeho plusem je, že téměř pořád udržuje diváka v pozornosti. Stále se něco děje, akce je dost a místy je i docela drsná. Jenom škoda, že film je takovou velkou ódou na hrdinnou Čínskou lidovou armádu. Ano skutečně, bohužel ta propaganda z toho sálá na každém kroku, takže podobně jako Amíci zvládají své big fucking heroes, tak i Čína má své správné chlapce kteří položí svůj život za vlast a stranu. Jinak kdo se těší na Adkinse, tak bude asi lehce zklamán, jednak to není extra velká role, herecky je to u něj takový standart a co se soubojů týče, tak se představí ve dvou který nejsou sice úplně špatný, ale ani se nejedná o nějakej velkej zázrak. Takže kouknout se na to určitě dá, má to svoje momenty, ale i již zmíněný chyby který to bohužel sráží celkově do průměru.50%(27.4.2015)

• ConanVJ

Z tohoto filmu jsem hodně zklamaný. Cvičení čínských vojáků, ani honění se žoldáky mě vůbec nebavilo. Začátek filmu je slušný, ale pak se to nějak táhne. Jacky Wu ani Scott Adkins zde nemají žádný prostor pro svoje kousky a to co je v traileru, to je asi tak celé co ve filmu předvedou. Za mě 30%. :((12.9.2015)

• - Wu Jing (Jacky Wu) ve filmu používá L85A2, jedná se o čínský prototyp útočné pušky. Tento typ zbraně používá pouze a jenom Čínská lidová osvobozenecká armáda. (Yoshitsune)

• - Akčního režiséra na filmu dělal Nicky Li, v titulcích uvedený jako Li Zhongzhi. (Rominator)