Bon rétablissement !

Komedie

Francie, 2014, 81 min

Dalsia dialogova komedia, ktora atmosferou pripomina legendarny As Good as It Gets. Jeden frflos sa ocitne na dlhsiu dobu v nemocnici a napriek svojej nevrazivosti sa postupne zblizuje s personalom, dalsimi pacientami alebo rôznymi dalsimi ludmi, ktory ho chodia otravovat. Na konci dokonca u seba ubytuje jedneho gaya. Takze podobnost s As Good as It Gets tu je zjavna, ale nastastie sa o ziadnu vykradacku nejedna. Nesnazi sa to byt az tak nasilu dojimave. Romanticka linia tu je dost upozadena a skôr sa na nu spomina ako aktualne preziva. Becker vzdy stihol do kratkej stopaze natrepat maximum deja. Ale aj tak mi tentoraz bolo luto, ze film ubehol tak rychlo a kludne by som privital dalsich 20 minut rozhovorov hlavneho hrdinu s rôznymi navstevami. V tom sa asi najviac tento film lisi od inych Beckerovych filmov, ktore boli o rozhovoroch ustredneho dua. Tu sa hlavny hrdina neustale rozprava s niekym inym a postupne sa pri tom meni k lepsiemu. Trochu otrepany motiv, ale znova funguje, takze s nim nemam problem. Prave naopak. Vysledkom je dalsi skvely pohodovy Beckerov film, ktory u nas pravdepodobne aj tak skoro nikto neuvidi. Skoda. P.S. Dalsi dôkaz, ze mat kocura je o zivot. Ts, ts. Zlati psi. 8/10.(19.1.2019)