Šedesátník Pierre (Gérard Lanvin) se díky podivné autonehodě a pádu do Seiny ocitne v nemocnici se zlámanýma nohama, neschopný pohybu a odkázaný na pomoc druhých. Strašlivá situace pro misantropa, který netouží po lidské společnosti. Jako na potvoru se mu jí dostává až příliš. Pierre se tak proti své vůli stává předmětem zájmu doktorů, sestřiček, nemocničního personálu, členů rodiny, policisty vyšetřujícího Pierrovu nehodu a dalších bizarních postaviček. (pappaja)

Lacike

Dalsia dialogova komedia, ktora atmosferou pripomina legendarny As Good as It Gets. Jeden frflos sa ocitne na dlhsiu dobu v nemocnici a napriek svojej nevrazivosti sa postupne zblizuje s personalom, dalsimi pacientami alebo rôznymi dalsimi ludmi, ktory ho chodia otravovat. Na konci dokonca u seba ubytuje jedneho gaya. Takze podobnost s As Good as It Gets tu je zjavna, ale nastastie sa o ziadnu vykradacku nejedna. Nesnazi sa to byt az tak nasilu dojimave. Romanticka linia tu je dost upozadena a skôr sa na nu spomina ako aktualne preziva. Becker vzdy stihol do kratkej stopaze natrepat maximum deja. Ale aj tak mi tentoraz bolo luto, ze film ubehol tak rychlo a kludne by som privital dalsich 20 minut rozhovorov hlavneho hrdinu s rôznymi navstevami. V tom sa asi najviac tento film lisi od inych Beckerovych filmov, ktore boli o rozhovoroch ustredneho dua. Tu sa hlavny hrdina neustale rozprava s niekym inym a postupne sa pri tom meni k lepsiemu. Trochu otrepany motiv, ale znova funguje, takze s nim nemam problem. Prave naopak. Vysledkom je dalsi skvely pohodovy Beckerov film, ktory u nas pravdepodobne aj tak skoro nikto neuvidi. Skoda. P.S. Dalsi dôkaz, ze mat kocura je o zivot. Ts, ts. Zlati psi. 8/10. ()