Bedekr (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2014, 60x25 min

• gotham

Já jsem upřímně řečeno dost vysazenej na Pogodovou, jako ženská mi přijde totálně nevkusná a nesympatická, a tady je je opravdu dost často přímo trapná. Rajchert je dá se říct na stejný vlně, takže i když v tomto pořadu jsou zajímavé tipy na cestování, tak tito dva to totálně znegují. Zlatej Donutil s Bartoškou. 10%(20.12.2014)

• Matamoroz

Chichi. ,,Tady je pochován francouzský král.,, ,,Ale já půjdu radši ven, je tu zima, chichi.,, ,,Nebuť takový škrt, chichichi,,. ,,Dal bych si něco slaného,,. Oči v sloup. ,,Fakt??,, Chichi, dala bych si dezert. A Nepij to víno!! Chichi,, Chichi chichichichi.,, Tož jo...exteriéry dobré, ale aktéři na dvě věci.(12.4.2018)

Porovnávat Bedekr se cestopisem typu Na cestě nebo Cestománii je poněkud mimo. Lipské nakladatelství Bedekr, kde tento typ cestopisu vznikl, měl informovat, jak cestovat, co se kde může stát, co vidět a co naopak vynechat. K tomu patří samozřejmě hospody, restaurace, hotely a možná i to nakupování, které ale vypadalo v první řadě úděsně a to dík neslabšímu článku, který se tady objevil - odpuzující a trapné Sandře Pogodové. Ti, co v arogantní přezíravosti kritizují ony úvahy na téma, co kde a kolik stojí by si měli vzít třeba Lonely Planet nebo se kouknout na některé jejich pořady. Bedekr rozhodně není originál, ale tak, jak se k tomu postavila společnost, která to vyrobila pro ČT lze velmi ocenit. Hned první řada ukázala, že Německo je stejně zajímavá a vzhledná země, jako třeba Velká Británie či Francie. Rakousko je malé, bylo podáno podrobněji a svým způsobem dokonale a ve Francii asi tvůrci zjistili, že stejná stopáž jako na maličké a poměrně monolitní Rakousko na Francii nestačí. No a hvězdu zvlášť si zaslouží kromě jiných nádherně zrzavá a pihovatá Michaela Maurerová, který vytvořila s ne vždy až zas tak sympatickým, i když snesitelným Petrem Rajchrtem skoro vzornou dvojici. PP je vkomponován celkem decentně, ve třetí řadě mně vadily pouze ty peugeoty. No, ale nedá se nic dělat. Třeba bude Písařík lepší než Rajchrt, který Bedekr po dvou třech řadách opouští. Ještě že ta Míša tam snad vydrží. Na webu ČT mně pobavilo, jak řadu "inteligentních" diskutérů rozčílilo, že se Maurerová tahá s Rajchrtem (vodí se za ruce....) a debužírují za "naše" prachy v luxusních podnicích a hotelech. Nakonec, podobně přitroublé poznámky jsou i tady a představa, že i tenhle pořad má pevně daný scénář s dialogy a že to ti dva průvodci hrají je nad možnosti jejich chápání.....(28.1.2017)

• PlayEasy

My milujeme poučné cestovací dokumenty. viz. " Kamera na cestách" Až na Bedekr ... achich joj... Ono by to nebylo tak špatné kdyby ten chap nedělal vtipného blbečka (i když jím je, stejně to nemusíme všichni vidět:) a ta ženská ho vždy poučila a když je zrzavá ať si nemyslí, že je tké chytrá. Načíst si to a potom to odříkat to je jednoduché. A navíc je tady další chyba. Snaží se z toho dělat komedií. Sice se jim to nedaří, ale ty jejich blbé vtípky nás akorát rozruší a tak se naučíme úplné hovno. Jak ta ČT klesla ... Dávat těmto lidem peníze za to, že řeknou pár vět a mezitím si užijí pěknou dovču. Knihy nejsou o nic lepší.(18.4.2018)

Hodnotím pouze druhou řadu zaměřenou na Rakousko. Ta se neskutečně povedla, velice příjemně představila hlavní turistické oblasti Rakouska, ukázala spoustu zajímavosti a to vše s velice vtipným a příjemným komentářem skvěle fungující ústřední dvojice. Třetí francouzská řada byla také velmi podařená.(20.11.2015)