Charlieho farma

• Austrálie Charlie's Farm

Partia štyroch mladých ľudí podniká dobrodružný výlet do areálu starej opustenej farmy, kde v minulosti za brutálnych okolností prišla rukami rozhnevaného davu o život jedna z miestnych rodín. Napriek mnohým varovaniam nerešpektujú pokoj zosnulých, ktorých miesto posledného odpočinku stráži samotné stelesnené zlo, jediný preživší z masakry - syn Charlie! (*CARNIFEX*)

AlistairMir

Ano, ano já vím nadhodnotil jsem to jako hrom ALE když Charlie byl fakt boží !!! Taková úžasná gigantická psycho verze nasteroidovaného Santa Clause z Austrálie. Akorát outfit santovsky nevypadal, ale jinak podoba s EVIL SANTOU dokonalá. A jak ho ty vraždy bavily. On si to prostě naprosto užíval, každého rasil jiným způsobem, s některýma si vyloženě pohrál a člověk mu nemohl nefandit. Konečně pořádné nadšení zabijáka při výkonu práce a konečně někdo dokázal zjistit, do jakých filmů se hodí gigant Nathan Jones. A že je to strašlivej pořez když i bejvalej Jason, Kane Hodder, je minimálně o půl hlavy menší, možná o víc. Kdo doufá, že si ve filmu poměřej síly, tak ten se dočká a jak to dopadne to už zjistěte sami já jdu zatím netrpělivě vyhlížet další spolupráci Suna a Jonese která je datovaná na rok 2016. PS : Takovéhoto KILLERA potřeboval včerejší film Lost after dark !!! ()

Bloody13

Na týhle Farmě toho moc nenajdete. Kromě zdlouhavého seznamování se s postavami tu za celou hodinu narazíte pouze na jeden flashback. Ten je sice krásně brutální, ale ze sílící letargie nevytrhne. Ta pravá sranda nastane až s nástupem váguse Charlieho, kterému stačí necelých deset minut k tomu, aby efektně vykydlil dvě třetiny zdejšího osazenstva. Masakr to sice je (useknutý péro narvaný do huby, urvaná čelist, hlava pod traktorem), otázka však zůstává i nadále: není už příliš pozdě? Ano, je. Závěr je natolik ukvapený a pitomoučký, že vám ta pachuť z jazyku jen tak nezmizí. ()

sniper18

Od Chrisa Suna, tvorcu vydareného Daddy's little girl, ktorý by sa dal v každom ohľade označiť za dostatočne kvalitný film by som teda čakal viac, než len takúto zúfalo priemernú vyvražďovačku. To, že dej už jednoduchší byť ani nemohol ešte v tomto type filmu zase tak moc nevadí, ale aj tak som z toho už od začiatku nemal moc dobré pocity. Vizuál je až príliš lacný, prostredie nezaujímavé a postavy sú nielen nesympatické a miestami až smiešne hlúpe, toto už aj v rámci žánru bolo príliš a tie dialógy, ktoré medzi sebou vedú tomu teda tiež moc nenapomáhajú, ale ani tá ich motivácia mi vôbec nevyhovovala. Radšej sa im mohlo už tradične pokaziť auto, vtedy by som im možno aspoň trochu fandil. A čo je asi najhoršie, film sa rozbieha až celú hodinu, čím si film v kombinácii s ostatnými zápormi už vlastne definitívne pokazil aspoň minimálnu šancu byť viac, než len žánrovým priemerom. Ale film má našťastie aj svoje klady, vďaka ktorým jeho sledovanie nie je úplne zbytočné. Tým hlavným sú asi samotné vraždy, ktorých je o trochu viac, než to spočiatku vyzerá a sú nielen nápadité a dokonca aj celkom vtipné, ale vzhľadom na inak lacný vizuál aj technicky celkom dobre zvládnuté, zaujala ma hlavne rozdrtená hlava a podrezanie, ale ani likvidácia vlastným prirodzením a odtrhnutá sánka nie sú na zahodenie. A druhým výrazným kladom je obsadenie ostatných postáv, hlavného záporáka tu predstavuje Nathan Jones, ktorý tu síce nemusel hrať rovnako, ako v bojových filmoch, v ktorých sa objavil, ale aj tak si minimálne vďaka svojej postave vie získať rešpekt, poteší legendárny Kane Hodder, predstaviteľ Jasona Voorheesa z niekoľkých dielov série Piatok trinásteho a navyše sa v priebehu tej rozbehovej hodiny objaví aj dlhá zaujímavá flashbacková sekvencia a tu zase vyniká Bill Moseley, ktorý sa pre podobné postavy hodí perfektne. Takže celkovo sa určite nejedná o nič výnimočné a už si to určite nepozriem, ale na ten slabší priemer mi Charlie's Farm nakoniec stačí. 52% ()

darkrobyk

Co čekat od buranského horroru? Spousty klišé a mrtvol. Australané opět nezklamali, hlavní hrdinové jsou naivní blbové po vzoru americké omladiny a film je krom všeho místy i vtipný. Příjemný vizuál, hezké mrtvolky, krajinka, sražení klokani u cest a retard Charlie. Ovšem Charlie je kus! A má smysl pro humor. Nejzábavnější jsou momentky s penisem a čelistí, umí to však hezky i se sečnými zbraněmi, nožem a puškou (no, tam už to bylo přitažené za vlasy, ale nechť). Původně bych dal 3*, ale jednu musím přihodit za klišé s blondýnou, které nakonec dopadlo úplně jinak. Milá podívaná se šťastným koncem. ()

J*A*S*M

Když se tak dívám na jeden z plakátů filmu Charlie's Farm, jemuž vévodí vraždící hromotluk Charlie, který má kolem sebe skalpy ikonických slasherových záporáků (Freddy, Jason, Michael), mám sto chutí vysmát se tvůrcům přímo do obličeje a říct: "Sněte dál". Nový australský hixploitační slasher Charlie's Farm nemá nic, co by jej činilo zajímavým. Nemá nápad, který by jej odlišil od miliardy jiných hixploitačních slasherů - původním Texaským masakrem počínaje a loňským Wolf Creekem 2 konče. Nemá spád - na akci si divák musí počkat takřka hodinu. Nemá osobitý styl, který by i ono hodinové čekání na akci mohl učinit snesitelným. Nemá sympatické postavy. Nemá ani schopné herce. O paní Reidové jsem si na základě jejího hereckého výkonu myslel, že se jedná o zestárlou pornoherečku, jež se aktuálně snaží prorazit i v jiných produkcích. Pak jsem provedl krátkou rešerši a zjistil jsem, že naposledy hrála v Sharknadu. Což je možná ještě horší než to porno. Film má zkrátka jen vraždícího hromotluka, který je tak zaměnitelný a neosobitý, že jej tvůrci profilují alespoň pomocí jeho váhy a míry (na jiném plakátě). Zoufalství. ()

• Charlie povie v celom filme len jediné slovo. (Marceloo)
  • Natáčané v Queenslande, v Austrálii. (Marceloo)