Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mexická důlní společnost, která těží na apačském území měď, pořádá každoroční oslavu, na níž Indiáni dostávají mouku. Přijíždí na ni i mladý náčelník Ulzana, a právě on objeví v jednom voze ukryté dělo. Padne však do zajetí, dřív než stačí promluvit. Do bezbranných Indiánů náhle začnou pálit děla a pušky. Pouze několik bojovníků spasí holý život - a spolu s nimi prchá i Ulzana, jemuž se podařilo osvobodit. Jeho žena se však stala obětí kulky. Po tomto masakru Apači přísahají pomstu a neprodleně ji začnou uskutečňovat. Jejich nepřátelé Mexičané v té době opravdu nemají o starosti nouzi - do země už pronikají americké průzkumné jednotky a válka je na spadnutí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Jedna z tých typických "indiánok" z G. Mitičom, akých natočil hromadu. Iba niekoľko Apačov prežije veľký masaker, pri ktorom zloduchovia zbierajú indiánske skalpy, za ktoré sa dobre platí. Za indiána 100 dolárov, indiánku 50 a dieťa 25 dolárov ( Nehláste sa už, brigádnikov už neberú)... Tých, čo prežili vedie k pomste samozrejme Mitič a spolu s ním i starý šedivý náčelník, ktorému slúži aspoň hlava. Občas na nervy brnká nie príliš vhodná hudba, chýbalo mi tam viac indiánskych bubnov, ale film celkovo až taký prúser to nie je. Súčasné hodnotenie (42%) nezodpovedá skutočnej kvalite filmu. U mňa 60%. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Trochu strela vedľa, kde aj Gojko s červenou šatkou na čele až tak nepasuje. Zvláštny príbeh o pomste, ktorý ma občas v akciách zaujal zaujímavou hudbou a už štandardne zázračnými kaskadérskymi kúskami s koňmi. Škoda, že je to zlepenec dlhých záberov, ktoré sa snažia povedať niečo viac o utláčaní Indiánov... Žeby snaha o kvalitnú drámu? Asi nie. Strela vedľa...___O pár rokov neskôr kvitujem jednoduchosť a ráznosť. Štandardný príbeh o indiánskej pomste, kde sa zbytočne nekecá, ale zabíja. Jednohubka, ktorá neublíži... Trochu lepšie ako ULZANA... ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Zas tak špatné to není, i když znovu už to vidět nemusím. Má to sice zbytečně dlouhý úvod, tuším skoro půl hodiny, než dojde ke konfliktu a následně může nastoupit cesta pomsty. Jen mi nebylo celou dobu jasné, kolik v té vesnici skutečně žije Apačů, protože jednu chvíli je jak po vymření, a za chvíli je plná dětí a žen a mladých bojovníků, stařec je zde jeden, ale pořád při síle. Jinak se však film s ničím nemaže - ženy, děti, skalpy, kruté smrti. A všichni bílí si jedou na vlastní triko, ne že by si nějak pomáhali, což myslím i více odpovídá realitě. Také je vidět, že ani s Mexičany se nikdo nemazlil. Závěrečný souboj jsem sice čekal poněkud nápaditější, ale celkově to kupodivu nijak hloupé nebylo. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ok na zdejší hodnocení zvysoka kálím. Mohl bych k tomu zase něco napsat, ale čert to vem. Apači jsou pro mě prostě pecka a po Bílých vlcích moje druhá nejoblíbenější Mitičovka. Tentokrát se tvůrci vysrali na zbytečný filozofování ani to klasické schéma z předchozích filmů se tu neopakuje. Prostě tu máme jenom drsný přímočarý a nekompromisní western o pomstě. Mitič sice jako tradičně moc nehraje když mu zabijou manželku a vyvraždí celou vesnici, tak ani nehne brvou a jde prostě za pomstou, ale u podobnýho typu filmu to nevadí. Tady hlavně na scénu přijde jednoznačně nejlepší a nejodpornější záporák ze všech Mitičovek. nikdo se tu z ničím nesere hned na začátku 400 mrtvých Apačů až nečekaná krvavost a nekompromisnost. Možná je to pro někoho málo, ale mě to stačí. Objektivně bych dal 4*, ale při pohledu na zdejší hodnocení si přisadím.95% ()

Historik 

všechny recenze uživatele

když vidím ta odsuzující hodnocení, musím se soudruhů z NDR zastat. Ten film není tak špatný. Já jsem to také viděl jako dítě a také jsem k tomu teď přistupoval s obavami. Ale byly liché. Film se mi líbil, místy i hodně. Rozhodně si nezaslouží tak mizerné hodnocení a povýšenecké odsudky, které se nejspíše opírají o zemi výroby a dobu výroby. Já myslím, že to je právě naopak třeba ocenit. Na to, kde ten film vznikl, kdy vznikl, je to dobře odvedená práce. A ty exteriéry jsou docela realistické, to je třeba rovněž ocenit. Možná bych tomu nedal celé čtyři hvězdičky, ale tady musím přisadit, abych trochu vyvážil hodnocení "odborníků". ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama