Reklama

Reklama

Série(9) / Epizody(108)

Obsahy(1)

Víkendové cestování nikdy nebylo tak zábavné! Projekt je koncipován ve formátu zábavného, ale i poznávacího a provokativního cestopisu. Moderátoři spolu s diváky poznávají zemi nabízející návštěvníkům vše, co aktivní turista od dovolené čeká. Každá epizoda mapuje jednu turisticky atraktivní oblast tak, aby byla inspirací k návštěvě a nabízela zajímavé kulturní, přírodní a zábavní aktivity především pro ekonomicky aktivní lidi s minimem volného času a touhou po nevšedních prožitcích. (Česká televize)

(více)

Recenze (45)

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

Porovnávat Bedekr se cestopisem typu Na cestě nebo Cestománii je poněkud mimo. Lipské nakladatelství Bedekr, kde tento typ cestopisu vznikl, měl informovat, jak cestovat, co se kde může stát, co vidět a co naopak vynechat. K tomu patří samozřejmě hospody, restaurace, hotely a možná i to nakupování, které ale vypadalo v první řadě úděsně a to dík neslabšímu článku, který se tady objevil - odpuzující a trapné Sandře Pogodové. Ti, co v arogantní přezíravosti kritizují ony úvahy na téma, co kde a kolik stojí by si měli vzít třeba Lonely Planet nebo se kouknout na některé jejich pořady. Bedekr rozhodně není originál, ale tak, jak se k tomu postavila společnost, která to vyrobila pro ČT lze velmi ocenit. Hned první řada ukázala, že Německo je stejně zajímavá a vzhledná země, jako třeba Velká Británie či Francie. Rakousko je malé, bylo podáno podrobněji a svým způsobem dokonale a ve Francii asi tvůrci zjistili, že stejná stopáž jako na maličké a poměrně monolitní Rakousko na Francii nestačí. No a hvězdu zvlášť si zaslouží kromě jiných nádherně zrzavá a pihovatá Michaela Maurerová, který vytvořila s ne vždy až zas tak sympatickým, i když snesitelným Petrem Rajchrtem skoro vzornou dvojici. PP je vkomponován celkem decentně, ve třetí řadě mně vadily pouze ty peugeoty. No, ale nedá se nic dělat. Třeba bude Písařík lepší než Rajchrt, který Bedekr po dvou třech řadách opouští. Ještě že ta Míša tam snad vydrží. Na webu ČT mně pobavilo, jak řadu "inteligentních" diskutérů rozčílilo, že se Maurerová tahá s Rajchrtem (vodí se za ruce....) a debužírují za "naše" prachy v luxusních podnicích a hotelech. Nakonec, podobně přitroublé poznámky jsou i tady a představa, že i tenhle pořad má pevně daný scénář s dialogy a že to ti dva průvodci hrají je nad možnosti jejich chápání..... ()

gotham 

všechny recenze uživatele

Já jsem upřímně řečeno dost vysazenej na Pogodovou, jako ženská mi přijde totálně nevkusná a nesympatická, a tady je je opravdu dost často přímo trapná. Rajchert je dá se říct na stejný vlně, takže i když v tomto pořadu jsou zajímavé tipy na cestování, tak tito dva to totálně znegují. Zlatej Donutil s Bartoškou. 10% ()

Reklama

Arach.No 

všechny recenze uživatele

První řadu s Pogodovou jsem neviděl, podle zdejší reakce to je asi mé štěstí. Ve druhé řadě pro mě byla moderátorská dvojice nesnesitelná - dlouho jsem si říkal, jestli spolu chodí, nebo to jenom hrají, a proč se mám dívat, jak se někdo dvacet minut drží za ruce. Do toho každou chvíli jeden z nich ohromí toho druhého nějakou z wikipedie vyčtenou znalostí, případně udělá humor. Nic z toho nepůsobí přirozeně ani zábavně. Bedekr ukazuje zajímavá místa, ale svou formou je pro mě nesledovatelný. ()

curil 

všechny recenze uživatele

Miluju Francii a to nejen Paříž, ale i venkov, nejvíce Provence a Azurové pobřeží. Dovolenou jsem tam trávil už nejméně desetkrát to i zásluhou pozvání od vzdálených příbuzných. Právě nejvíce mě zajímal díly Bedekru z Francie, ale vše mi to pokazila paní Mauerová svým afektovaným vystupováním před kamerou. Není vůbec přirozená, její neustálé flirtování s kolegou Rajchertem hraničí s infantilním žvatláním, občas vystřídaným nacvičeným škorpením, je to jedna velká trapárna. Co jsou potom platné záběry krásné přírody a nádherných památek, když je vše pokažené jednou pihovatou "celebritou"? ()

PlayEasy 

všechny recenze uživatele

My milujeme poučné cestovací dokumenty. viz. " Kamera na cestách" Až na Bedekr ... achich joj... Ono by to nebylo tak špatné kdyby ten chap nedělal vtipného blbečka (i když jím je, stejně to nemusíme všichni vidět:) a ta ženská ho vždy poučila a když je zrzavá ať si nemyslí, že je také chytrá. Načíst si to a potom to odříkat to je jednoduché. A navíc je tady další chyba. Snaží se z toho dělat komedií. Sice se jim to nedaří, ale ty jejich blbé vtípky nás akorát rozruší a tak se naučíme úplné hovno. Jak ta ČT klesla ... Dávat těmto lidem peníze za to, že řeknou pár vět a mezitím si užijí pěknou dovču. Knihy nejsou o nic lepší. ()

Galerie (155)

Reklama

Reklama