Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (192)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Už první záběry podivných happy lidiček z jakéhosi neostředověku byly varováním, že čekání na pointu bude dlouhé... a bylo. Sice chvilky, na které se s velkou dávkou infantility dalo reagovat úsměvem, by se i našly, pak ale došlo ke zvratu v extrémy typu New Age, cirkus Berousek, Lebedoe ozero a Pride Parade a z propagandy alternativního způsobu života se plynule přešlo do totální šaškárny s ochotnickými výstupy, takže, kdyby se náš svět měl změnit v hippie komunitu bez drog, mám nutkání být vděčná za momentální hnusný ovzduší i ty hovínka. ()

Jíha 

všechny recenze uživatele

1/ Představte si, že vás kamarádka pozve domu na večeři. Uvítá vás u sebe doma a vy jí, udiveni tím, co vidíte, začnete říkat "Ty tu máš ale zakouřeno, jak tady můžeš dýchat, co jste mi to uvařili, tohle já jíst nemůžu. Tak pořád spolu, jo? Stojí vám to za to? Připadá mi, že se mu jenom prodáváš za trochu pohodlí. Proč jsi tak namalovaná, stejně ti to nepomůže. A vypněte tu televizi." Uvědomí si potom to děvče svůj strašný omyl, a změní svůj život k lepšímu? Přibližně takhle delikátní a účinný je tento film ve svém sdělení. Nehledě na to, že o chorobnosti některých jevů (zdobivost, věrnost za zabezpečení) by se dalo diskutovat, což se zde samozřejmě nepřipouští. První důvod, proč mě film, který je mi jinak názorově milý, zklamal. 2/ Daniel Quinn v knize Ishmael přirovnává civilizaci k létajícímu stroji. Vynálezce ho sestrojil, sjel s ním z útesu, zdá se, že stroj letí, lidé tleskají, dokud gravitace nepřemůže setrvačnost a stroj nezačne padat. To, že byl tenhle létající stroj postavený na špatných principech a tím pádem nefunkční ovšem neznamená, že nelze poznat správné principy a sestrojit funkční letadlo. Pokud jde o mne, je návrat na stromy, tak jak je ve filmu prezentován, nesmyslný (proti směru evoluce) a nepřirozený (u globálních jevů se dá říct, že přirozené je z definice to, co nastalo). Napsal bych i nelidský, kdyby mi na takových věcech záleželo a kdybych měl pocit, že jim rozumím. 3/ Myslel jsem si, že exkurze osvícených hipíků do současné, duševně vyšinuté civilizace a jejích potrhlých zvyklostí bude hrozně vtipná. Tak ani ne. Další zklamání. Celkem něco přes 50 procent a +/- 10 procent podle momentální míry skepse a mudrlantství. ()

Reklama

Adam_Musil 

všechny recenze uživatele

La belle verte nese podstatnou myšlenku, což snímek činí nesporně unikátním. Planeta, která vyšle hlavní hrdinku na Zemi, vnímá zdejší lidskou společnost jako zaostalou, a to především kvůli technologickému a průmyslovému "pokroku" a konzumaci zvířat. Filmoví tvůrci tak naznačují, že návrat ke "sběru" není regresivním, nýbrž progresivním krokem, ostatně součástí uměleckého záměru je i přimět diváka ke změně životního stylu, duchaplnějšímu soužití s přírodou, raw-stravě apod. Tuto tendenci lze generalizovat a vhodně demonstrovat na triadickém konceptu G. W. F. Hegela – "sběr" by byl tezí, "lov" v dnešním "těžkém" slova smyslu antitezí a jakýsi sofistikovaný "sběr" potom syntezí, návratem k původní tezi. Každopádně jedná se o velice idealizovanou, v podstatě komunistickou komedii, u které se člověk ovšem moc nepobaví, a pokud bych měl přistoupit k jejímu hodnocení, celý snímek bych co do atraktivity charakterizoval grafem klesající funkce. To podstatné totiž zaznělo již na začátku a film s každou další minutou spíše ztrácí na síle. (85%) ()

Necron odpad!

všechny recenze uživatele

WTF?! tomuhle zverstvu se radeji vyhnete velkym obloukem. tak nechutnou, jednostrannou, omezenou, ekologickou, vegetarianskou a anarchistickou agitku jsem dlouho nevidel. rozhodne nenuti divaka k zamysleni, naopak vnucuje svou jedinou, dokonalou "pravdu". ...ten zoufaly film rika, ze vsechno, ale uplne vsechno, na zemi je totalne spatne (jidlo, televize, technika, moda, politika, fotbal, hudba, umeni, penize, prace ...) jednim smahem odsoudil cely historicky vyvoj populace. rika, ze jedina dobra hudba je klasicka (bach a opera), coz pak ale popira koncert, kdy zmanipuluji par lidi z orchestru k anarchistickemu vzpriceni se dirigentovi a tim celou tu krasu znici. nasilne obraceni lidi proti sve vuli na svou stranu pomoci telepatie mi vadilo asi nejvic (probiha pravidelne behem celeho filmu). idealni svet je podle autoru navrat do praveku: zrani ovoce, zeleniny a obilovin (zadne maso!), vymezeni se vuci veskere technice (jednou za rok pouzit ohen na vyrobu nozu), hromadne spani v hnizdech z travy, porodnost rizena urodou, cviceni gymnastiky atd a diky tomu vsemu se lide mohou snadno dozivat 200 - 300 let :-) ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Po delší době film, který se velmi obtížně hodnotí. Tak jsem na to šla hlavně přes pocity a ty byly superiózní. Odpad to rozhodně není, průměr ani náhodou a na pětku to bylo fakt dost tendenční, ale proč vlastně ne? Proč házet za hlavu hned každou dobrou myšlenku, která se tam objevila. Možná mi tam něco úplně nesedlo, jak bych si představovala já, ale to ještě nemusí znamenat, že je to špatný film. Vtipný, šílený, krásný, strašný, zvláštní........................pro někoho odpaďák, pro druhého geniální, schválně to zkuste, co vy na to ?:-) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)
  • Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)
  • Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

Reklama

Reklama