Legenda o drakovi

• Japonsko

Dragon

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

"DIVOCE PLYNE ŘEKA, NIKOHO NEUŠETŘÍ. NEVĚSTA ŽENICHA ČEKÁ, SVŮJ OSUD POPATŘÍ. V BÍLÉM JE OBLEČENÁ, JAK BY RUBÁŠ VZALA SI, V TICHOSTI ODSOUZENÁ, SVATEBNÍ ZVON UŽ HALASÍ. JE JEN TVÁ, JE JEN TVÁ, PŘILEŤ SEM, UŽ TĚ ČEKÁ! NAVŽDY TVÁ, UBOHÁ, PANNA MLADÁ!" tak jsem viděl vítěznou pohádku letošních vánoc. A nebylo to český, a to je trapný. A hle, čeští tvůrci, ono to jde, udělat neco pěknýho, bez debilních postav a dialogů!! Můžete mě říct, proč se vám to lautr nedaří?? Jo, tenhle film je těžká natahovaná romanťárna, ale tak nějak střízlivě natočená, i když jde o pohádku, s krásným vizuálem, čekal jsem bitku a odhalení tajemství vnuka drakobijce, ale vše bylo jinak a film příjemně uběhl. Silnější tři dračí květy.(27.12.2016)

Tak dračí princ nakonec dobrý :) Jo, dívka sice měla Stockholmský syndrom, ale to k pohádkám patří ;) Kdo by mu odolal, když se mu zapalovaly lýtka a zadek, který nebyl ani Computer-generated imagery ani dublovaný. Takže vedle sci-fi verze modré laguny (Pasažéři) jsem viděl i fantasy verzi :D „Kdykoli se může vynořit drak!“ „Tak proč už se nevynořil.“ :P „Takže jsme spolu letěli poprvé? Víš… víc věcí jsme spolu dělali poprvé…“ „A taky vím, co se stane, když si s ním hraješ moc dlouho.“ Aha, pardon, to je z jiného filmu. #dracarys Vedle Modré laguny vizualita Coppolova Drákuly byla senza.(9.1.2017)

Příjemná fantasy romance, která si bohužel po parádním rozjezdu nedokázala udržet svižné tempo a místo rozvíjení vztahu dvou lidí prostřednictvím dialogu nám připravila spoustu krásně nasnímaného pobíhání po pláži a rachtání v moři. Příliš jednoduchý příběh na to, aby se mohl řadit vedle epických fantasy formátu Pána Prstenů nebo dejme tomu dobrodružných pohádek jako je Bílý medvědí král (který je námětem Drakovi blízký). I tak se jedná o lehce nadprůměrnou podívanou s nádherným vizuálem a sympatickým ústředním párem.(28.12.2016)

Naprosto uchvacující vizuál, krásné kostýmy, skvělá výprava a dech beroucí hudba. Sympatičtí herci a vcelku ucházející příběh. Na rozdíl od Twilight ságy je příběh laděný mnohem více poeticky a v pohádkové rovině. Díky tomu je celková sladkobolnost mnohem přijatelnější. Chemie mezi dcerou knížete a dračím hybridem funguje dobře. Vzhledem k mé slabosti pro draky nemohu dát jinak než čtyři hvězdy, byť jako mužský se mi více líbil bohatýr Igor.(1.1.2017)

Napřed opravíme několik drobných nepřesností v obsahu: neunese princeznu, ale kněžnu. Není to zlý, ale jen drak. Neuvězní ji na hradě, protože žádný není. Ne v kleci, ale v jeskyni. Ne jménem, ale "kterého si pojmenuje". Ne až příliš pozdě, ale postupně. A poslední věta je taky blábol. Zkrátka, gratulujeme, popis jest dokonale zbodán. A teď již vlastní hodnocení: je to celé neuvěřitelně zábavná podívaná. Je to svým způsobem chvílemi tak roztomile absurdní a má to tak nehorázný zvrat a změnu atmosféry uprostřed děje na část děje, že divák žasne a nevěří zároveň. Možná by se chvíli chtěl zlobit, ale pak zjistí, že ho to ukrutně pobavilo. A závěr, což po tom všem překvapí ještě víc, je vysloveně epic, což naředí sladké romantično do snesitelna. A některé vizuální a trikové nápady jsou ve filmu vysloveně dobré. A na závěr poznámka k názvu: opět gratulujeme, uvedený anglický název i oba přeložené, jak český, tak slovenský, jsou taky blbě. Kdo to zas vymýšlel, to radši nevědět. Film se totiž jmenuje On - Drakon, tedy He is a Dragon, tedy On je drak. Jéje.(26.12.2016)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)

• - Růžové ovoce, které Arman (Matvej Lykov) přichystá Miroslavě (Marija Pojezžajeva) ke snídani, je pitaya, neboli dračí ovoce. (rikitiki)