Into the Forest

Scénografie:

Jeremy Stanbridge

Kostýmy:

Aieisha Li

Tak je to tu. Jedno z najväčších tohtoročných očakávaní sa konečne dostalo ku mne. Nie je žiadne tajomstvo, že som veľkým fanúšikom Ellen Page a robím všetko preto, aby som si mohol pozrieť všetky jej filmy. Tento film však pôsobil ako niečo skutočne zaujímavé, nápadité a súčasne to otváralo možnosti pre skvelé herecké výkony a veľmi dobrú drámu. A úprimne, tento film ma ani v najmenšom nesklamal. Ale rovnako musím povedať, že "Into The Forest" by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov Ellen Page, v akom kedy bola. Myslím si, že takto mal v januári vyzerať The 5th Wave a všetci by sme boli spokojní. Žiadne scénky, ktoré by pôsobili silene, nič čo by malo vyvolať emócie nasilu, ale prirodzená dráma dvoch sestier, ktoré sa ocitli v skutočne nepríjemnej situácii. A jediné, čo môžem povedať je - "Paráda." Okamžite sa vieme s nimi spojiť, obe dokážeme veľmi dobre pochopiť, každá prežíva situáciu po svojom a musí sa počas filmu vyrovnávať s inými problémami. A ani v jednu chvíľu ma to nenudilo. A môže za to najmä vynikajúce tempo filmu, ktoré nikdy nejde ani moc rýchlo, ani moc pomaly. Nechá nás vychutnať si každú scénku a z uhlov, ktoré ho robia veľmi zaujímavým. Vzťah sestier je úprimný, páči sa mi ako sa dokážu samé o seba postarať a rovnako aj záverečná myšlienka filmu je vynikajúco spracovaná. Po celý čas som uvažoval čo by som filmu vytkol, a nič ma dokopy nenapadlo. Možno z niektorých scénok sú vyvrcholenia situácií trošku predpokladteľné, ale nemôžem to ohodnotiť ako mínus, lebo tak to proste je. Film nič nezakrýva, na nič sa nehrá, pôsobí uveriteľne a po celý čas ma držal v kliešťoch a nepustil. A to je signál, že sa niečo naozaj podarilo. Jediné, čo môžem na záver povedať, pozrite si to, ak ste to už neurobili. Hodnotenie: A+(30.7.2016)

Baby sobě... No dobře, to si film nezaslouží, tak špatný a (pro muže) nestravitelný zase není. Vlastně jsou některé jeho scény a nápady dost fajn, jen tomu tvůrkyně nějak nebyly schopné vnuknout víc než jen "jsme zpohodlnělé a ve srabu se o sebe musíme starat samy bez techniky (a bez chlapů)". Začíná to hodně dobře, právě to zobrazení žití jakože v přírodě v baráku téměř zcela závislém na přísunu energie krásně ukazovalo, v jaké iluzi tihle pseudoekologové žijí. I psychologicky to bylo celkem propracované. Mladší sestra byla po většinu filmu sympatická, pokoušela se věci skutečně řešit, když se jí něco nepovedlo, nehodila flintu do žita a pokoušela se na to jít jinak. Starší se oproti tomu chovala jako kráva po celou dobu, emotivní, nespolupracující, iracionální. Proto jsem na konci nepochopil, proč ve finálním rozhodnutí mladší sestra ustoupí a zvolí na nátlak starší sourozenkyně cestu nikam. A ten závěr absolutně bez pointy, no, kamarád to komentoval tak, že má dojem, že se tvůrkyně pokoušely vymyslet nějakou pointu, ale protože na žádnou nepřišly, nechaly to "otevřené" (avšak dle nás tedy spíš nedomyšlené). Rozhodně času nelituji, ale rozuzlení to potřebovalo jak skotská sušenka máslo.(12.7.2017)

Více než postapo sci-fi je Into the Forest dramatická pocitovka, která je z půlky tvořená snovou hudbou a hezkými záběry na kanadské lesy a z půlky příběhem dvou sester. Nicméně je to film stojící především na herecky silné dvojici Wood/Page, který rozhodně není pro každého. Člověk, co čeká napínavé sci-fi, bude nejspíš zklamaný. Nemůžu ovšem říct, že by to nebyl poutavý film. To právě naopak. Into the Forest má mnohem blíže k možné realitě, než drtivá většina ostatních postapo filmů (pokud teda nepočítám luxusní rodinný domek, který se během jednoho roku rozpadne jako domeček z karet... to je i na americkou barabiznu moc rychle). Kdo se dokáže sžít s hlavní dvojicí, má vyhráno a silný emoční zážitek ho nemine.(16.8.2016)

Komorní scifi z blízké budoucnosti, které se odehrává většinu času v domě u lesa a atmosféru buduje na nedostatku informací o okolním světě v době celostátního výpadku elektřiny. Začátek má spád, ale zhruba od půlky filmu se stává hlavním tématem pouze vztah obou sester a od té doby se svižné tempo pomalu vytrácí. Slušná dramatická gradace v závěru ale nakonec vytáhla hodnocení na lehčí nadprůměr. V rukou zkušenějšího tvůrčího týmu z toho mohla vzniknout i zajímavá minisérie.(12.11.2016)

• M.i.k.e

člověk by nikdy neřekl,že Ellen Page,Evan Rachel Wood,hezké prostředí kanadských lesů a tklivá hudba dají ve výsledku dohormady k uzoufání nudnou podívanou.Nevadí mi komorní a pomalé filmy,ale co je moc je moc.Vůbec už pak nechápu proč se film řadí do sci-fi žánru - možná je to kvůli nelogickému chování postav,protože jiný důvod tu prostě ne a ne najít..20%(25.12.2016)

• - Film měl premiéru na Toronto International Film Festival v Kanadě a to 12. listopadu 2015. (AffectedFace)