Reklama

Reklama

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)


Hledej světlo (S01E09)

(epizoda)
  • USA Look for the Light
TV spot
Akční / Dobrodružný / Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller
USA, 2023, 43 min

Obsahy(1)

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

Videa (1)

TV spot

Recenze (109)

Isherwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

It wasn’t time that did it. [Asi spoilery.] Je to tam. Joel v ‚raging‘ módu a hlavně památný finální rozhovor, který „udělal“ hru, ve mně opět rozehrál struny emocí jako před lety. Co je vlastně dobro, kde leží vyšší zájem a co (ne)jsme schopni obětovat pro druhé. Rozsoudit to nelze, lze se o tom jenom nekonečně dohadovat. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále funguje skvěle, jak by mělo. Stížnosti na to, že je krátké nepobírám, když je tak akorát úderné, jak by mělo být. Ten tragický konec a finále funguje přesně jak má a je to těžké na sledování. Vzhledem k přístupu předchozích dílu, jsem se bál, že Joel nedostojí momentům z hry, ale zde autoři couvnout nemohli. Což je i na jednu stranu zvláštní, protože celou dobu ty máme o něco citlivějšího a měkčího Joela a nakonec máme ho máme vnímat ve finále stejně, jako nezastavitelnou mašinu? Trochu zvláštní, ale mimo to, finále rozdává stejný rány. ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavý poznatek, když ženu při porodu napadne zombie, novorozeně je venku bezstarostně a hned! Ale ne vážně, musím uznat, že vybrali maminku Ellie úžasně. Je jí natolik podobná, že jsem spíše odhadoval cut scénu z budoucnosti. Každopádně se divím že LGBT románkům tvůrci v epizodách věnují hodinu a čtvrt čistého času a na finále takto velkolepé, nezbyde ani ta tři čtvrtě hodina. Je to škoda, ale všechny tyhle na sílu tlačené bezvýznamné epizody nesmírně kazí celkové dojmy. Ale být každá epizoda jako tato, rozhodně bych s nadšením sledoval dál. Takhle ještě nejsem rozhodnutý. Poslední díl však úplně kypěl emocemi a příběh byl prozatím úctyhodně zakončen. Navíc jsem si ještě akční záběry nasraného Joela za zvuků bezejmenné vypalovačky rozhodně užíval. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vyvrcholení hry Last of Us velmi přispělo kultovnímu statusu, který si hra vydobyla. Tragický nádech, pravděpodobnost rozdělení diváků na dva tábory, nečernobílost a odveta světu. A přesně toto vše se vyvrcholení 1. série daří napodobit. Navrátivší režisér z minulé epizody, Ali Abbasi, zvládá všechny důležité momenty využít, výsledkem je intenzivní finále, které nepostrádá sílu původní hry. Už na samotném počátku se objeví videoherní Ellie. Ashley Johnson se tentokrát představuje v roli Anny, matky Ennie, kdy úvod s ní ukazuje, že i v krutém a zničeném světě může docházet k momentům radosti, které jsou ovšem často zastíněné dalším kopancem (jde o další důkaz toho, jak seriál zdárně rozšiřuje mytologii původního světa). Už úvod více vykresluje naznačené pouto mezi dvěma stěžejními postavami v rámci celé série, finále poté definitivně skáče do vyvrcholení cesty Joela a Ellieho, které nechybí téměř nic. Žirafy, šokující zjištění, bod zlomu, jedna stěžejní otázka, na kterou navazuje jedna odpověď a úderná tečka. Tvůrci seriálu se nevydávají kdovíjak výraznějším odklonem, nadále se snaží o maximální věrnost v rámci výpravy a známého příběhu. Těžit ovšem mohou především z Pedra Pascala. Ten již v první a šesté epizodě zvládl díky nadstavbě více prozkoumat Joela, budování jeho zbičované osobnosti poté vede k tomu, že je v jeho podání Joela vidět cílevědomost, díky předchozímu traumatu absence jakýkoliv zábran, někdo, kdo nerozlišuje oběť za vyšší dobro. Pedro Pascal finálem definitivně dokazuje, že lepší castingová trefa snad nemohla existovat. Posledních pár minut prakticky nejde vydechnout, síla konce původní hry přetrvává. Hudba Gustava Santaolally tomu celému samotná hodně přidává, nejdůležitější ovšem je, že příběh Joela a Ellieho dochází k po všech stránkách fungujícímu vyvrcholení. Alespoň prozatím.... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžký příchod na svět. Žirafa. Chvíle napětí. Velká milosrdná lež. První série končí, příběh samozřejmě ne, jak si možná někdo nevšimnul. Jsem rád, že hru neznám, a tak nemusím být rozhozený z toho, jak je vše jiné. Dostal jsem svižný seriál a děkuji, že ne užvaněné psychologické drama. Doufám, že tvůrci budou pokračovat ve stejném duchu. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Ashley Johnson, která ztvárňuje Annu Williams, je hlasová herečka ztvárňující postavu Ellie v herní verzi. (mikki089)
  • Žirafu v této epizodě si zahrála skutečná žirafa jménem Nabu. (mikki089)
  • V epizodě se objevila Laura Bailey jako zdravotní sestra, která svůj hlas propůjčila Abby, hlavní záporačce videohry „The Last of Us Part II“. (mikki089)

Reklama

Reklama