Reklama

Reklama

Odborný dohled nad východem Slunce

  • USA Sunrise Supervising
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Každý se mstí tak, jak umí. Na předměstí severočeského města se přistěhují tři dávní kamarádi, bývalí političtí vězni, nyní. Na stará kolena se chtějí pomstít estébákovi, který je kdysi týral a který dnes v poklidu provozuje vlastní hospodu. Trojice spiklenců však vzápětí zjistí, že pro pořádnou pomstu nemá nikdo z nich vlohy. Na rvačku jsou už příliš staří a možná i líní. Nějakých jiných smysluplných nápadů se jim vůbec nedostává. Nakonec se rozhodnou, že se s hospodským skamarádí, aby poznali jeho slabá místa. Estébák je totiž po letech nepoznává. Jenže pak kumpáni s rozpaky pozorují, že svému úhlavnímu nepříteli jen zpříjemňují podzim života. Co tedy s tím…?  Černobílý snímek scenáristy a režiséra Pavla Göbla se natáčel v severočeském Varnsdorfu a na filmové plátno přivedl kromě vynikajícího Jiřího Lábuse v roli osamělého bývalého fízla téměř samé neherce: trojici mstitelů šéfuje nestor první generace mániček a hudební legenda Vratislav Brabenec ze skupiny The Plastic People of the Universe. Zdatně mu pak sekundují divadelní ochotníci: zatímco Jiří Vymětal se našel v roli bývalého cirkusáka, kdysi zavřeného za pašování disidentských knih, Jožo Polievka se zhostil partu bývalého zlodějíčka, který to přes vězeňského donašeče nakonec dotáhl až na nesmiřitelného nepřítele komunistů a bezpráví. Trio kmetů, kteří se ještě naposledy pokoušejí narovnat svůj hřbet i křivdy na něm spáchané, pak doplňuje čerstvá absolventka brněnské JAMU Nikol Fischerová coby prostitutka, která nakonec plány varnsdorfských Zorrů přesměruje zcela netušeným směrem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Killda odpad!

všechny recenze uživatele

Dámy a pánové! Tohle je urážka české kinematografie! A česká kinematografie je zas urážkou té světové. Podle toho si asi dokážete představit, jak "geniální" je tento "film". SRAČKA! takovému slovu jsem se vždy v komentářích snažil vyhnout, tento film mě ale násilně donutil. Nefunguje nic, je to ten nejhorší druh amatérštiny za velký peníz.... ale co je nejsmutnější? Že byl film uveden na prestižním filmovém festivalu, že ho tvůrci mohli na tomto festivalu uvést a hlavně, že většina diváků se opravdu u této "masterpiece" bavila a padala do kolen. Další utvrzení toho, že naše české diváctvo je jen banda vymazanců. A CSFD hodnocení jen potvrzuje, že tito lidé jsou i v kruzích, kde by někdo měl rozumnět filmovému umění. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

To si tak vystoupíte na sídlišti v Ládví, zapadnete do starýho kulturáku, který si říká multikino, uvnitř má osmdesátkový veselý barvičky, prodávají tam popcorn a když zůstanete sami v sále, tak vám ten film stejně pustí. Myslím, že tahle atmosféra by se hrdinům filmu fakt líbila, proto smekám před producentskou taktikou promítat snímek pouze v podobných kinech. Jen škoda té nedostatečné propagace, příběh o stárnutí, starých křivdách, starých přátelích a maloměstech zaujme poetikou, vyprávěním, obrazovou stránkou i hereckými výkony určitě širší cílovku, než by se mohlo zdát. ()

Reklama

Howard72 

všechny recenze uživatele

Ocenuji atmosferu, cb format, tema a vyborny hudebni doprovod. Pres co jsem se nedokazal prenest byly mnohdy az amaterske herecke vykony a neuveritelne nazvuceni, kdy v hospode vse zni jak ve studiu, spousta ticha, jake normalne nezazijete. Zkratka clovek je chvilku do filmu vtazen a nasledne ho neco uplne vytoci. Taky postava prostitutky mi do uveritelnosti pribehu moc nazapadla, ale budiz. Jinak vcelku vyjimecny filmecek, skoda tech dle meho chyb... ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Upřímně, začátek mě celkem chytl, ale to asi tak po patnácti minutách odeznělo, děj se začal natahovat a film nudit, což je u filmu, který trvá jenom hodinu, velký problém. Naštěstí posledních 10 minut mě zase chytlo a všechny sekvence s Lábusem mě zaujali, tak aspoň něco. Jen mi na závěru vadí, že tohle je přesně to, co jsem od toho filmu čekal a kdyby se s tím víc pracovalo, bylo by to mnohem zajímavější. Pak je tam teda pár zajímavých obrazů, ale to je tak vše. Na scénáři chtělo hodně zamakat. 2* ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Beru zpět, co jsem řekl o Kováři z Podlesí, tohle je zatím nejlepší film Pavla Göbla. Zároveň je i nejkratší, což se pro tento film určitě hodí. Děj je jednoduchý a má velmi malý rozsah, i tak je ale působivý a jeho průběh mi přišel celkem fascinující, film si v budoucnu určitě pustím znovu, jelikož si myslím, že se dá o spoustě věcí ve filmu polemizovat. Postavy byly docela zajímavé a měly mezi sebou dobrou chemii. Herecké výkony nebyly zrovna skvělé, ale žádný bych nenazval špatným. Prezentace byla skvělá, černobílá se pro tento film určitě hodí. Hudba se mi ze všech aspektů líbila nejméně, některé písničky se mi tam moc nehodily. 7/10 ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu se vystupuje kapela Byl Pes. (Tryskomyš)

Reklama

Reklama