Legenda o drakovi

I am Dragon

Dračia nevesta

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

Krásné 4*, tleskám ve stoje a děkuji ruskému filmu, že mi konečně vysvětlil, proč sakra jako chce drak princeznu a co mu jako zvířeti vůbec záleží, co vlastně sežere! Nic, co by mi to líp vysvětlilo jsem zatím neviděl. K filmu. Hrozně sympatické postavy. Hrozně dobře udělaný příběh. Já ztroskotal těžce na českém dabingu. Nechápu, dabéři, kteří toho maj tolik za sebou (Rýmský, ....) a stejně to dabovali, jako by to bylo... já nevím... asijské divadlo... to ale není chyba filmu, jen jsem prostě neměl na to, dát si to v ruštině. Fakt nadšení. Jasně, lovestory jak blázen, ale moc pěkně udělané. Motivy, stíno-loutkové divadlo.... ne, seru na to, dávám 5. Je to v rámci žánru (!!) pro mě pecka a byť bych našel hromadu věcí, co by bylo nutno vytknout, jde to nahoru. Ten film na mě prostě takto působil. Takže sorry, jestli někoho urazím. 5*(23.3.2019)

Někde na pomezí ruských bylin a vikingských ság se z temných pohádkových mlh vynořila tahle věc. Stejně nečekaně jako poryv větru od dračích křídel mne ovanula chuť čehosi zapomenutého co tu už dlouho nebylo. Legenda o drakovi je téměř dokonalá záležitost. Pohádku jsem pustil nemocnému potomstvu a chtěl dělat cosi jiného, ale už titulky mne přikovaly k obrazu a pak už jsem od filmu nevstal... Zprvu jsem se bál, co nejmenší. Přeci jen hned v úvodu doporučují tvůrci film pro diváctvo od + 6 a začátek s obětováním panen vypadal na slušnou řezničinu. Navíc to točili Rusové (to není míněno nijak zle !) a tak se větší syrovost dala předpokládat a já dodávám i očekávat! :-) A to se ještě neobjevil ten hlavní - drak. Ale naštěstí se není třeba bát, byť onen drak není drakem z našich krajů. Tedy klasická pohádková obluda s mnoha hlavami, které statečný rytíř jednu po druhé odsekává. Tento drak je spíše drakem z chladného severu a jde z něj fakt hrůza. Dál nebudu vyzrazovat, ale film doporučuji vidět. Tahle fantasy pohádka (jako že fantasy nemusím) hravě strčila do kapsy vše co nasazovaly naše televizní stanice za poslední roky do vánočních a jiných vysílání a to včetně podivných Tří bratrů Svěráků... Souhlasím s ostatními, že se ten prostředek už mírně vlekl a chyběla mi tam jen banánová plantáž, nicméně konec zase vrátil film tam kam měl. Dávám tedy za 4 kuličky jeřabin položených do sněhu. * * * *(19.9.2017)

Upútavky na tento film vyzerali lepšie ako samotný film, ktorý až tak úplne nebol zlý, len škoda, že sa skoro celý film odohráva na jednom mieste s dvomi hercami. Na to že je to s ruskej produkcie, musím pochváliť aj efekty, pretože vizuálna stránka sa fakt podarila a tak isto aj ta hudobná. Príbeh celkom fajn, ruský Caspian so svojou dračou nevestou ťahajú skoro celý film, akurát, že celý film je dosť jednotvárny, obohraný a veľa krát videní, ale ako rozprávka od Rusov, chválim, mne sa to ľúbilo. Obľúbený soundtrack: Mira's Wedding II, Arman Jumps, The Princess. 70% - 3*(22.1.2017)

Napřed opravíme několik drobných nepřesností v obsahu: neunese princeznu, ale kněžnu. Není to zlý, ale jen drak. Neuvězní ji na hradě, protože žádný není. Ne v kleci, ale v jeskyni. Ne jménem, ale "kterého si pojmenuje". Ne až příliš pozdě, ale postupně. A poslední věta je taky blábol. Zkrátka, gratulujeme, popis jest dokonale zbodán. A teď již vlastní hodnocení: je to celé neuvěřitelně zábavná podívaná. Je to svým způsobem chvílemi tak roztomile absurdní a má to tak nehorázný zvrat a změnu atmosféry uprostřed děje na část děje, že divák žasne a nevěří zároveň. Možná by se chvíli chtěl zlobit, ale pak zjistí, že ho to ukrutně pobavilo. A závěr, což po tom všem překvapí ještě víc, je vysloveně epic, což naředí sladké romantično do snesitelna. A některé vizuální a trikové nápady jsou ve filmu vysloveně dobré. A na závěr poznámka k názvu: opět gratulujeme, uvedený anglický název i oba přeložené, jak český, tak slovenský, jsou taky blbě. Kdo to zas vymýšlel, to radši nevědět. Film se totiž jmenuje On - Drakon, tedy He is a Dragon, tedy On je drak. Jéje.(26.12.2016)

Na to, že to není z Hollywooodu, to docela uspělo...Sice třeba na Pána prestenů nebo Hobita to nestačí ani omylem, ale třeba Eragon, kde je taky drak byl mnohem horší...Opravdu je to celkem podobné Twilligt, akorát místo upírů a vlkodlaků je tu drak/člověk (CGI celkem slušné). Bohužel skoro celý film je na scéně jen ústřední dvojice, takže je to spíš taková romantika, než fantasy, ale mě to moc nevadilo. Docela mě zaráží červené hodnocení, asi je to tím, že to není imperialistický výtvor :-). Klasický happyend tu není, je tu takový ruský happyend...70%(26.8.2019)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)

• - Růžové ovoce, které Arman (Matvej Lykov) přichystá Miroslavě (Marija Pojezžajeva) ke snídani, je pitaya, neboli dračí ovoce. (rikitiki)

• - Červené bobule používané během dračím rituálu jsou sušené Rowan bobule. Podle starých folklórních tradic mají Rowan bobule chránit před zlem. (BMW12)