Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

the_weaver

- Je to jediné svojho druhu na svete a spieva to výhradne v kožuchu, čo to je?↵  - Lady Gaga?↵  - Nie, selkie.↵  ↵  - Čo sa stane, keď pošleme selkie k babke do mesta a kožuch hodíme z útesu?↵  - Získame zápletku filmu, pretože v tomto filme ide len o to, aby sa selkie vrátila a zaspievala.↵  - Tak trebárs nejakému škôlkarovi to možno stačí ako príbeh..↵  ↵  Samozrejme, sú tu aj pozitíva - prekvapivo realistické charaktery hlavných postáv, kúzelná animácia a hudba. ()

cafe....

Nikdy jsem neviděl krásnější animák, ta vizuální stránka mě uchvátila. Krásný dětský příběh inspirováný severskými kulturami, ale dějově.. rozteklé ()

Kamil111

Irský Mijazaki, i když je pravda, že ten je originálnější. Zvlášť slzopudné finále amerického střihu mohli autoři řešit lépe. Ale jinak všechna čest. ()

KraLuban

Nesmírně originální pohádka/legenda s velice silnou irskou atmosférou. Krásné, zajímavé, velmi těžko objektivně hodnotitelné. Možná právě proto 4*. ()

mrGhostly

Naprosto kouzelný animák! Vcelku jednoduchý pohádkový příběh je podaný v nádherné výtvarné formě a vyprávěný citlivě bez hluchých míst. Není zde žádná výrazná agitka nebo "core message", je to spíše o lásce mezi bližními a dětském pohledu na svět, což z Písně moře dělá opravdu výborný rodinný film. Celé to nějak vybočuje ze západní animované tvorby a to je velmi osvěžující! ()

CaptAnne

Nádherná, kouzelná, originální animace. Většina záběrů by se dala zastavit a rovnou vytisknout jako plakát přes celou stěnu. Ten film je tak dokonale vizuálně zvládnutej, že by z něj člověk měl zážitek, i kdyby na něj koukal jen tak s vypnutým zvukem - to by ale zase byla škoda kvůli soundtracku protkaného líbeznými irskými nápěvy. (Jen) čtyři hvězdičky dávám kvůli utahanýmu konci, nicméně jinak mě příběh docela bavil a i kdyby ne, už jen pro hudbu a animaci bych tenhle film doporučila každému. ()

Kivis

Netradiční, poetické, spíše dospělácké. Přesto se mi bohužel na tuto mořskou vlnu nepodařilo naskočit a nechat se jí pohltit. Animace a atmosféra sice zajímavá, ale příběh mě absolutně míjel. Často mi přišel zdlouhavý a fádní. Dle místního hodnocení i uznání od odborných porot na všemožných festivalech bude chyba možná ve mně. ()

Bogrant

Jedinečne spracovaný po vizuálnej stránke a vynikajúco vyrozprávaný a podaný námet po tej obsahovej, ktorý dokáže vyčariť uspokojivý úsmev na tvári. Proste krása, ktorá poteší jednak zrak a jednak aj sluch. ()

looo

Přišel jsem si jako ten obr, který vyplakal celé moře. Akorát ne smutkem, nýbrž dojetím nad nádhernou animací a krásným (ne)lidským příběhem. Tohle je moje nová oblíbená pohádka. Nejspíš do chvíle, kdy si pustíme Vlkochodce. Díky za Tomma Moorea, takový irský Miyazaki:) ()

sh4ris

Na mě film velmi zapůsobil. Propojení mýtů, pohádek a písniček se do příběhu hezky promítlo a od začátku jsem fandila, aby vše dopadlo dobře. Animace mě také potěšila svou "novotou" a například cesta světýlek byla přímo kouzelná. Filmu jsem odpustila i to, jakým způsobem se vlastně řeší úvodní zápletka - Ženy z tohoto rodu musí jednoho dne odejít do moře. Proč je to někdy v dospělosti (a nikomu o tom neřeknete) a někdy, když jste ještě malé děcko, to mi nějak uniklo. ()

Zuza_na

Díky svojí lásce k Irsku a jeho příběhům jsem nedávno objevila opravdu nevšední pohádku, která mě okouzlila jak svým poetickým příběhem o irské mytologii, tak i nádhernou hudbou a svou minimalistickou, ale neotřelou animací. Příběh o ustaraném otci, němé malé dívce Saoirse a Benovi, jejichž následné dobrodružné putování v doprovodu věrného psa Cú mě neskutečně bavilo a potěšilo. Vše doplňují emotivní písně: tajemná Song of the Sea a krásná Lullaby a hlavně graficky dokonalá, jiskřivě barevná ale přitom jednoduchá animace, která nechává prostor pro představivost. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let