Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

Blazis34

Romantické drama na nepříliš příjemnou situaci motající se kolem života uprchlíků a žití v chudobě. Některé pasáže byly moc hezky natočeny a vystihly pocity obou táborů. Jiné sekce byly na můj vkus až moc rychle utnuty a nedotaženy. Tudíž za střih moc nechválím. Co je potřeba ale vyzdvihnout, tak herecké výkony Omar Sy a Charlotte Gainsbourg, kteří mě jakožto hlavní dvojice nezklamali a příjemně překvapili. Oba skvěle vyhodnotili, kdy jaký výraz v tváři nasadit, aby vše ladilo s cítěním děje. Abych řekl pravdu, čekal jsem od filmu více, i když mě nějak extrémně nezklamal, ale na druhou stranu ani moc nezaujal - 60%. ()

DePompon

Je úžasné, aký dokáže byť film jednoduchý, nenútený a zároveň tak pútavý, naplnený životom. Presne tento dojem som nadobudla po zhliadnutí drámy Samba. Príbeh sympatického Afričana uprostred Paríža odporúčam každému, kto má chuť na odľahčený večer. Samozrejme, že bonusom je originálne francúzske znenie. :) ()

t.b.kat

Charlotte Gainsbourg hrála naprosto skvěle, nebýt jí, tak bych film hodnotil hůře. Samotný příběh mě příliš nazaujal, režiséři neuměli tentokrát spojit komično s dramatem, tak jak to předvedli ve filmu Nedotknutelní. Ale na film se dívat dá, a člověk se občas zasměje, ale nic extra to není. Škoda 3* ()

swinevenca

Jak mě baví koukat na Omarovy držky, tak se mi špatně kouká na Charlottu, hlavně na její trosku ze začátku. A do páru mi ty dva sedí jako příslovečná cibule do šlehačky s ananasem. Pár dobrých vtipů, ale komedii bych v tom vážně nehledal, naopak jako drama je to solidně vystavený, s aktuální tématikou, se správnou dávkou napětí v akčnějších chvílích. ()

blondboss

Tak ako Francúzi dokážu zo seba vypotiť totálnu hovadinu, tak dokážu vyjsť s fantastickým snímkom, pričom (tak ako je tomu aj v tomto prípade) vedia nonšalantným a nadsázkovo humorným spôsobom vykresliť aj nepríjemné spoločenské problémy. Navyše Omar Sy je podľa mňa momentálne jedným z najlepších európskych hercov, čo je paradox, keďže má africký pôvod. A symbióza s Charlotte fungovala super. Z tohto snímku som skutočne milo prekvapený a aj keď sa nevyhol klasickým klišé, určite odporúčam ako jeden z najlepších európskych filmov uplynulého roka. 75% ()

sto7ra

kdyby Gainsbourg zahrála svou roli pořádně, tak bych jí to možná i věřila, ale takto to bylo hodně moc umělé. Ale téma, o kterém film pojednává je opravdu zajímavé a smutné. Dozvíte se, co se kolem vás vlastně děje. A to, co se děje je dost vážné, i když je ve filmu plno scén, kdy se celé kino otřásalo smíchy. ()

Gregor_Samsa

Asi nejvíce zůstane v paměti reálný pohled na přistěhovaleckou problematiku; z pohodlí našich vytápěných obývaných pokojů a ložnic, z života plného příspěvků sociálního státu na cokoliv, co nemáme, je najednou zřejmé a jasné, jak moc dobře se nám žije a život krájí. Všichni se dobře mít nemůžou – tenhle svět takto není nastaven, takováto rovnováha neexistuje. Ale láska může vzniknout v jakýchkoliv podmínkách a vyhoření a deprese jsou průvodní rysy naší civilizace. Některé momenty jsou neuvěřitelně vtipné, z jiných naopak mrazí. Skoro bych napsal Hřebejkův film, ale to by vyznělo moc pejorativně. Einaudiho melodické ornamenty rámují krásné scény a člověk si podvědomě přeje, aby byl konec šťastný, milý a hřejivý. Je takový? 70%, Febiofest 2015. ()

ProfiDivak

Charlotte sa zacvičila na černochov už u von Triera a myslím, že teraz si túto neplytkú srandu zo svojich viacerých minulých úloh vychutnala naplno. Sranda by bola málo,od začiatku ma hlavne prenikla nezameniteľná melancholická nálada filmu podčiarknutá hudbou. Keď hrozilo, že niekto zletí na nos, trhol som sa aj ja. Nebolo treba vyrukovať trebárs so spievajúcimi žabami alebo inými silno tvorivými otravnými francúzskymi nápadmi, od začiatku bolo hmatateľné prirodzené majstrovstvo tvorcov. Nedotnuteľnými som pohrdol, lebo som vetril nejaký zákerný útok na city, ale teraz vidím, že som sa na celej čiare mýlil. ()

SelfishMan

Pánové Toledano a Nakache se nám pokusili ještě jednou něco málo vydolovat z toho co se jim nějakým naprosto zázračným způsobem podařilo v Nedotknutelných. Ale vypadá to, že taková věc se zkrátka povede jednou za život, protože pár imigrantů a troška té interracial romantiky ještě kvalitku neznamená. V tomto případě z toho vylezlo pouze značně nudné sociální drama o tom, jak tady těm superpracovitým nelegálním imigrantům ti byrokratiční hajzové Evropani hážou jen klacky pod nohy. ()

mouzi

Vzhledem k aktuální situaci okolo migrantů taková úsměvná pohádka o černouškovi, kterak ve Francii trvalý pobyt požadoval. ()

fafejt001

Samba přežívá v Paříži , snaží se žít , ale je to těžké . Je takový slušný , snaživý , milý , usměvavý. i když občas výbušný , žije u strýce a pomáhá mu Alice . Takových filmů bude určitě přibývat abychom věděli , že i jiné národnosti mají slušné a milé lidi . Jo určitě mají , o tom žádná , jen nás pomalu převálcují hlavně ti nehodní , agresivní , zlí psychopati . Jako film se tohle dalo , myslím však , že jako realita , to bude horší . ()

LadyRainier

Tak akorát ode všeho. Film mi byl doporučen, asi bych na něj sama nepřišla, ale jde o aktuální téma, tak proč ne. Omar Sy byl tutovka, ale hodně se mi tam líbil mladej Brazilec :-D Vůbec herci byli v pohodě, jemná komika ...a bohužel, takhle to dneska je ...uprchlík neuprchlík, ziskovka neziskovka ...Vcelku příjemný film, který mně osobně sedl. ()

silvusaak

Kdo cekal dalsi intouchables se utnul, ja sem se nasmala, scenka kde depresivni devcica vybuchuje v kanclu me dostala, to pochopi jenom nekdo okusil chut zahranicni byrokracie v plne sile. Troska romantiky tomu dala smrnc, podvana na poklidny vecer. ()

kokofek

Střet dvou světů,který je zde odvyprávěn nenásilnou formou,která vám nevnucuje pocit viny,že to má někdo těžší než my sami. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

rakosabasta

Nakache a Toledano pokračují očividně v sociálně hraničních tématech. A i tentokrát jim to vyšlo. Je fajn vidět film, u kterého se chtějí držet palce. ()

navel

Nedotknutelní se dvojici Nakache a Toledano opravdu povedli, ale Samba je důkazem, že ani filmaři dvakrát nevstoupí do stejné řeky, zvlášť když chybí srovnatelně kvalitní základ. ()

juluch

no, tentoraz uz to s omarom sy nevyslo. tak, ako su nedotknutelni presne na hranici este dobreho vkusu, samba ho prekracuje a to dost, nevadi mi len slaba uveritelnost a chaby scenar, ale zial ani herecke vykony hlavnych predstavitelov nie su nic moc. ()

Mr.Bordan

Tvorcovia Nedotknuteľných obstáli v ťažkej úlohe priniesť film, ktorý by ich nezahanbil po obrovskom komerčnom úspechu ich predchádzajúceho majstrovského diela. Samba je tragikomédia so sympatickými hercami (najmä výborný Omar Sy), ktorá ukazuje život imigranta s dobrým srdcom. Musím vyzdvihnúť humor, ktorý až na jednu scénu (kúpa preukazu pre Sambu a Walida) rozosmial všetkých divákov v kinosále. Taktiež odkaz filmu, že nie každý imigrant je zločinec a zlý človek, je fajn. Vytknúť sa dá nedostatočne prehĺbenie vedlajších postáv Walida a Manu, ktoré by film jednoznačne oživili. 80% ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST