Víkendové cestování nikdy nebylo tak zábavné! Sandra Pogodová a Petr Rajchert vás provedou městem kultury v pořadu plném tipů, triků a užitečných informací. Magazín o turisticky nejzajímavějších místech v Německu... Projekt je koncipován ve formátu zábavného, ale i poznávacího a provokativního cestopisu. Moderátoři spolu s diváky poznávají zemi nabízející návštěvníkům vše, co aktivní turista od dovolené čeká. Každá epizoda mapuje jednu turisticky atraktivní oblast tak, aby byla inspirací k návštěvě a nabízela zajímavé kulturní, přírodní a zábavní aktivity především pro ekonomicky aktivní lidi s minimem volného času a touhou po nevšedních prožitcích.
Dvanáct dílů zobrazuje celkový průřez německými spolkovými zeměmi. Cyklus se otevírá dílem Florencie na Labi. Tak se přezdívá městu Drážďany, jehož barokní nádhera povstala z popela bombardování na konci druhé světové války. Následující díly se věnují městům jako Kolín nad Rýnem, Berlín, Stuttgart, Hamburk, Mnichov a dalším.

Pokračování divácky úspěšného zábavného cestopisu s konkrétními radami a tipy pro cestovatele. Pro druhou řadu autoři zvolili Rakousko, kterým provede moderátorská dvojice Petr Rajchert a Michaela Maurerová... Moderátoři Michaela Maurerová a Petr Rajchert zprostředkují divákovi osobní zážitky okořeněné situačním humorem a současně ukazují, jak v dané lokalitě strávit čas co nejefektivněji. Tematický okruh si klade za cíl přiblížit divákům to nejzajímavější z rakouských měst, oblastí a krajů. Na rozdíl od Německa, ve kterém se Bedekr striktně držel zemských metropolí, je totiž náš jižní soused pro české cestovatele zajímavý také přírodními krásami a možnostmi aktivní rekreace. Zároveň je Rakousko, pokud jde o eurovíkendy, nejčastěji navštěvovanou destinací.

Třetí řada pořadu Bedekr se vydává do země, která láká nejen svou historií, ale i moderní současností, svou chutí, vůní a dvorností. Autoři pro třetí řadu pořadu zvolili Francii – zemi, která figuruje na předních místech cílů našich cestovatelů. Tematický okruh „sladké Francie" si klade za cíl přiblížit divákovi to nejzajímavější z měst, oblastí a krajů, které k němu promlouvají z vinět proslulých vín, názvů kuchařských receptů, ale také z oblíbených filmů nebo jmen renomovaných umělců. Na rozdíl od již realizovaného Německa a Rakouska, ve kterých se Bedekr striktně držel jednotlivých zemských metropolí, je totiž Francie pro české cestovatele zajímavá také svým venkovem a láskou k životu.

Ve čtvrté řadě Bedekr zůstává v cestovatelském ráji zvaném Francie. Diváci budou moci opět ochutnat řadu místních specialit, inspirovat se výběrem restaurací a hotelů, využít praktické informace, které Bedekr nabízí, a naplánovat si svoji cestu podle lokací, které televizní cestopis zvolil. Ve středisku Isola moderátorská dvojice ukáže nejlepší místa pro lyžování i snowboarding, v Burgundsku cyklistické stezky se zastávkami ve vinných sklípcích. Fanoušci vojenství si přijdou na své v Nord-Pas-de-Calais a romantické duše na zámcích na Loiře. Kamery navštívily notoricky známé památky, ale objevily i skryté cestovatelské klenoty, které rozhodně stojí za to vidět. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou inspirovat jízdou na sněžném skútru nebo letem na paraglidingu. Čtvrtou řadou Bedekru provázejí Michaela Maurerová a Martin Písařík.

Bedekr, zábavný cestovatelský průvodce s Michaelou Maurerovou a Martinem Písaříkem provede v páté řadě diváka tolik milovanou Itálií. Osobní zážitky obou moderátorů okořeněné situačním humorem divákům pomohou prožít eurovíkendové cestování například v adventem provoněném Římě, ale i neobjevené lokace jako je Janov, Neapol nebo strhující Palermo. Zažijte Itálii – TUTTO BENE!

Stejně jako předchozí řady i tato šestá série má ambice zobrazit formou zábavného cestopisu významné destinace zemí Beneluxu tak, aby diváci měli dostatek informací o kulturním dědictví a přírodním bohatství této oblasti, která teprve čeká na to, až ji turisté objeví. Tematický okruh by měl přiblížit místa, která jsou proslulá výrobou čokolády, květinovými burzami, slavnými galeriemi. „Půjdeme samozřejmě i po české stopě. Současně poskytneme cestovatelům i užitečné rady a tipy na to, jak v dané lokalitě trávit čas co nejefektivněji,“ říká dramaturgyně Michaela Fialová a dodává: „Moderátory této řady budou: Martin Písařík a Jitka Ježková, první a poslední díl budou moderovat spolu, v těch dalších deseti dílech bude vždy jeden z nich přímo na místě a druhý bude dění komentovat hlasem mimo obraz.“

Bedekr je zábavný cestopis s konkrétními radami a tipy pro cestovatele. Pro sedmou řadu autoři zvolili Polsko. Průvodci pořadu Jitka Ježková a Martin Písařík vyrazí do Polských Tater, které Čechům nejsou tak známé, ale mezi Poláky si drží pověst nejlepší horské destinace pro horskou turistiku a zimní sporty. Spolu se vypraví také do hlavního města, do Varšavy. V díle z adventní Vratislavi navštíví Martin Písařík známé adventní trhy, ochutná pivo z místních pivovarů, zaměří se na tradičního lampaře, který ručně rozsvěcuje pouliční lampy, a navštíví také místní zoo nebo okouzlující stálou výstavu vláčků. V Poznani si vyzkouší pečení svatomartinských rohlíků – tradiční poznaňské sladké pochoutky. V Krakově Martin představí klasické atrakce města, ale zároveň slibuje, že přidá i něco navíc. Divákům ukáže i Katovice, které jsou označovány na černou perlu Slezska. V epizodě věnující se Štětínu se vykoupe ve studeném Baltu, navštíví muzeum Slovanů a Vikingů a prohlédne si dvě řeky, které ústí ze zálivu do moře. Svoji cestu už potom nasměruje do Štětína. Nejdřív vysvětlí, jak to bylo s naším vlastnictvím zdejšího přístavu, ukáže dvě hlavní památky města – terasy a zámek, ochutná slavnou konzervu a hlavně si koupí vstupenku do nejstaršího kina na světě. Jitka Ježková zase divákům představí kouzlo Krkonoš z polské strany. Projede historický Gdaňsk, lázeňské Sopoty a modernistickou Gdyni. Ty tvoří konurbaci, které se tu říká Trojměstí. Navštíví také Podlesí, asi nejchudší i nejrozmanitější část Polska. Vydá se po místních cestách do širokého okolí, aby poznala pravoslavné kláštery, navštívila tatarskou menšinu v Krušiňanech, kde ochutná zdejší jídlo, vejde do dřevěné mešity a objeví i tatarský hřbitov. Divákům přestaví známou ulici Piotrkowská v Lodži. Uvidí různorodé stavby, zajímavé průchody, spoustu soch a dalších výtvarných počinů. Zjistí, jak si v Lodži poradili s přetvořením staré manufaktury na moderní obchodní centrum, nevynechá ani palác židovského průmyslníka Izraele Poznaňského, který stojí hned v čele manufaktury. V Toruni upeče Jitka perník a zaměří se na architekturuměsta, chráněnou organizací UNESCO. (Česká televize)

Brtniik

Doznávám, že cestovatelské pořady mám moc rád a je-li možno, přidávám(e) se. On je to tak trochu můj životní styl - od mimča mne rodiče tahali pod stan a pak to šlo dál, co věk, čas a prostředky dovolily. Znám několik samorářských cestovatelů i takové, co se bez party nehnou, ale „on a ona“ (i když tento převyvážený formát např. na „dvojce“ či v Meteoru, vše v českém rozhlase, dost nesnáším) tedy pár, je standardnímu jedinci tak nějak nejbližší. Hošík, ač na první pohled aktivní, nenarušuje několik desetiletí přetrvávající evoluční trend, totiž tzv. období pasivního samce... Sandra naopak zhmotňuje poněkud standardní, nezničitelnou babu, o kterou se stále zženštilejší muži mohou spolehlivě opřít. Není žádná evidentní krasavice, ale holka, se kterou je radost kamarádit. V Bedekru se docela doplňují (vím, je to dle scénáře), ale není to násilné a já jim to docela věřil. Osobně mne trochu otravovaly pasáže „já bych si s dovolením dal...“, leč nynější divák to žádá... Pořad ukázal mnoho zajímavých míst a určitě jsem se poučil a navnadil. Na to, že byl sponzorovaný, netrčí z něj PP, i když já ho (mnohdy i v reklamách) ignoruji. Závěrem – více Bedekrů! Rozhodně mi ani chviličku nechybělo posměšné místy až urážlivé hodnocení cizích krajů a jejich obyvatelů, kterými nás v jiném cestovatelském pořadu bohorovně oblažují mistři Bartoška & Donutil... Vnořená zajímavost: Dle stejného mustru byla druhdy v rozhlase sestavena relace Hudební cestopis, ve kterém hudební redaktoři paní Veronika Rezková a pan Leoš Kosek říkali zajímavosti z příslušné země a prokládali je tamní hudbou. Kdo pořad pamatujete (byl „odprojektován“), jistě vzpomenete na to jiskření mezi nimi... P.S.: Moje laudácio patří 1. řadě Bedekru. Ta druhá mne moc nebaví ať už kvůli dámě (pár jako celek mi rovněž neladí), tak kvůli obsáhlým finančním rešerším náročnosti pobytu v SRN. Mile mne překvapil p. Písařík v Benátkách. Edit 7.10.2019: Od čtvrtka pojede další řada. P. Písařík dostane novou partnerku - Jitka Ježková . Bude to jistě príma – je to milá holka a s cestovatelskými pořady má zkušenosti – dost často čte komentáře. Těším se! ()

Jara.Cimrman.jr

"Tak maluj, ty můj Picassoříku." Česká televize udělala radost dvojicím herců, kterým zaplatila výlety na zajímavá místa a oni si to tam evidentně užili a přitom odrecitovali pár vět ze scénáře. To bych si dal taky říct a nedopadlo by to o moc hůř. Mě totiž ty přehrávané scénky docela rušily. Nicméně zobrazovaná místa se mi líbila, ale nikdy tam nepojedu, protože mám zkušenost, že na nich nikdy není tak krásně, jak to slibuje prospekt. Mě by pršelo, foukal by vítr a možná by mě přitom sežral yetti. Kdepak, z domova to vypadá líp. ()

Mikino00

Hodnotím pouze druhou řadu zaměřenou na Rakousko. Ta se neskutečně povedla, velice příjemně představila hlavní turistické oblasti Rakouska, ukázala spoustu zajímavosti a to vše s velice vtipným a příjemným komentářem skvěle fungující ústřední dvojice. Třetí francouzská řada byla také velmi podařená. ()

GeusX

Postupem času jsem si zvykal průvodcovské duo čím dál víc. I navštívené lokality mne většinou bavili - o to víc, pokud jsem je i osobně znal. Nesnaží se zahltit a obsáhnout všechny zajímavosti daného místa, ale jen tak nějak lidsky upozorní na nějaká místečka, kam třeba ani nevedou ty hlavní turistické trasy. Jen takové ty radovánky, návštěva aquacentra, lanového parku a podobných atrakcí k vyžití, které o daném místě nic nevypovídají a najdou se všude možně, mohly být hodně zredukovány. Viiděl jsem díly o Rakousku, dívám se na třetí sérii (mou oblíbenou Francii) a ještě mi zbývá zkompletovat si první sérii o Německu. Pozn.: Dokumentární pořady o památkách obecně mají drobnou "vadu". Takové úchvatné záběry interiérů či selfíčka v památkách, které průvodci pořadem pořizují, normální turista nepořídí neb fotografování a natáčení nebývá běžně povoleno. edit: 4. série 2018 Itálie: Hlavní změna je hned vidět. Trochu jiný a zajímavější styl kamerových záběrů. ()

Arach.No

První řadu s Pogodovou jsem neviděl, podle zdejší reakce to je asi mé štěstí. Ve druhé řadě pro mě byla moderátorská dvojice nesnesitelná - dlouho jsem si říkal, jestli spolu chodí, nebo to jenom hrají, a proč se mám dívat, jak se někdo dvacet minut drží za ruce. Do toho každou chvíli jeden z nich ohromí toho druhého nějakou z wikipedie vyčtenou znalostí, případně udělá humor. Nic z toho nepůsobí přirozeně ani zábavně. Bedekr ukazuje zajímavá místa, ale svou formou je pro mě nesledovatelný. ()