Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film SPIKNUTÍ se vrací ke skutečným historickým událostem počátkem 60. let, kdy se Francie vzdala svých nároků na další udržování svého koloniálního panství v Alžírsku. Generál de Gaulle tehdy hodlal vyklidit severoafrický prostor, s čímž ovšem nesouhlasila skupina důstojníků, kteří se snažili i násilím a intrikami udržet francouzskou nadvládu v této oblasti. V následném souboji mezi armádou, policií a povstalci se odehrává řada dramatických situací, kde zajímavé herecké výkony podali především Jean Rochefort a Michel Bouquet.
Film natočil režisér René Gainville, který byl zároveň spoluautorem scénáře, jako svůj pátý celovečerní film a vytvořil další z titulů politických thrillerů, které v té době ve Francii měly značnou oblibu. Snímek vzniknul v koprodukci tří zemí, ve Francii byla v premiéře v květnu 1973 uvedena nezkrácená verze ve dvouhodinové délce, zatímco v další produkující zemi, Španělsku, byl film distribuován až o tři roky později v sestříhané verzi o dvacet minut kratší. (argenson)

(více)

Recenze (2)

borsalino 

všechny recenze uživatele

Hodně dobré drama postavené na historických událostech. Z tematicky podobných filmů lze uvést Šakal. Velmi mě překvapil vážnou rolí Jean Rochefort v roli protigaulleovského generála. ()

Reklama

Galerie (5)

Reklama

Reklama