Legenda o drakovi

I am Dragon

Dračia nevesta

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

Příběh se výborně rozjel, měl spád a už jsem to viděl minimálně na čtyři hvězdičky a najednou se z výborné pohádky stala Modrá laguna, která se vlekla hlemýždím tempem, zatímco se ústřední dvojice procházela po ostatcích hrdinova prapředka a vedla existenciální rozhovory, které mě deptaly. Závěr filmu svým spádem navázal na jeho začátek, tak proč byl střed tak strašně nudný? Po závěrečných titulcích bych snímek ohodnotil za 2*, ale vzhledem k českým hrůzám, kterým jsem byl v posledních dvou dnech vystaven, jsem zvedl hodnocení na 3*.(26.12.2016)

Naprosto uchvacující vizuál, krásné kostýmy, skvělá výprava a dech beroucí hudba. Sympatičtí herci a vcelku ucházející příběh. Na rozdíl od Twilight ságy je příběh laděný mnohem více poeticky a v pohádkové rovině. Díky tomu je celková sladkobolnost mnohem přijatelnější. Chemie mezi dcerou knížete a dračím hybridem funguje dobře. Vzhledem k mé slabosti pro draky nemohu dát jinak než čtyři hvězdy, byť jako mužský se mi více líbil bohatýr Igor.(1.1.2017)

Na ruské pomery ide o nevídanú megapecku. Teda neviem ako je na tom Ruská kinematografia ale keď o nej hovorím živo sa mi vybavuje Mrázik a to bol teda mega bulshit. Toto je film z úplne iného súdka ma celkom sympatických hereckých protagonistov a čuduj sa svete aj celkom pekný a pútavý príbeh o láske zrade a hľadaní vnútornej pravdy, keď k tomuto všetkému pridáme ešte špeciálne efekty, ktoré vyšli na nosiče v BD aj v 3D ide o vážny skok vpred a pre mňa osobne ide o ponaučenie, že nemám súdiť knihu podľa obalu. Zo všetkého čo bolo vo filme možné zhliadnuť sa mi najviac páčil drak, pre filmárov nie je jednoduché vytvorenie draka presvedčili sme sa o tom už mnohokrát spomeniem iba pár chabých pokusov ako napríklad Dračie srdce či film podľa rovnomennej knižnej predlohy Eragon, kde draci pôsobili ako kone s krídlami a nie ako majestátne zvieratá z ktorých má vyžarovať rešpekt. Dračiemu princovi sa to podarilo a patrí mu teda odo mňa veľká vďaka a snáď si s toho generácie vezmú príklad. 74%(8.1.2017)

• Malarkey

Začátek filmu je jak ze snu milovníka fantasy. Nádherná úvodní scéna, emotivní hudba, krásné záběry na krajinu, ještě hezčí animované vsuvky...úvod do tohoto fantasy světa s nádechem vikingské mytologie neměl chybu. Po chvíli ale nastupuje přehnaně emotivní romance jak ze Stmívání, kde upíra zaměnili za draka. Z filmu se stane decentní film o dvou postavách, kde ruský herec neustále chodí bez trika, aby ukázal žebřík na hrudi a ruská herečka je neustále zaobírána z takových úhlů, aby ukázala klasické přednosti, včetně ladných nohou. Celé je to takové typicky rusky velikášské a jediné, co jsem si z toho opravdu odnesl, tak ten vizuál a záběry na krásnou přírodu. Oceňuji snahu Rusů natočit fantasy, ale když už chtějí točit komorní fantasy, možná by měli trošku ubrat na samolibosti.(27.8.2019)

Skvostná pohádka. Skvělá výprava a muzika. Vtipné a něžné využití stínového divadla pro vypravěčovy vstupy, které je použito i na krásné titulky provedené v azbuce, což mi udělalo radost,. Co se týká anotace výše, je vedle, jak ta jedle. Trošku bojlerů: drak není zlý, je to komplikovaný tvor s obrovskou vnitřní silou a odhodláním. Na hradě? No dobrá, byl to "Drakův hrad", ale nic s věžičkama nečekejte. A v kleci....ano, v kleci, jestliže klec není jen ta mřížovaná svařená věc. Takže, jestli chcete krásnou pohádku, být přimražení u obrazovky, ani nedutat a nechat se unést drakem, udělejte to, podívejte se!(14.2.2017)

• - Růžové ovoce, které Arman (Matvej Lykov) přichystá Miroslavě (Marija Pojezžajeva) ke snídani, je pitaya, neboli dračí ovoce. (rikitiki)

• - Červené bobule používané během dračím rituálu jsou sušené Rowan bobule. Podle starých folklórních tradic mají Rowan bobule chránit před zlem. (BMW12)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)