Mexická důlní společnost, která těží na apačském území měď, pořádá každoroční oslavu, na níž Indiáni dostávají mouku. Přijíždí na ni i mladý náčelník Ulzana, a právě on objeví v jednom voze ukryté dělo. Padne však do zajetí, dřív než stačí promluvit. Do bezbranných Indiánů náhle začnou pálit děla a pušky. Pouze několik bojovníků spasí holý život - a spolu s nimi prchá i Ulzana, jemuž se podařilo osvobodit. Jeho žena se však stala obětí kulky. Po tomto masakru Apači přísahají pomstu a neprodleně ji začnou uskutečňovat. Jejich nepřátelé Mexičané v té době opravdu nemají o starosti nouzi - do země už pronikají americké průzkumné jednotky a válka je na spadnutí... (oficiální text distributora)

helrohir

Opäť nevýrazný pokus zaujať diváka prostredníctvom mitičových indiánskych dobrodružstiev. Začiatok pritom vyzerá celkom sľubne a vďaka dedinskej masakre vyzerá film ako niečo vážnejšie, než sme mohli v predošlých mitičovkách vidieť. Postupne sa však film prepadáva do čoraz väčšej nudy, Gojkova charizma to opäť nedokáže zachrániť, záporáci sú tu akýsi "nevidomí", tzn. že veľa toho nepredvedú, ale tak už sme videli aj horšie verzie mitičoviek. ()

Kunderion

Bez falešný romantiky západoněmeckýho Vinnetoua, drsnej a výbornej film z produkce východoněmecký DEFA. Kdysi jako kluk jsem to možná nerozlišoval, ale o to víc při současným shlídnutí tenhle kousek oceňuju... ()

seefoo

Velmi trapný, zoufalý a nechtěně vtipný western, který má původně sloužiti jako náhrada za Vinettoua. Tohle páni v NDR moc nevychytali. ()

Scaevola

Snímek je plochý a naivní, ale to by až takový problém nebyl, protože v hlavní roli vystupuje G. Mitič a černá paruka. Skutečným průšvihem je, že vyjma úvodní hloupé vyvražďovací akce film sleduje hodinové přípravy na vyvrcholení, které je odbyto pouze mimochodem. Mám-li to říci zkrátka - strašlivá nuda. ()

Džótí

Mně se to líbilo. Nic jsem nečekala, nejprve jsem slyšela jen hudbu a ta se mi teda nelíbila, ale děj mě zaujal. Přijde mi to možná ještě lepší než třeba Žut. Takové na nic si nehrající, přímočaré a dva hlavní hrdinové jsou sympatičtí (děda Apač a pan Mitič). Jo a taky mi to přijde lepší než třeba Blauvogel. ;-) ()

milos.bradik

Toto se může líbit jen lidem, kteří nepotřebují ve filmech herce, ale stačí jim akce, zabíjení a svalnatí Indiáni, kteří dokáží mizet před očima i tam, kde je dohlednost na míle daleko a není kam se ukrýt. Prostě film bez solidního scénáře a bez logiky, hlavně, že jsou tam hodní svalnatí Indiáni a zlí bílí vetřelci. ()