Circle

Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 87 min

Myslím si, že tu boli dobré nápady na dobrý film, len mohli byť ešte trošku viac dotiahnuté správnym smerom aby to fungovalo. Najviac sa mi asi páči, že vôbec nevieme kto je tu hlavným hrdinom a nikdy nevieme kam sa to posunie. Plus niektoré postavy, ktoré majú menej času vedia zo seba aj niečo ukázať a mne sa to páčilo. Páči sa mi lokalita a viem si predstaviť, že možno by to mohli do budúcnosti trošku upgradovať a prípadne urobiť pokračovanie (len aby z toho nebolo Hypercube). Myslím si, že chcelo ísť viac do atmosféry a nerobiť tie smrti tak jednotvárne. Ale celkovo to funguje celkom dobre. Zaujímalo ma kam sa to posunie a záver je celkom prekvapivý. Vidím potenciál, tak dúfam, že nabudúce sa režisérska dvojica ukáže v trošku lepšom svetle. Ale som rád, že som film aspoň videl.Hodnotenie: C(19.11.2015)

Niekolko desiatok ludí sa preberie na zvláštnom mieste a takmer na nič si nepamätajú. Každý stojí na červenej značke, ktoré spolu vytvárajú kruh. Hneď po prebudení ludia zisťujú, že akýkolvek krok mimo kruh ich ihneď zabije. Začína sa smrtelná hra, z ktorej môže odísť len jeden človek ako víťaz. - Obrovské prekvapenie. Kombinácie hororu a SciFi mi nesedia velmi dobre, lenže toto je hra o život, ktoré zase milujem, takže som takmer celú dobu sledoval na jeden nádych. Postavy boli velmi rôznorodé a myslím si, že by si tu mal každý nájsť svojho favorita. U hororu mám rád štýl čím viac ludí, tým lepšie, kvôli vysokému bodycountu, takže keď som videl počet postáv a zistil som, že pôjdu dole rad za radom, bol som vo svojom živle. Týmto sa však dostávam k najväčšiemu nedostatku tohto hororu. Pozor na jemný spoiler. Všetky smrti sú totálne jednotvárne a po niekolkých desiatkach úmrtí už tento fakt naozaj pôsobí negatívne. Celý čas som čakal, že nastane nejaký obrovský zvrat, lenže až do konca sa nič významné nestalo. Môže to znieť tak, že to bola len nezmyselná vyvražďovačka, v ktorej postavy padali rad za radom úplne nezmyselne, ale tak tomu nebolo. Nebyť toho slabšieho záveru dal by som pokojne 5 hviezd, ale v poslednej tretine sa to stalo napriek niekolkým zvratom dosť ubíjajúce, takže som sa na konci mierne prestával sústrediť. Celkovo je to ale absolútna bomba, ktorá ma nehorázne bavila. + herečka zo Saw V + herec z Nightlight + herečka z Finders Keepers(27.10.2015)

Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, pričom každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred nich z podlahy vychádza zvláštny stroj vydávajúci podivné zvuky z ktorého šľahajú elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší prečo a z akých dôvod s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vybrať medzi sebou jedného, ktorý je na rade! Fuuu ha. Tak podobnosť s kockou tu síce je, no toto mi prišlo rozhodne z pohľadu myšlienky či pointy nápaditejšie. Divák očakávajúci gore, násilie, môže úplne ale úplne zabudnúť. Pravdou je, že keby si tvorcovia dali námahu aj v tomto smere, mohla to byť pecka! Lebo ten psychický boj medzi ohrozenými smrťou je takmer dokonalý. Osočovanie, napádanie, vyhrážanie, vykresľovanie samého seba ako dobráka od kosti, ale i vnucovanie či ubezpečovanie - nie nie, ja nie som ten "pravý" čo má byť na rade! Taktiež sa dostávame k osobným životom samotných účastníkov, ktorý sú buď dokonale šťastný, alebo naopak, niečo ich práve mimoriadne trápi. "Circle" je proste snímok pre úzku divácku kulisu, pričom do horor žánru sa radí len vďaka myšlienke! - 60%(17.10.2015)

Výborný kolotoč ľudských vlastností, charakteru a taktiky prežitia kde hrá hlavnú úlohu psychológia postáv a tiež jej využitie proti iným s cieľom zachrániť sám seba. 50 ľudí sa ocitne v miestnosti s tajomným kruhom, ktorý každé dve minúty jedného z nich zabije. Vybrať si kto to bude si môžu samotní nešťastníci. Musím uznať, námet parádny, to isté môžem povedať aj o dialógoch medzi postavami. Si predstavte film, v ktorom ľudia celý čas len stoja, nehýbu sa, pričom to jediné čo môžu je viesť ústnu komunikáciu, ale aj napriek tejto celkovej statike snímok nenudí a baví celý čas. Škoda, že sa nepopracovalo trocha viac na scifi pozadí a tajomnejšej atmosfére s nejakým tým vysvetlením na záver, film by tak dostal ďalší rozmer. 69/100(2.11.2015)

Bylo by to výborný, kdyby to nebylo tak zatraceně předvídatelný. Určitě není špatný. Bude vás nutit nepřestávat sledovat, protože každého musí zajímat, co se stane na konci. Občas jsou i dobré konverzace, hádky (u kterých jsem se někdy dobře zasmál), příběhy těch lidí, dokonce se najdou i patrné zvraty. To všechno je super. Jenomže to celé bohužel kazí to, že většina smrti byla fakt úplně jasná. To je ta největší škoda. Jiným slovem, až zbytečně moc se s tím srali. Na druhou stranu jsem spokojený s koncem. Kdyby to nedopadlo takhle, tak bych to hodnotil i mnohem hůř.(15.9.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. května 2015 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)