poster

Legenda o drakovi

 • Česko

  Dračí princ

 • Rusko

  On - drakon

 • Rusko

  Он - дракон

 • Rusko

  Драконы

 • anglický

  The Dragon

 • anglický

  I am Dragon

 • Slovensko

  Dračia nevesta

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

 • Jirka_Šč
  ****

  Lehce přeslazené, maličký patos, nicméně vizuálně příjemné. ■ Po druhém vidění a v ruštině: Ano. Příjemné. Sexi (vyloženě myslím, že tvůrci mají nějaký tréning, jak hrdiny zachycovat sexi v každé možné i nemožné situaci). Co se těla hlavního hrdiny týče, myslím, že odpovídá, jak by měl takový drak vtělený do člověka vypadat (čekali byste snad nějaké ochablé svalstvo?). ■ Po třetím vidění v ruštině: Vždy se mi nejvíc líbily ženy, které se nějak aktivně projevovaly. Před dvaceti lety například má vlastní, současná. V tomto filmu mi Marija Pojezžajeva připadá být nejvíc sexi ve scéně, kdy vyrve draka po skále (a chvíli potom). To bych si klidně ještě párkrát pustil :).(25.12.2016)

 • SeanLSD
  *****

  Komorne veľkolepá romantická rozprávka ruského strihu, ktorá si ma získala od prvého momentu a zužovaním príbehu namiesto rozširovania svoj efekt už iba stupňovala. Ak divák nemá problém s rýchlym prechodom od veľkého fantasy k intenzívnej romantike, pri ktorej už zostane, môže si už len užívať esteticky aj emocionálne veľmi krásny a rozhodne nie tuctový filmový klenot.(27.12.2016)

 • MikyAff
  ****

  Po dlouhé době se konečně objevil pořádně vytvořený vizuální drak, který za něco stál. Celkově jsem udivená, co dokáží ruští tvůrci vykouzlit. Sice je to slaďárna, u který už je vám v první půlhodině předem jasné, jak dopadne, ale aspoň jsem měla možnost odprostit se od příběhu a naplno si užívat ty úchvatné scény. Z některých šel mráz po zádech, hlavně z pár závěrečných.(26.12.2016)

 • rikitiki
  ****

  Rusové umí dramatické a hororové pohádky nejlíp ze všech. I když inspirace snímkem Jak vycvičit draka nemusela být tak okatá (scény létání), většinou jde film svoji vlastní cestou. Už úvodní záběry na vyprovázení dračích nevěst, laděné do černo-bílo-červena, navodí atmosféru majestátnosti a hrůzy. Obětované nevěsty jdou bosky sněhem po cestičce vysypané červenými jeřabinami na znamení jejich krvavého osudu a potom v bílých šatech ulehnou do člunů nesených černou, zimní vodou, která vystihuje jejich chmurnou budoucnost. ____ Pak se film přenese na dračí ostrov a nastává seznamování se mladé dvojice: kněžny-robinsonky, kterou únos drakem příliš nevykolejil (je z ruského dvora, zvyklá patrně na všelicos, takže to není žádná křehule), a tak se nebojí spřádat únikové plány za pomoci svého copu nebo zákeřné útoky na draka. A záhadného mladíka, který evidentně nemá své sexuální puzení pod kontrolou. Vůbec: drak jako symbol nezvladatelné sexuality je jedním z nosných témat pohádky, přestože samozřejmě není vyjádřený přímočaře. Ale náznaky tam jsou po celou dobu filmu („Letěla jsem poprvé.“ „Já taky poprvé.“) _____ Odpustila bych si některé zbytečné momenty kýčovité idyly na ostrově (cachtání se v moři). Mladý muž se někdy choval nejednoznačně, jeho boj o sebeovládání měl být přehlednější. ___ Ale ta pohádka má nápad, atmosféru, skvělou kameru, estetiku a silný, jednoduchý, příběh. /21. 8. 17./(21.8.2017)

 • Anderton
  ***

  Ak by som vychádzal iba z vizuálu a mal hodnotiť film čisto na základe fotogalérie, nebolo by čo vyčítať. Problém je v tom, že tento zhusta predvídateľný príbeh by pôsobil vyťažene v hodinovej dĺžke a naťahovanie na celovečernú stopáž so sebou nesie riziko monotónnosti a statičnosti. A tak sa aj stalo. Ale keďže Hobit sa nedá pozerať dokolečka, potešil aj tento fantasy príspevok z ruskej zimy.(22.12.2018)

 • - Růžové ovoce, které Arman (Matvej Lykov) přichystá Miroslavě (Marija Pojezžajeva) ke snídani, je pitaya, neboli dračí ovoce. (rikitiki)

 • - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)

 • - Červené bobule používané během dračím rituálu jsou sušené Rowan bobule. Podle starých folklórních tradic mají Rowan bobule chránit před zlem. (BMW12)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace