Niekoľko rôznorodých ľudí, bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, farbu pleti, povolanie či zdravotný stav, sa ocitá v tmavej miestnosti, kde každý jeden z nich stojí v malom červenom kruhu. Uprostred kruhov z podlahy vychádza zvláštny stroj, ktorý vydáva podivné zvuky a šľahajú z neho elektrické prúdy. Koho zasiahne, ten ihneď umiera. Nikto nechápe, nikto ani len netuší, prečo a z akých dôvodov s nimi niekto hrá túto podivnú, krutú hru. Systém je pritom jednoduchý. Vyžaduje "iba" to, aby si prítomní vybrali spomedzi seba jedného, koho stroj zabije. (*CARNIFEX*)

nevergiveup

Takový čistý průměr. Dobrá myšlenka, ale s hodně předvídatelným dějem. V podstatě prochází přesně tím vývojem, jaký člověk na začátku očekává ve chvíli, kdy si uvědomí, o co jde. Na druhou stranu, jak jsem psal - myšlenka dobrá, je to i celkem dramatické v tom smyslu, že člověk chce vědět, jak to vlastně dopadne, což opravdu až do konce úplně neví. Na jednu stranu to trpí klasickými problémy tohohle typu filmů, na stranu druhou vzhledem k hercům a faktu, že to je celé v jedné místnosti, solidní psychologický drama. Klasicky s hororem nemá nic společného. 60% ()

tween3r

Circle se zprvu jeví jen jako repetitivní nástroj na zabíjení, ale během cca. hodinky a půl dostaneme i pár hlubších dialogů, které vcelku zajímavým způsobem odráží moderní stereotypy vůči různým rasám a pohlavím. Škoda jen, že to občas trvá tak nekonečně dlouho. Taky bych ocenil i nějakou tu inovaci nebo akční prvek, díky kterému by děj nepůsobil tak jednotvárně a předvídatelně. Konec trochu zklamal, ale zároveň překvapil. ()

Martin29

Konec to bohužel podělal. Nevadí mě dívat se několik lidí (černí,bílí,muslimka,Mexičan, Španěl,těhotná, děti, násilník,polda,voják ), když se zabíjejí, ale chce to k tomu nějakou pointu. Tady se absolutně nedozvíme proč se tam dostali a proč se mají zabíjet. I konec ve stylu někdo vyhraje a pak hlasuje ještě nenarozené dítě je totální ptákovina nevím jestli to chtěli udělat ještě zajímavé nebo co to mělo znamenat navíc by to byla plichta 1 hlas pro toho chlápka jeden pro to děcko tak podle čeho to vybralo. P.s. když se nad tím zamyslím tak ta těhotná měla vlastně vždy 2 hlasy takže ve většině byl pouze ten kdo ji měl ve skupině což mě příjde hodně nefér Zábavnost 40 procent (jaké si měla ve škole známky samé jedničky měla i dvojku tak ji zabijeme nebo je to lesba 2 ženské by neměly vychovávat dítě zabijeme ji) 20 procent nahodím za film a konec s tím ufo. ()

padina odpad!

Klišé - nuda - klišé - nuda... atd da capo al fine. Sci-fi? Leda omylem. Psychodrama? Ani náhodou, jen školometské "odhalování" toho, co o sobě jako lidé dávno a dobře víme. Mírně hororovou atmosféru ubije v druhé půli rozvleklá monotónost, a jedna protivnější postava než druhá. Logika nula. Asi tak 2 minuty před koncem se "nečekaně" ukáže, že druh člověk je ještě větší sviňa, než jsme doufali. A to je tak všechno. Což je dost málo. Stejně jako Hapretor jsem spíš čekala, že (cituji) "na konci vyjde najevo, že jsou všichni živí a že emzáci si váží života více než my - lidé". Nebo aspoň že i ta zrůda, která prasácky všechny přežije, nakonec taky chcípne, potažmo se jako vítěz za odměnu stane pokusným králíkem v emzácké laboratoři. Jenže to by asi tvůrci považovali za příliš předvídatelný závěr a zvolili jiný, - SPOILER - //od začátku avízovaný. // Takže celkový smysl mi unikl, pointa veškerá žádná, snad kromě trapného deja vù, které vzbuzuje obavy z pokračování ve stylu "pes jitrničku sežral" (ale u toho už já nebudu). ()

destiny.plit

Jednoduchý film se zvláštním koncem. I když se o důvodu, proč byli lidé uneseni, ve filmu diskutuje, nikdy nikdo nedojde k žádnému závěru a tak je na divákovi, aby si to domyslel, což je hloupost. Mechanismus je také velmi jednoduchý, kdo se chová jako idiot je dříve nebo později zabit. V celém filmu se vlastně nic nedozvíte, až na pár informací o postavách, bez kterých byste vskutku mohli žít. Navíc označení "horor" si tento film vůbec nezasloužil. Nápad dobrý, ale jako 20 minutový minifilm by byl i záživnější. ()

adam2311

Super napad, psychologia. Osobne ma to drzalo cely cas v napati a doteraz nad filmom premyslam. Hlavne ten koniec mi poriadne vrta v hlave. Urcite stoji za pozretie. 75% ()

Petrkraus27

Tak to jste posrali s těma 55%. Jako nápad zajímavej, ale to je tak všechno. Vtipný je to, že nejlepší charakter celého filmu byl ten týpek co neřekl ani slovo. Efekty jsou největší odpad(ten blbě ořezanej greenscreen mě vždycky zabil). 20% ()

stuj

Dalo se. Taková jiná jednohubka. Jen mi občas unikalo, kdo s kým a za jaké logiky proti komu hlasoval. Ale to nevadí, protože to stejně nějak do hloubky promyšlené nebylo. ()

Dalajlada

Další povedená sonda do hlubin lidské duše. O tom jaké máme hodnoty a ... co jsme ochotni udělat pro to, abysme přežili. V průběhu filmu se tvůrci dotkli mnoha zajímavých citlivých témat společnosti. A nutno podotknout, měli fakt koule. ()