Legenda o drakovi

• Japonsko

Dragon

Fantasy

Rusko, 2015, 110 min

Naprosto uchvacující vizuál, krásné kostýmy, skvělá výprava a dech beroucí hudba. Sympatičtí herci a vcelku ucházející příběh. Na rozdíl od Twilight ságy je příběh laděný mnohem více poeticky a v pohádkové rovině. Díky tomu je celková sladkobolnost mnohem přijatelnější. Chemie mezi dcerou knížete a dračím hybridem funguje dobře. Vzhledem k mé slabosti pro draky nemohu dát jinak než čtyři hvězdy, byť jako mužský se mi více líbil bohatýr Igor.(1.1.2017)

Velký červený (tady teda černý a ohnivý) drak a žena oděná Sluncem - z jedné poloviny krásná ruská pohádka která má řadu parádních scén, nápaditou výpravu (vesnice, obrovská kostra), fajnového CGI draka i jeho prťavého nerudného kámoše - z té druhé sice sympatické ale trochu dřevěné herce z modelingové agentury které párkrát prožene řadou pořádně kýčovitých scének. Ale co ...(9.4.2016)

Příběh se výborně rozjel, měl spád a už jsem to viděl minimálně na čtyři hvězdičky a najednou se z výborné pohádky stala Modrá laguna, která se vlekla hlemýždím tempem, zatímco se ústřední dvojice procházela po ostatcích hrdinova prapředka a vedla existenciální rozhovory, které mě deptaly. Závěr filmu svým spádem navázal na jeho začátek, tak proč byl střed tak strašně nudný? Po závěrečných titulcích bych snímek ohodnotil za 2*, ale vzhledem k českým hrůzám, kterým jsem byl v posledních dvou dnech vystaven, jsem zvedl hodnocení na 3*.(26.12.2016)

Napřed opravíme několik drobných nepřesností v obsahu: neunese princeznu, ale kněžnu. Není to zlý, ale jen drak. Neuvězní ji na hradě, protože žádný není. Ne v kleci, ale v jeskyni. Ne jménem, ale "kterého si pojmenuje". Ne až příliš pozdě, ale postupně. A poslední věta je taky blábol. Zkrátka, gratulujeme, popis jest dokonale zbodán. A teď již vlastní hodnocení: je to celé neuvěřitelně zábavná podívaná. Je to svým způsobem chvílemi tak roztomile absurdní a má to tak nehorázný zvrat a změnu atmosféry uprostřed děje na část děje, že divák žasne a nevěří zároveň. Možná by se chvíli chtěl zlobit, ale pak zjistí, že ho to ukrutně pobavilo. A závěr, což po tom všem překvapí ještě víc, je vysloveně epic, což naředí sladké romantično do snesitelna. A některé vizuální a trikové nápady jsou ve filmu vysloveně dobré. A na závěr poznámka k názvu: opět gratulujeme, uvedený anglický název i oba přeložené, jak český, tak slovenský, jsou taky blbě. Kdo to zas vymýšlel, to radši nevědět. Film se totiž jmenuje On - Drakon, tedy He is a Dragon, tedy On je drak. Jéje.(26.12.2016)

• xtomas252

Poté, co mi Česká televizie zničila Vánoce, jsem se rozhodl zkusit tento ruský klenot. Vždyť to nemá tak špatné hodnocení a Mrazík je celkem fajn, tak i tohle mělo celkem potenciál. Navíc kdo nemá rád draky, že jo? Jenže tady končí všechna sranda, moje naděje vzaly za své hned po úvodní scéně, která vypadala jako z nějakého hodně nepovedeného hororu. Zbytek filmu byl vykrádačkou Modré laguny (drak a Mirka dovádějí v moři), Krásky a zvíře (Mirka poznává draka)a Robinsona Crusoa (rak a Mirka si zařizují bejvák v dračí lebce), přičemž drak Armán celou dobu čuměl jak chleba z tašky, a pokud mu nekoukala prdel, tak aspoň všude pobíhal polonahej. A i tento ruský teen pohádkový fantasy megafilm se může pochlubit stejnými přednostmi jako naše letošní pohádky. Ať děláte, co děláte, čas se prostě jako by zastavil, navíc to prostě nemohli smrsknout do 90 minut a nazdar. Ne, tohle je 110 minut kvalitní nudy pro celou rodinu, kterou oceníte pouze v případě, že si na začátku hodíte dvaciáše a vzbudíte se až na konci. Nebo zítra. Nebo nikdy. Ovšem když už to infinitvní vlečení se času vydržíte až do konce, kdy máte okousané nehty i na nohou člověka vedle vás, tak vás na samotném konci dorazí nějaká Máša s naprosto příšernou písničkou. Dávám hvězdu za tu lemuří potvoru a druhou za toho draka, alespoň digitálně se to povedlo.(27.12.2016)

• - Jeskyně, do které drak hodí Miru, se jmenuje Prohodna a nachází se v severozápadní části Bulharska. Je známá klenbou a horními symetrickými otvory. Další lokací bylo pobřeží Černého moře, ve kterém bylo v čase natáčení množství hnědých řas, takže se modrá barva musela tvořit v počítači. (Jirka_Šč)