Reklama

Reklama

Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

(více)

Recenze (207)

akisha 

všechny recenze uživatele

Mám pro "Kráska a Zvíře" typ filmu slabost, ale nikde jinde to zároveň nemůže tak strašně vyhořet (Twilight za všechny). Zde předně - úžasný vizuál, skvělý hudební doprovod, dobře vybrané hlavní duo, kdy Marija Pojezžajeva v pravou chvíli přestane být uřvanou hrdinkou a začne být sympatická a Matvej Lykov se nejenom umí tvářit a pózovat ztepile, ale i ty emoce mu člověk věří. Triky dostačující, drak je designově navržený moc hezky a celý ten ostrov je naprosto boží. Na můj vkus přece jenom trochu moc zpomalovaček, chápu, že jsou prostě neodolatelný a každej se rád dívá na záběry jednou tak dlouho, ale mohlo se s nimi šetřit. Jinak jsem byla nadšená, přesně co jsem potřebovala na nakrmení hladu po bombastické romanťárně s drakem. A teď se jdeme mrknout na Jakubův žebřík. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Lehce přeslazené, maličký patos, nicméně vizuálně příjemné. ■ Po druhém vidění a v ruštině: Ano. Příjemné. Sexi (vyloženě myslím, že tvůrci mají nějaký tréning, jak hrdiny zachycovat sexi v každé možné i nemožné situaci). Co se těla hlavního hrdiny týče, myslím, že odpovídá, jak by měl takový drak vtělený do člověka vypadat (čekali byste snad nějaké ochablé svalstvo?). ■ Po třetím vidění v ruštině: Vždy se mi nejvíc líbily ženy, které se nějak aktivně projevovaly. Před dvaceti lety například má vlastní, současná. V tomto filmu mi Marija Pojezžajeva připadá být nejvíc sexi ve scéně, kdy vyrve draka po skále (a chvíli potom). To bych si klidně ještě párkrát pustil :). ()

Reklama

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele

Škoda, že jsem se na tuhle pohádkovou fantasy nepodívala už o Vánocích, byla totiž mnohem, mnohem lepší než všechno, co nám v tu dobu předložila Česká televize (a navíc jsem se na ní nemusela finančně podílet). Tohle jsou přesně ty okamžiky, kdy zapomenu, že jsou Rusové národ, který si za posledních cca sto let zcela sám a dobrovolně (tj. sua sponte) úplně zničil celou svou elitu, a naopak si vzpomenu, jak stateční kdysi byli ti, již se (ve 13. století) snažili postavit a vybudovat hráz mongolskému vpádu. No a jelikož si jako prince (ať už Konradina nebo toho dračího, i když byl to tady vůbec princ? ;-)) představím jako něco mezi Areem Ludovisi a Apolónem Belvedérským, tak toto se tady tvůrcům skoro povedlo (byť takový Télemachos v Odysseovi vypadal ještě o malinko lépe a přiznávám se k tomu zcela dobrovolně, i když nejsem přesně ta cílová skupina, o níž píše kolega flanker.27). Začátek mi připomněl staré slovanské legendy a ve mně se, někde hluboko v mé mysli ozvalo cosi, co si nepamatovalo, jak dlouho mám srdce na západ či severozápad od našich hranic a kvůli čemuž jsem si příliš nelámala hlavu ani nad logikou příběhu (např., že ta dlouhá doba k byla v české verzi pouhé dvě generace; a kolegyňko Jezinko.Jezinko, víš ty jaká musela být úmrtnost kojenců bez maminek!? ;-)), natož abych přemýšlela nad reálným základem příběhu (to jsem začala až teď), zda to celé mohlo mít původ u Vikingů a co za Igora knížete na Rusi to vůbec mohlo být…(jestli např. tento předek královny Kunhuty), protože tady to není o historii (i když jak plyne z mého komentáře, já ji nakonec dostanu fakt všude), tady to bylo především o vizuální stránce a ta byla po všech stránkách moc povedená. A co na tom, že najdeme kus Krásky a zvířete, kus Modré laguny a něco z Jestřábí ženy i malinko z ruských bylin, co na tom, že v tom nelze shledat nic původního... Mně se to celé líbilo a moc. PS: A celé mě to utvrdilo v tom, že SPOILER tv prima opravdu neumí psát obsahy k filmům (Mira by musela být úplná trubka, je jí to celé jasné o dost dříve) a vyzradit její lásku k dračímu princi před tím, než se setká s Igorem, je taky úplně pitomý, neboť teprve během návratu Miry je jasný, jak se věci mají... KONEC SPOILERU ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Asi fakt starnem. Toto ma dostalo. Možno práve preto, že klasická téma v štýle KRÁSKA A ZVIERA dostala za uplynulé roky v rôznych vlkodlačích romanciach riadne na frak (podobne ako téma MODREJ LAGÚNY). Lenže na mňa tu fungovala aj tá pomiestna temnejšia atmosféra a skvelé zakomponovanie spevu a hudby. A dokelu, áno, aj to romantické behanie po pláži v spomalených záberoch. A na rozdiel od podobne ladených obrazovo-poetických indických romancí (ÚTEK DO MEXIKA) som žasol, ako tá presladená limonáda funguje po celú stopáž... Málokedy na mňa vo fantasy filme (vrátane JASTRABEJ ŽENY) takto zafunguje motív osudovej lásky... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pár dní pred Vianocami mi moja priateľka Evka povedala, že bude v telke film „Dračia nevesta“ a že by bola rada, keby sme si ho spolu pozreli. Vôbec som netušil, čo je to za titul. No s radosťou som si to s ňou kukol. Týmto komentárom sa chcem mojej milej Eve poďakovať za to, že som vďaka nej zhliadol výborne natočený romantický fantasy snímok, ktorý je presiaknutý poetikou ruských bylin. V záplave amerických sračiek bol tento ruský film velice príjemným osviežením. **** ()

Galerie (79)

Zajímavosti (3)

  • Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)
  • Červené bobule používané během dračím rituálu jsou sušené Rowan bobule. Podle starých folklórních tradic mají Rowan bobule chránit před zlem. (BMW12)

Reklama

Reklama