Odborný dohled nad východem Slunce

Sunrise Supervising

Drama / Komedie

Česko, 2014, 64 min

Nesedlo mi herectví neherectví Jiřího Vymětala, ale chyba by snad údajně mohla být ve mně a Vymětal to sehrál bravurně (říkala má paní). Leč, nezviklala mě. Nebýt jeho - chlápka s knírkem, hodnotil bych možná i líp. Jasně, tohle nebyl žádnej velkej biják, ale on se tak netvářil, a ani se jím nechce stát. Pavel Göbl ho natočil za půl miliónu korun ve třech lidech (režie, kamera, zvuk) v průběhu 14 dnů. Do kina s tím prý nechce, vystačí s tím, že to uvidí pár lidí, kteří o to budou mít zájem. A i tento nezvykle skromný přístup se jistě pozitivně odráží v mém hodnocení.(31.7.2015)

Docela obyčejný příběh o několika docela obyčejných lidech. Umělecky dobře provedené, skvělá hudba, příjemně se na to koukalo a občas jsem se i zasmál. Mně osobně na tom ale vadila ta neustálá strojenost a nepřirozenost dialogů - jako kdyby to přímo četli z papíru. Jo a taky tam snad v každé scéně někdo kouřil, až mi to přišlo jak reklama na cigarety. :-) S takovou, chlapci, ten barák opravit nestihnete. 60%(1.10.2014)

• honajz2

Upřímně, začátek mě celkem chytl, ale to asi tak po patnácti minutách odeznělo, děj se začal natahovat a film nudit, což je u filmu, který trvá jenom hodinu, velký problém. Naštěstí posledních 10 minut mě zase chytlo a všechny sekvence s Lábusem mě zaujali, tak aspoň něco. Jen mi na závěru vadí, že tohle je přesně to, co jsem od toho filmu čekal a kdyby se s tím víc pracovalo, bylo by to mnohem zajímavější. Pak je tam teda pár zajímavých obrazů, ale to je tak vše. 2*(14.10.2018)

Nízkorozpočtový film, kterým se autor umělecky vykoupil z komerčnějšího a umělecky neambiciózního Veni, Vidi, Vici. "Sunshine Supervising" je příjemný, pomalu plynoucí snímek. Specifické a zajímavé atmosféře napomáhá černobílé provedení, stejně jako kvalitní výkony neherců. Netradiční prostředky tu slouží netradičnímu filmovému zážitku. Vždyť i ten Jiří Lábus (jediný profi herec ve filmu) tu hraje poněkud odlišnou roli, než jsme u něho zvyklí.(30.9.2016)

• topi

Tohle mě připadalo jako nějaký pracovní projekt pro FAMU. Nejhorší byly ty strojené a amatérské dialogy, to přímo bilo do uší. Pan Brabenec prostě herec není a i ostatní zbytek party (včetně šlapky, kterou si nastěhují do domu) byl velmi nepřesvědčivý. Jediný bývalý estébák, nyní hospodský Jiří Lábus se ukázal jako profesionál, který svou roli zahrál uvěřitelně a bez chyby. Jinak teda bída s nouzí. Také časté zatmívačky záběrů působily nepřirozeně. Dvě stránky bych na tomto projektu vypíchl, a to : černobílá barva, která filmu moc slušela a dobrá hudba. Takže maximálně za dva.(25.11.2017)