Reklama

Reklama

Into the Forest

Trailer 1

Obsahy(1)

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (74)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Takých kadejakých "postapokalyptických" filmov sme tu už mali celkom dosť. Vzhľadom na to som sa trochu aj obával, že toto bude ich obdoba bez akejkoľvek originality. Ale napokon "Into the Forest" až také sci-fi predsa len nebolo. Práve naopak. Tento príbeh priam realisticky reflektoval našu závislosť na energetických zdrojoch a elektrike. Naša civilizácia už bez toho akoby ani nedokázala existovať (hoci predtým sa to celé storočia dalo prežiť) a trvalý výpadok energie môže naozaj pre nás znamenať skazu a totálny úpadok - v konečnom dôsledku aj apokalypsu (minimálne morálnu a etickú). Asi takto nejako by to azda potom vyzeralo, keby sa blackout stal skutočnosťou. Ľudia by pochopiteľne upadli do apatie (akoby jej už teraz nebolo dosť?) a každý by ochraňoval v prvom rade sám seba (poprípade svojich najbližších). Práve ten realizmus (teda až na jednu gynekologickú scénu bez akejkoľvek krvi) sa mi na tom veľmi páčil. A v podstate aj také filozofické zamyslenie nad tým "čo by bolo, keby...". K tomu vynikajúca kamera a výborné herecké obsadenie (Ellen Page & Evan Rachel Wood) v úlohách sestier. Škoda, že v tom nebolo viac dramatizácie a zlomov v deji, a škoda aj toho slabšieho záveru, ktorý vyznel dosť neutrálne. Ale na toto by ma bavilo pozerať ešte aj ďalšiu hodinu a pol (tých 100 minút ušlo ako voda). Dávam 4* (ale nechýbalo veľa ku piatim). ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Tak je to tu. Jedno z najväčších tohtoročných očakávaní sa konečne dostalo ku mne. Nie je žiadne tajomstvo, že som veľkým fanúšikom Ellen Page a robím všetko preto, aby som si mohol pozrieť všetky jej filmy. Tento film však pôsobil ako niečo skutočne zaujímavé, nápadité a súčasne to otváralo možnosti pre skvelé herecké výkony a veľmi dobrú drámu. A úprimne, tento film ma ani v najmenšom nesklamal. Ale rovnako musím povedať, že "Into The Forest" by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov Ellen Page, v akom kedy bola. Myslím si, že takto mal v januári vyzerať The 5th Wave a všetci by sme boli spokojní. Žiadne scénky, ktoré by pôsobili silene, nič čo by malo vyvolať emócie nasilu, ale prirodzená dráma dvoch sestier, ktoré sa ocitli v skutočne nepríjemnej situácii. A jediné, čo môžem povedať je - "Paráda." Okamžite sa vieme s nimi spojiť, obe dokážeme veľmi dobre pochopiť, každá prežíva situáciu po svojom a musí sa počas filmu vyrovnávať s inými problémami. A ani v jednu chvíľu ma to nenudilo. A môže za to najmä vynikajúce tempo filmu, ktoré nikdy nejde ani moc rýchlo, ani moc pomaly. Nechá nás vychutnať si každú scénku a z uhlov, ktoré ho robia veľmi zaujímavým. Vzťah sestier je úprimný, páči sa mi ako sa dokážu samé o seba postarať a rovnako aj záverečná myšlienka filmu je vynikajúco spracovaná. Po celý čas som uvažoval čo by som filmu vytkol, a nič ma dokopy nenapadlo. Možno z niektorých scénok sú vyvrcholenia situácií trošku predpokladteľné, ale nemôžem to ohodnotiť ako mínus, lebo tak to proste je. Film nič nezakrýva, na nič sa nehrá, pôsobí uveriteľne a po celý čas ma držal v kliešťoch a nepustil. A to je signál, že sa niečo naozaj podarilo. Jediné, čo môžem na záver povedať, pozrite si to, ak ste to už neurobili. Hodnotenie: A+ ()

Reklama

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Klišé praví, že skvělé sci-fi lze natočit za nulové peníze. Into The Forest dokládá, že za nulové peníze lze točit i průměrné postapo. Stačí dvě herečky, jedna nic moc pěkná a herecky přeceněná, druhá krásná, která to za tu populárnější celé oddře. Druhým pilířem je v tomto případě scénář spoléhající na odlehlé lokace, kde pro navození atmosféry nepříliš vzdálené budoucnosti postačí nemnoho triků a děravá střecha, kterou do stavebně odfláknutého vystajlovaného obydlí zatékají kyselé deště. Protože potom vypnou proud. Co chybí storce na sci-fi rafinovanosti, substituuje v rovině věrohodně složitých sesterských interkakcí. Kdyby to celé nepáchlo adolescentní podbízivostí, která cílovému publiku hledajících se slečen sugeruje důvodné podezření, že jediný slušný chlap na světě je tatínek (kterej nemá ani v životě ani ve filmu tolik času se zdiskreditovat), a kdyby mi nebyla Ellen Page tak protivná, možná bych byl štědřejší. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Low Budget Sci-fi se zajímavým námětem a osobitým zpracováním. Evan Rachel Wood je moje krásná princezna, ale její charakter mi zde nebyl moc sympatický. Postupem času se přestala chovat arogantně a sebestředně a ukázala, že není vůbec taková kráva:) Zato Ellen Page ukázala, co v ní je. Ta holka je fakt zatraceně dobrá. Už je to dlouho, co jsem ji v nějakém filmu viděla, nebo se mi tam nelíbila tolik, jako zde. Uprostřed nádherných lesů, daleko od civilizace se nachází dokonale moderní baráček, který si bude muset poradit s jedním z nejkrutějších a nejmocnějších nepřítelů. Časem. Člověk si nakonec řekne, že ten jejich dům vlastně moc dlouho nevydržel:) Zatímco svět se pomalu řítí vstříc svému konci a zkáze, který mu výpadek elektřiny způsobí, veškerý děj, který sledujeme, se odehrává převážně v prostorech lesa a domu. Bylo by docela zajímavé sledovat projevy "post-apo downfall" i v jiných částech světa. Scéna porodu v závěru filmu mi přivodila i slzy v očích. Into the Forest může někoho nudit, jiný bude nadšen. Toto není žádný letní blockbuster s dokonalými efekty a vysokým rozpočtem. Pokud však máte náladu na spíše minimalisticky zpracovaný snímek, který se soustředí na charaktery postav a využívá při tom minimum prostoru, tato Chata v lesích by mohla být přesně pro Vás. ()

Caminzind 

všechny recenze uživatele

Přecitlivělý apokalyptický midcult, který nemá z čeho čerpat skutečné emoce, načež je nucen je nasimulovat skrze hudební motivy. Patricia Rozema je totiž příšerná vypravěčka. A to na celém snímku není to nejhorší. Nejhorší je, že děvčatům spadl internet a zbyly jim poslední dvě žvýkačky. Tohle celé bylo prostě k smíchu, a ten průser šel cítit doslova od první minuty. Abych to teda celé trochu rozvedl: Drama tohoto příběhuje je odvislé od faktu, že hlavní postavy (na přání autorky) jsou neschopní idioti, ukrytí před světem v lesích, ačkoliv jejich civilizační, tj. technická závislost není o nic menší než je u obyvatel měst. Logicky tedy jejich adaptabilita na prostředí, které si zvolili ke svému životu nemůže být vyšší než u průměrného městského blba, jakým mohu být třeba já nebo vy. OK, já to respektuji, Patricia Rozema je kravka, proto i její postavy mají být kravky. Ale co může čekat od diváka, který v příběhu bude hledat hrdiny, se kterými se chce ztotožnit? Anebo jinak, polopatě, a teď asi BACHA NA SPOILERY: Jak může hrdinka nechat vybít autobaterii, když na ní tolik závisí jejich přežití? Jak můžou nemít zajištěnou dostatečnou zásobu benzínu, když je pro ně tak strašně složité se dostat do civilizace jinak než autem? Jak zvládnou půl roku škudlit pár litrů benzínu, a pak ho div neprohýřit kvůli nějaké sentimentální dívčí jízdě? Navíc, když ví hovno, co se stalo se světem? Jo, sentimentu je tady plný kýbl, za to akce a rozvahy v předvečer vlastního zániku opravdu pramálo. A dále: Jak jim může (15 měsíců od výpadku) spadnout kvůli bouřce celý barák na hlavu? Jak můžou výpadek elektřiny vydávat (v době solárního boomu) za globální problém, zatímco pozitivní zprávy (viz Boston) jsou pro ně pouhé zvěsti? Jak si mohou být jistí svým bezpečím doma, když se nakonec stejně vydají kamsi do neznáma, navíc s kojencem na krku? (A jo vlastně, jedna kravka ucítila kouř z nedalekého tábořiště.) Jak může někdo tohle natočit a chtít při tom moji účast? Já nechodím na takové naivní kryptolesbické přednášky o tom, jak i ženským rostou koule. Mimochodem vážně to není sci-fi. 23% Jinak slušná kamera. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen v lesích kolem řeky Campbell na východním pobřeží ostrova Vancouver a na místech v oblasti nazvané Lower Mainland, která se nachází v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Trajektt)
  • Film měl premiéru na Toronto International Film Festival v Kanadě a to 12. listopadu 2015. (AffectedFace)

Reklama

Reklama