Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mexická důlní společnost, která těží na apačském území měď, pořádá každoroční oslavu, na níž Indiáni dostávají mouku. Přijíždí na ni i mladý náčelník Ulzana, a právě on objeví v jednom voze ukryté dělo. Padne však do zajetí, dřív než stačí promluvit. Do bezbranných Indiánů náhle začnou pálit děla a pušky. Pouze několik bojovníků spasí holý život - a spolu s nimi prchá i Ulzana, jemuž se podařilo osvobodit. Jeho žena se však stala obětí kulky. Po tomto masakru Apači přísahají pomstu a neprodleně ji začnou uskutečňovat. Jejich nepřátelé Mexičané v té době opravdu nemají o starosti nouzi - do země už pronikají americké průzkumné jednotky a válka je na spadnutí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

klerik 

všechny recenze uživatele

Trochu strela vedľa, kde aj Gojko s červenou šatkou na čele až tak nepasuje. Zvláštny príbeh o pomste, ktorý ma občas v akciách zaujal zaujímavou hudbou a už štandardne zázračnými kaskadérskymi kúskami s koňmi. Škoda, že je to zlepenec dlhých záberov, ktoré sa snažia povedať niečo viac o utláčaní Indiánov... Žeby snaha o kvalitnú drámu? Asi nie. Strela vedľa...___O pár rokov neskôr kvitujem jednoduchosť a ráznosť. Štandardný príbeh o indiánskej pomste, kde sa zbytočne nekecá, ale zabíja. Jednohubka, ktorá neublíži... Trochu lepšie ako ULZANA... ()

helrohir 

všechny recenze uživatele

Opäť nevýrazný pokus zaujať diváka prostredníctvom mitičových indiánskych dobrodružstiev. Začiatok pritom vyzerá celkom sľubne a vďaka dedinskej masakre vyzerá film ako niečo vážnejšie, než sme mohli v predošlých mitičovkách vidieť. Postupne sa však film prepadáva do čoraz väčšej nudy, Gojkova charizma to opäť nedokáže zachrániť, záporáci sú tu akýsi "nevidomí", tzn. že veľa toho nepredvedú, ale tak už sme videli aj horšie verzie mitičoviek. ()

Reklama

Džótí 

všechny recenze uživatele

Mně se to líbilo. Nic jsem nečekala, nejprve jsem slyšela jen hudbu a ta se mi teda nelíbila, ale děj mě zaujal. Přijde mi to možná ještě lepší než třeba Žut. Takové na nic si nehrající, přímočaré a dva hlavní hrdinové jsou sympatičtí (děda Apač a pan Mitič). Jo a taky mi to přijde lepší než třeba Blauvogel. ;-) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Zas tak špatné to není, i když znovu už to vidět nemusím. Má to sice zbytečně dlouhý úvod, tuším skoro půl hodiny, než dojde ke konfliktu a následně může nastoupit cesta pomsty. Jen mi nebylo celou dobu jasné, kolik v té vesnici skutečně žije Apačů, protože jednu chvíli je jak po vymření, a za chvíli je plná dětí a žen a mladých bojovníků, stařec je zde jeden, ale pořád při síle. Jinak se však film s ničím nemaže - ženy, děti, skalpy, kruté smrti. A všichni bílí si jedou na vlastní triko, ne že by si nějak pomáhali, což myslím i více odpovídá realitě. Také je vidět, že ani s Mexičany se nikdo nemazlil. Závěrečný souboj jsem sice čekal poněkud nápaditější, ale celkově to kupodivu nijak hloupé nebylo. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ok na zdejší hodnocení zvysoka kálím. Mohl bych k tomu zase něco napsat, ale čert to vem. Apači jsou pro mě prostě pecka a po Bílých vlcích moje druhá nejoblíbenější Mitičovka. Tentokrát se tvůrci vysrali na zbytečný filozofování ani to klasické schéma z předchozích filmů se tu neopakuje. Prostě tu máme jenom drsný přímočarý a nekompromisní western o pomstě. Mitič sice jako tradičně moc nehraje když mu zabijou manželku a vyvraždí celou vesnici, tak ani nehne brvou a jde prostě za pomstou, ale u podobnýho typu filmu to nevadí. Tady hlavně na scénu přijde jednoznačně nejlepší a nejodpornější záporák ze všech Mitičovek. nikdo se tu z ničím nesere hned na začátku 400 mrtvých Apačů až nečekaná krvavost a nekompromisnost. Možná je to pro někoho málo, ale mě to stačí. Objektivně bych dal 4*, ale při pohledu na zdejší hodnocení si přisadím.95% ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Zatímco doposud filmovali západní i východní Němci obvykle indiánky na Balkáně, v tomto filmu Apače hráli především kolchozníci ze zemědělského družstva ležícího v Urgutském okrese 40 km jižně od uzbeckého Samarkandu (události v městečku Santa Rita pak už byly točené v Rumunsku). (chamonix)

Reklama

Reklama