Circle

Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 87 min

Myslím si, že tu boli dobré nápady na dobrý film, len mohli byť ešte trošku viac dotiahnuté správnym smerom aby to fungovalo. Najviac sa mi asi páči, že vôbec nevieme kto je tu hlavným hrdinom a nikdy nevieme kam sa to posunie. Plus niektoré postavy, ktoré majú menej času vedia zo seba aj niečo ukázať a mne sa to páčilo. Páči sa mi lokalita a viem si predstaviť, že možno by to mohli do budúcnosti trošku upgradovať a prípadne urobiť pokračovanie (len aby z toho nebolo Hypercube). Myslím si, že chcelo ísť viac do atmosféry a nerobiť tie smrti tak jednotvárne. Ale celkovo to funguje celkom dobre. Zaujímalo ma kam sa to posunie a záver je celkom prekvapivý. Vidím potenciál, tak dúfam, že nabudúce sa režisérska dvojica ukáže v trošku lepšom svetle. Ale som rád, že som film aspoň videl.Hodnotenie: C(19.11.2015)

• Magika82

Něco podobného jsem už kdysi viděla...a už vím: Poslední, máte padáka! :oD Omlouvám se za toto odlehčené podání, ale přesně tento "zábavný pořad" mi tento nezdařilý film připomenul....Výjimkou byla mluvená pasáž v závěru, která chtěla osvětlit manipulaci lidskou psychikou jediným jedincem. Bohužel, pro diváka, jenž je alespoň trochu sečtělý, není také nic nového. A závěr samotný, s legračními vesmírnými "plavidly" a přiblížení se manipulátora k další skupince s těhotnou ženou a dítětem, byla průhledná jako právě umyté okno...holt, další repeté bude následovat. Tak takto určitě ne. 25% a jedinou hvězdu dávám pouze za místy "chytlavé" hádavé dialogy.(31.10.2015)

Mile misantropické scifi drama, které vám dost možná pokazí náladu. Naprostá většina postav jsou nesympatické, sobecké, zákeřné a prolhané kreatury ("samozřejmě" většinou ti bílí, jak je dnes u bílých tvůrců populární), ale než se nad všemi těmi pokřivenými charaktery začnete pohoršovat, dejte si pomyslně ruku na srdce a zeptejte se sami sebe: "Co bych na jejich místě dělal já?" A možná je pak přestanete tak vehementně odsuzovat. Já si říkám, že bych asi brzo zhnuseně vystoupil z kruhu sám, zaprvý abych s tak přízemním dobytkem nemusel trávit svoje poslední chvíle a zadruhý proto, abych nikomu cizímu nedopřál výsadu rozhodovat o mým kejháku. A kdybych se náhodou dostal do finálový trojky, určitě bych radši nechal zkapat tu hloupou zrzavou těhuli, než malou holku. Film je to levný, vizuálně nepůsobivý, myšlenkový pochody postav ani jejich dialogy nejsou příliš realistický, ale je to určitě jedno z nejzajímavějších a nejoriginálnějších scífek za poslední měsíce.(20.6.2018)

Takhle si představuji volbu toho, kdo by měl a neměl žít v reálném životě. Příjdu do McDonaldu, dostanu malou porci hranolek a místo pořádného hambáče dostanu mini burger... Otočím rukou a šup, máme tu prvního mrtvého. Jop, to by se mi vážně líbilo. Komorní představení, skvěle atmosférické, chytré, kruté a hravé, určitě mohu vřele doporučit.(2.11.2015)

Výborný kolotoč ľudských vlastností, charakteru a taktiky prežitia kde hrá hlavnú úlohu psychológia postáv a tiež jej využitie proti iným s cieľom zachrániť sám seba. 50 ľudí sa ocitne v miestnosti s tajomným kruhom, ktorý každé dve minúty jedného z nich zabije. Vybrať si kto to bude si môžu samotní nešťastníci. Musím uznať, námet parádny, to isté môžem povedať aj o dialógoch medzi postavami. Si predstavte film, v ktorom ľudia celý čas len stoja, nehýbu sa, pričom to jediné čo môžu je viesť ústnu komunikáciu, ale aj napriek tejto celkovej statike snímok nenudí a baví celý čas. Škoda, že sa nepopracovalo trocha viac na scifi pozadí a tajomnejšej atmosfére s nejakým tým vysvetlením na záver, film by tak dostal ďalší rozmer. 69/100(2.11.2015)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. května 2015 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)