Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

Alhazen

Konečně! Už dlouho jsem neviděl tak atmosferické dílo. Kouzlo neleží pouze v příběhu, ale také v nádherné animaci, a především v tajemné hudbě, která umocňuje ono keltství zde obsažené. ()

x_ander

Nádherný film, a to jak obsahově, tak animací. Pohádkový, byť řádně melancholický příběh, který umí dojmout. A ta hudba! K absolutnímu hodnocení sice drobátko schází, nicméně i přesto je Song of the Sea důstojnou odpovědí na japonskou anime tvorbu s Miyazakim v čele. ()

pekko

Mila netradicne nakreslena rozpravocka s peknym pribehom. Bez nasilia a modernych prvkov, aka sa dnes uz len tazko hlada. Detom by sa mohlo dost pacit. ()

Brouzdalka

Po Brendanu a tajemství Kellsu to byla sázka na jistotu. Opět krásná a milá pohádka s magickou atmosférou, krásnou hudbou, vtipem a netradičním příběhem. Už se těším s čím Tomm Moore zase přijde! ()

xpaja

Grafické ztvárnění je prosté a uchvacující zároveň, jaké to osvěžení ve srovnání s mainstreamovými animáky americké provinience. Mýtický děj je prostinký a jednoduchý, zároveň však chytlavý. Film srší zajímavou magickou atmosférou. Pro dětské publikum působí ale až příliš depresivně. Pro dospělého je možná až příliš jednoduchý. A právě v zacílení vídím ten největší rozpor celého snímku. Dávám --- == 86 % == --- . ()

Vasyl

Asi jsem ještě nikdy neviděl něco tak dojemnýho. Krásný obrázky (schválně jsem si zkusil film několikrát v libovolným místě zastavit, je to fakt sled nádherných obrázků) ve spojení s "tou" hudbou, příběhem a starýmu cynikovi Vasylovi se několikrát chtělo plakat. Takže jsem to asi nadhodnotil, ale vážně to se mnou hlo, od začátku. A taky jsem konečně zjistil jak se čte Saoirse. ()

papuchalk

Bohužel zase zklamání. Oproti Tajemství Kellsu tam sice nacpali víc rodinných emocí, ale ten příběh je velmi slabý. Anebo mi nic neříkají příběhy o vílách? Nevím. Každopádně animace, zejména ty fantazijní, jsou kulervoucí a ten konec to aspoň trochu zachránil. ()

blondboss

Minimálne tri hviezdičky si táto rozprávka zaslúži už len z toho titulu, že je to niečo úplne nové a iné ako klasické moderné animáky a je z toho cítiť ducha keltskej histórie, keltskej kultúry a všetkého, čo s tými súvisí. Hudba tomu len napomohla a vizuálne to síce nebolo podľa mojich predstáv, ale na druhej strane opäť niečo výnimočné. Po pravde, druhýkrát by som si tu už zrejme nepustil, ale je dobré vidieť aj takýto pohľad na animovaný film vôbec. 55 % ()

Phex

Pokud srovnáte s mladším Brendanem a tajemstvím Kelsu, tak "dvojka" tedy Píseň moře, rezignuje na příběh a prim zde hraje magie. V Brendanovi ta magie posouvala akční, jasně ohraničený příběh, dávala mu jiný rozměr. Zde se vše točí kolem irských kouzel a příběh tak trochu pokulhává. Asi bych řekl, že je o vyrovnání se jedné rodiny se smrtí mamimky při porodu. Rozhodně to nemohou pochopit děti a ač je pořád na co koukat není jim příliš jasné proč to ve filmu je. Musím říci, že film mě proto malinko zklamal. ()

PTomA

Unylý příběh sourozenců, který je vizuálně nádherný, přesto je Píseň moře pouze těžkopádný a triviální snímek bez spádu. 6/10 ()

koza3

Nedělní pohádka s dcerou. Ze začátku to vypadalo, že to bude tak pro věkovku 10 let plus, ale jak se to rozjelo tak to dostalo krásné barevné kontury, které neznají věkové hranice. Příběhy, které nám nejsou tak známy zabalené do krásné podzimní pohádky z irského majáku. Krása. ()

doriana.g

Čekala jsem, že se utopím v moři, zatím jsem se ale jenom vyráchala v rybníce. Krásná hudba, vizuál a rodinný příběh. Co se mystické roviny týče, tam to už, alespoň pro mě, malinko pokulhává. Nemám ráda, když děj nedává smysl a tady jsem ho bohužel nenašla. Nechápu, proč nebo od koho či čeho všem těm bájným bytostem něco hrozilo, čili jsem to s nimi až tak neprožívala. Mínus jedna zvězda za tohle, mínus druhá za finále, které mě ponechalo tak nějak bez emocí až kamennou. Jestli ona se kolem neochomejtala nějaká soví dobrá duša. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let