Jeffrey Dean Morgan hraje hlavní roli Vaughna - krupiéra v kasinu, kterému štěstí zrovna nepřeje. V zoufalé snaze sehnat peníze na operaci své nemocné dcery se Vaughn spolčí s kolegou z práce, aby kasino vykradli. Loupež se ale zvrtne a Vaughn i jeho parťák jsou nuceni unést městský autobus a pokusit se o téměř nemožný útěk. Robert De Niro ztvárňuje Papeže, nelítostného a zvráceného majitele kasina, který se nezastaví před ničím, jen aby získal své peníze zpět. (HBO Europe)

EvilPhoEniX

Za mě moc příjemné překvapení. Příběhově sice film nepřináší nic nového, ale je velmi kvalitním mixem Dannyho parťáků a Nebezpečné rychlosti. Film má dynamické tempo, které diváka nenechá pomalu ani vydechnout, jsou zde i překvapivě dobří herci ať už vynikající De Niro v roli Mafiánského bosse, roztomilá a férová policistka Gina Carano, nekompromisní De Nirův kumpán Morris Chestnut, který nemilosrdně odrovná každého a dvojice únosců kde Dave Bautista je klasický vražedný šmejd a Jeffrey Dean Morgan je sympatický bývalý voják, který potřeboval peníze pouze pro záchranu své nemocné dcery ( Nikdy jsem únosci nefandil tak moc jako zde). Akce zde mohlo být více, ale potěší slušná přestřelka, nekompromisní likvidace a velmi dobře vymyšlený útok policistů na autobus a to celé v Rkovém obalu ( přehnaně brutální však film není). Velkým plusem jsou i nečekané zvraty, především ten závěrečný vrazí divákovi sekeru do palice, aby si uvědomil, že za filmem úplně hloupí lidé nestojí. Super béčko a na oddychový večer doporučuji. 75% ()

verbal odpad!

Drazí, dosud psychicky vyrovnaní žáci prvních stupňů základních škol! Dnešní Okénko nové a lepší filmové publicistiky strýčka verbala věnujeme roztomilému slovíčku výjeb. Jeho etymologie se odvíjí od zpodstatnění plnovýznamového slovesa „vyjebat“. Základní význam je vám dozajista již dávno zřejmý, nicméně přenesený patrně nikoliv. Ten totiž může v některých větných vazbách nabývat sémantické konstrukce „jebáním někoho podvést či zmást“. Smysl „podvést či zmást“ vám určitě opět ráda vysvětlí vaše afektovaná pančelka, a vy si z dnešní lekce zapamatujte hlavně to, že s někým vyjebávat je velmi neslušné, ba až amorální. *** Rád bych rozpoutal vášnivou polemiku o tom, kdo je tady vlastně slaboduchý pičus. Ano, i já se těšil na kulantně osazené a slibně vypadající videjko, kterým nepohrdl ani De Nirovic Bobík, ale co je moc, to je, kurva, hodně! Od startu to odsejpalo vcelku svižně, Bobík zase vede kasíno a taťka Vinčestr je charismatický sympaťák, takže nijak zvlášť nevadilo, že to má výpravu argentinské telenovely a hází to po vás v podstatě jen další mix tisíckrát provařených, sračkoidních klišé. Z pocitu průměrné a vcelku příjemné kokotinky mě však dokonale vyléčil finální, ten jakože „sofistikovaný výjeb“, jehož pregnantní aristotelovská logika v kontextu s viděným dějem mě naprosto posadila do květináče a pohnojila mi kořeny. Za celou moji kariéru patologického čumila se mi snad ještě nestalo, že bych na áčkově obsazený film zůstal v němém úžasu tumpachově zírat jako otorhinolaryngolog do análu. Notypyčo!!! Tedy pardon, nechal jsem se trochu emočně unést, samozřejmě jsem chtěl říct „Světe, div se!“. Musel jsem to zastavit, vrátit zpět a ohmatat si temeno, abych se přesvědčil, jestli se mi někdo náhodou nesnaží přetáhnout přes hlavu šprcku v domnění, že jsem kokot, jestli mi něco nedopatřením neuniklo, anebo se opravdu jen dívám na ten nejhnisavější výron scenáristické bezradnosti a debility evrmejd, a to hovado, spolu s partičkou místních čtyřhvězdičkářů, z nichž některé mám dokonce v topce, to opravdu myslelo vážně! A s hrůzou na tomto místě musím konstatovat, že snažil, neuteklo a myslelo, a právě jsem byl svědkem něčeho, co by na prestižním Festivalu retardovaného diváka v kalifornském Los Imbeciles s přehledem získalo hlavní cenu Zlatého downa v kategorii Nejdementnější filmový zvrat(ek) a závěr všech dob, který třeba tadyhle ZlémuFÉniXovi „vrazil do palice sekeru“, až mu z toho vytekla mícha. Stále jsem nesmírně vyděšený, že něco takového někdo vypustil do seriózní distribuce, a pro dobro Roberta a všech mentálů někde v koutku duše od kola optimisticky doufám, že na internety nedopatřením unikla nějaká syrová verze, u níž si během postprodukce jen nějaký zhulený vtipálek vystřihoval do celuloidu dečky. Já si tedy rozhodně nebyl jistý, jestli se mám smát nebo brečet, či si mám jen tak s mongoloidním výrazem cucat palec. ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $50,136Tržby Celosvetovo $3,324,184 ▐ skoro by sme tu mali podarenejší klon Speed 2 ale nie ide o dosť dobre vystavanú kriminálku, kde tá naivita nemá našťastie také rohy aby to nejak tu vytvorenú atmosféru zničila, Jeffrey Dean Morgan to tu pekne ťahá, ma to dobrý náboj a vyšperkovanosť /70%/ ()

Fr

„VŠECHNO CO CHCE TÁTA UDĚLAT, DĚLÁ PRO TEBE…“ /// Svižný vyprávění o chlapíkovi, kterej ze zoufalství vyloupil kasíno. Nejedná se o loupežnickou selanku, takže průser na sebe nenechá čekat, a já těm sráčům celkem fandím. Fór (ten příběhovej) je v tom, že po nich nejdou jenom poldové, takže se nejedná vo biják pro náročnýho diváka, ale máme tady poctivý béčko, jehož rejža si zaslouží dostat šanci. Na sráče si hraje de Niro, na hrdinu (prej) sexy Jeffrey a zbytek je nezávadnej. Stejně jako pointa, která si to štráduje po hraně mezi překvapením a patosem. Jakožto optimista jsem všema čtyřma pro. Takže hezká 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju adrenalin, proto jezdím sockou. 2.) Parchant má raka a chci se stát fotrem roku. 3.) Thx za titule „Rejma“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Tenhle film mě zajímal jenom proto, že v něm hrál Robert De Niro. Jenže si v něm zahrál mafiána, který se Vám bůhví jak zrovna líbit nebude. Dále film nabízí přehlídku scén s autobusem jako v Nebezpečné rychlosti, s čehož čerpá i příběh a většina scén ve filmu. Jenže na druhou stranu je to natočeno poměrně solidně a akce se tváří také daleko líp, než u většiny amerických akčňáků dneška, že je škoda tenhle film tak rychle zazdít. A když vydržíte až do konce, tak fanoušky De Nira možná něco i potěší. Mě teda potěšilo. ()

• Číslo autobusu na jeho střeše stále cestuje. Jednou je vpředu, pak je vpředu a zároveň uprostřed atd. Navíc se mění i typ autobusu, což se dá poznat podle vzduchotechniky na střeše (hrb ve středové části střechy). (Endrju)