Linka č. 657

Únos linky 657

Akční / Thriller

USA, 2015, 93 min

• KNTRFKT

De Niro se tu tak nějak vrací ke kořenům, nehraje věčně nasraného daddyho, ani si nepokouší uhnat mrtvici ve Vegas a tudíž mě tenhle film lákal, není totiž lepšího Robíka, než toho zlého, toho, který se vůbec neštítí vám prohnat kulku palicí a ještě si při tom zapalovat cigaretu. Boba tam bylo málo, ještě k tomu sotva sýpal a věčně chrchlal, mně ale stejně, jako vždy, učaroval. Heist si tak nějak běží jako atlet z Nigérie za antilopou a není to vůbec špatný běh. Dokonce i Dejf Autista ve své klasické autistické formě předvádí řádně jeblého autistu v té nejsyrovější podobě. Jenže Heist pak zavrávorá, strčí haxnu do kýble sraček, prošlápne dno a ať se snaží, jak se snaží, je od těch hoven až po uši. No a ať už jsou únosci sebecharismatičtější, nezachrání tu trapnou finální rozuzlovačku, ze které se mi akorát zauzlovaly střeva a statkář mě musel tři hodiny honit kolem maštale, abych zas mohl normálně žrát.(20.12.2015)

Za mě moc příjemné překvapení. Příběhově sice film nepřináší nic nového, ale je velmi kvalitním mixem Dannyho parťáků a Nebezpečné rychlosti. Film má dynamické tempo, které diváka nenechá pomalu ani vydechnout, jsou zde i překvapivě dobří herci ať už vynikající De Niro v roli Mafiánského bosse, roztomilá a férová policistka Gina Carano, nekompromisní De Nirův kumpán Morris Chestnut, který nemilosrdně odrovná každého a dvojice únosců kde Dave Bautista je klasický vražedný šmejd a Jeffrey Dean Morgan je sympatický bývalý voják, který potřeboval peníze pouze pro záchranu své nemocné dcery ( Nikdy jsem únosci nefandil tak moc jako zde). Akce zde mohlo být více, ale potěší slušná přestřelka, nekompromisní likvidace a velmi dobře vymyšlený útok policistů na autobus a to celé v Rkovém obalu ( přehnaně brutální však film není). Velkým plusem jsou i nečekané zvraty, především ten závěrečný vrazí divákovi sekeru do palice, aby si uvědomil, že za filmem úplně hloupí lidé nestojí. Super béčko a na oddychový večer doporučuji. 75%(16.11.2015)

„VŠECHNO CO CHCE TÁTA UDĚLAT, DĚLÁ PRO TEBE…“ /// Svižný vyprávění o chlapíkovi, kterej ze zoufalství vyloupil kasíno. Nejedná se o loupežnickou selanku, takže průser na sebe nenechá čekat, a já těm sráčům celkem fandím. Fór (ten příběhovej) je v tom, že po nich nejdou jenom poldové, takže se nejedná vo biják pro náročnýho diváka, ale máme tady poctivý béčko, jehož rejža si zaslouží dostat šanci. Na sráče si hraje de Niro, na hrdinu (prej) sexy Jeffrey a zbytek je nezávadnej. Stejně jako pointa, která si to štráduje po hraně mezi překvapením a patosem. Jakožto optimista jsem všema čtyřma pro. Takže hezká 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju adrenalin, proto jezdím sockou. 2.) Parchant má raka a chci se stát fotrem roku. 3.) Thx za titule „Rejma“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(14.2.2016)

• Tommassi3

"A proč musím bejt pepř ??" - "Protože mi začínaj docházet přísady.." ;) A mně zase s přibývajícími minutami trpělivost, která spáchá sebevraždu, podobně jako ti dva scénáristé, při očekávaném druhém finálním zvratu.. What the fuck ?? Třetí Nebezpečná rychlost ?? Spíš jen škoda spousty dobrých nápadů..(15.4.2016)

Ale jo. Mezer ve scénáři a chování postav jsou velký jak autobus a je jich tolik, že by to vyšlo na celý nádraží. Přesto díky fajn béčkovému obsazení a výbornému De Nirovi je to koukatelný naprosto v pohodě. Hrozně je zde vidět, promiň Figusku, rozdíl mezi tím, když herce baví lézt do béček a když ne. Na Roberta se dívá parádně, kdežto u často znuděného Willise nevíte, jestli si na plac neodskočil, když šel pro párek v rohlíku. 60 procent.(12.8.2016)

• - Číslo autobusu na jeho střeše stále cestuje. Jednou je vpředu, pak je vpředu a zároveň uprostřed atd. Navíc se mění i typ autobusu, což se dá poznat podle vzduchotechniky na střeše (hrb ve středové části střechy). (Endrju)