Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

MatoPalkes

To už radšej ten americký Twilight alebo Modrú lagúnu. Ona je super, fakt zlatá a dobre sa na ňu pozerá. On je blbeček ale má sixpack a všetky tričká sa mu asi zrovna perú. Scenár originálny ako tepláky Abibas. Posledný bohatier bol z Ruskej krajny zasľúbenej oveľa lepší film. ()

Eridan_

Fantasy verze Stmívání? Určitě. Ale nejen to. První polovina je hodně holčičí, druhá půlka mi přišla hlubší psychologicky (i když hlavní hrdina věčně do půl těla zůstal). Dobré fantasy, vizuálně epické, hudební podkres na jedničku. Jak už to u všech pohádek bývá, věřím, že má silnou mesidž. O nespoutané (někdy destruktivní) mužské síle a něžnému ženskému protikladu. A vztah mezi mužem a ženou může uspokojivě fungovat, jen když ona přijme jeho sílu a temnou stránku (draka). Pak ji jeho síla může vést až do oblak. Všem podpantoflákům navzdory. ()

jabbo123

Minimalistická ruská pohádka s povedeným drakem. Bohužel po první třetině se zbylé dvě překlopí do čistokrevného romantického patosu. Škoda promarněného potenciálu. Ačkoli bych rád dal víc, bohužel až na ten úvod to není nic jiného než průměrná slaďárna. 60% ()

name123.jpg

Dobrý slovanský fantasy film? Neočakávala som, že ma príbeh tak chytí, ale stalo sa. Postavy boli uveriteľné, výprava krásna,... síce klišé romantická zápletka, ale jej vloženie do slovanských tradícii a slovanskej kultúry bolo osviežujúce a originálne. Určite odporúčam na príjemný večer. ()

ferika

Rozpravka, fantasy, trochu sci-fi, ... Aj pri vsetkych trikoch komorny lubostny pribeh. A predovsetkym na zaver nie su ziadne explozie a ohne a'la hollywood. Len trochu by som ubral stopaz, asi tak na standardnych 90 minut. Predovsetkym pre divakov, ktori nie su na tradicnu "rusku" stopaz zvyknuti. ()

Petrus_Ka

Myslím, že jeden z nejdokonalejších fantasy na způsob Krásky a zvířete. Je jedno, kolikrát to vidim, vždycky mám husinu i na spoďárech. Když pominu sexouše a naivku, všechny postavy jsou skvěle hraný i “soft záporák”. Moje srdeční záležitost, víc takových filmů! ()