Třída 8.A

(pořad)
Dokumentární / Reality-TV
Česko, 2014, 8x45 min

Tři noví učitelé přichází do velmi problémové třídy. Chtějí se u žáků pokusit změnit nejen jejich přístup k učivu. Jak se jim jejich start podaří? Nová reality show ze školního prostředí. Do problémové a podprůměrné české třídy přichází noví učitelé, kteří mají ambice i předpoklady situaci změnit. Jedno pololetí budeme sledovat příběh plný emocí, který je vyprávěný z pohledu studentů a učitelů. Podaří se žákům a jejich novým učitelům uspět? Jak dopadne konfrontace nových učitelů s těmi stávajícími? Česká televize představuje inovativní formát veleúspěšné švédské docu-reality show, který by měl otevřít veřejnou debatu na téma motivace žáků a kvality vzdělání na druhém stupni základních škol. (Česká televize)

nevermore

No sonda to byla skoro zbytečná, jak ukázal díl, kde byly vyplé kamery. Jaký potom má takovýto dokument výpovědní hodnotu? Jinak ta nekompetentní, nově přišlá učitelka Dagmar byla k popukání. Průprava žádná a zkušená asistentka byla po jedné z jejich hodin dost vykolejená. Když jí dala tipy, co všechno dělá blbě a nabídla pomocnou ruku, co udělala Dagmar? Odmítla se zdvořilými díky a uměle nasazeným úsměvem. Profesionálka. Hlavně že všechny děti přivítala zpěvem skladby Cesta od Kluse a Krajča (což považuji osobně za nejvíce kýčovitý song poslední doby, plný těch největších klišé) a pak holky učila základy modelingu! (fakt tohle někdo myslí vážně?) Dějepisář byl trochu zmatený, ale snažil se. A matikáře mi bylo v podstatě líto, když dostal sekec za to, že přece není možné změnit někomu známku o dva stupně. Pan zástupce ředitele, působící dojmem, že je věčně na piku (vďaka jeho neukočírované gestikulaci a až pateticky naučené argumentaci), se ho taky příliš nezastal. Hlavně vypadat před kamerama, že jsme všechno věděli a znali už předtím a všechno máme pod palcem. No abych to shrnul, výpovědní hodnota nic, přínos - možná pro někoho, ale pro mě asi taky nic a celkově zábavnost spíš menší. 40% ()

netahlo odpad!

A na tohle prispivame koncesionarskymi poplatky, neskutecny!!! Proc me vubec neprekvapuje, ze original pochazi ze Svedska. Z nejvic multi - kulti korektni, bukvice, negry, feministky a vsechny tyhle mrdky oslavujici zeme Evropy. ()

Foxhound#1

Zajímavý projekt. V podstatě ukázání světu, jak české školství prožívá těžkou krizi a současná mládež je totálně bez zájmu a respektu, přičemž je úplně jedno, že tahle třída je z 90 % plná cikorek. Ale přiznejme si to upřímně, že některá z těch děcek (především hlavní geroj Bobek, Bobo či jak si ten smrad řiká) je víc než na facku, spíš na lopatku ... uhelku ... do ksichtu. ()

ac3r odpad!

Podepisuji se vesměs pod všechny komentáře co udělili odpad, už není co bych dodal :) Ti se čtyřmi a více hvězd zřejmě slušné oddíl. ()

Johny303

Těžko říct, do jaké míry je chování třídy věrohodné, když na ně ze všech stran míří kamery a o vyzpovídání studentů ani nemluvě, když vědí, že to půjde do televize. Na druhou stranu, někteří z nich jsou až tak prostoduší, že se ani lhát nesnaží a jejich nezájem o cokoliv je u nich zjevný... Rozhodně se jedná o zajímavý dokument - sledovat nové učitele, jak zvládají své první dny v problémové třídě z většiny tvořené romskou komunitou, to určitě není k zahození a já se těším na další díl... Osobně jsem tedy toho názoru, že díky kamerám nám ta skutečná hrůza chování této třídy zůstane navždy utajena, dle mého názoru to tam po odchodu televizního štábu bude vypadat přesně jako ve filmu Bastardi, ale smysl tento pořad určitě má a jistý obrázek si z něj rovněž dokážu udělat, tím jsem si jist - ať už o těžce negeniálních studentech této třídy a nebo třeba o postupech učitelů, jejich přípravách na výuku ve třídách s nevalnou pověstí a jejich porovnávání se zkušenostmi z předchozích škol. ()

Jaroslaf

zatim to vypadá docela zajímavě i když o nějaké realitě nemůže být řeč právě díky přítomným kamerám, jak říká Johny. Nesedí mi tam "učitel" dějepisu a jeho sligthly lazy eye. Myslim že by už jen za jeho postižení dostal v reálu od romů neuvěřitelnou čočku a češtinářky zpěv taky nebylo něco, co by měla komunita cikánů zrovna obdivovat. O naivním matikáři ani nemluvě, dyť toho by i normální třída sežrala zaživa .) Uvidíme jak se to bude vyvíjet, hodnocení ještě nejspíš bude změněno. ()

RomeroIsGod odpad!

Pro ty uřvaný cikáňata by bylo přínosnější, kdyby jim někdo ukázal, jak pracovat s lopatou. Vzdělávat je nemá cenu, takže bychom ty "veřejnoprávní" peníze mohli šoupnout spíš na nákup stavebních buněk a šupky dupky do práce. Protože z hovna bič neupleteš a z cikána neuděláš kosmonauta. ()

Snake.Charmer odpad!

ČT pokračuje úspěšně ve znásilňování dokumentu. Dokumentární hodnota nulová, v jednom díle nám režie sice nabídla pohled do třídy skrytou kamerou, abychom si udělali obrázek, jak se morgoši chovají, když si myslí, že je nikdo nenatáčí. To byl prozatím jediný moment, který by se dal označit jako dokumentární. Zbytek je klasický ČTéčkový tendenční vykonstruovaný shit, který nám neukazuje jak to vypadá v cikánské třídě, ale jak to vypadá v cikánské třídě, v které je štáb s kamerami, pro jistotu jedna protřelá bachařka jako dozor a nastrčený idealistický píčus, co si myslí, že pod heslem škola hrou a stoupáním na lavici a podobnými chujovinami něco změní. Nejubožejší je matikář v hnědý mikině a v rejoice kalhotech. Fakt archetyp pravdoláskařskýho levičáckýho pičuse. Ale docela mě zajímá, co z tohoto "pokusu" nakonec tvůrci vyvodí za závěry. Ale už teď sem si jistej, že budou sakra korektní. ()

Narciska

Jsem ráda, že vznikají pořady, které "nějak" informují a ukazují, jak to chodí ve školách a poukazují na problém segregovaného školství. Horší je to s pedagogy. Je záslužné a oceněníhodné, že zkouší nové přístupy a přistupují k práci s nadšením, ale bohužel si myslím, že na zvládnutí třídy puberťáků, z nichž navíc mnozí vyrůstají víc pod vlivem ulice než rodičů, je třeba větší razance, autority, přísnosti. Následně mě (už opět) dostalo, jak chabého vzdělání žáci zatím dosáhli. Domnívám se, že pokud nebylo zvládnuto učivo 1. třídy a žák v osmé stále neumí číst a počítat, jen těžko může další vzdělání přinést nějaké ovoce. Chyba bude asi ve špatně nastaveném vzdělávacím systému. Největší překážku však nalézám v zaslepené aroganci pedagogických "kolegů" hlavních aktérů, kteří zatímco nemohou děti pochopit ani naučit, zbývá pak jediné, co mohou - ztrpčit práci snaživým kolegům a rigidním přístupem pošlapat skrytý potenciál žáků. Jinak je bohužel pořad celkem o ničem (neukotvený, nepřirozený, bez směru a bez vývoje). Přesto věřím a oceňuji, že je prvním z kamínků na cestě k otevření debaty o zlepšení vzdělání v ČR. ()

Ydrosten

Geniální ukázka toho, proč tyhle hnědočechy nemá nikdo rád. Na co se bude kluk učit, když vi že zkončí na pracáku. Na co se holka bude učit, když je jasné že v 18 bude mít 2 děcka. Tenhle seriál, by mněly povinně vidět všechny sociálky po celé republice, aby mohly říct těm děckám které tam za 2 roky přijdou s tím že nemůžou sehnat práci , že tu práci nemůžou sehnat kvůli tomu že sraly na učení. Vždyť oni se nesnaží ani kvůli kamerám o nějakou slušnost. Spratci co se neumí chovat a ještě jsou drzí. A rozhovory z rodiči ? " Já kluka k ničemu nutit nebudu. Musí se sám rozhodnout. " Nebo " Holka je šikovná, půjde na kuchařku, ale stejně ji nevemou protože je cikánka, takže to bude mít těžký " No samozřejmně že to bude mít těžký, když si rodiče myslí že jejich děti jsou géniové a inženýři, a zatím ve škole na všechno serou a ještě se vymlouvají na 80 věcí. Jak už jsem psal, geniální seriál. Povinnost pro všechny občany tohoto státu, a pro sociálky a státní moc, perfektní ukázka toho, komu platí ty miliony korun měsíčně. Takovým lidem, bohužel. Kdybych šel na pracák Já, tak nedostanu ani polovinu toho co tihle chudáci co všechny okolo neustále obviňují z rasismu ()

anitae

Smutná, ale pravdivá realita-reality show. Před dvaceti lety nebyl negramotný starší cikán nic zas tak neobvyklého, zlepšilo se to, teď tu je tlupa mlaďochů co se sice už umí podepsat, ale podepíší s naprostým klidem i třetí světovou8-( nezbývá doufat, že se situace za pár desítek let-generací ještě víc vylepší a pomůže trochu přehodnotit priority, životní hodnoty, pohled na vzdělávání a sociální příspěvky přestanou být považovány za jedinou možnost přijmu....asi nereálný sen, co?:) ()

salamandrr

Velmi dobře natočeno, bohužel by to chtělo více záběrů skryté kamery. Celkově to pěkně ukázalo an složitý problém segregace, za kterou si, ale segregovaní mohou sami... začarovaný kruh ()

Hashirama odpad!

Denní chleba pro chronické humanisty a bojovníky za klima prostřednictvím agresivních letáčkových kampaní, co doma serou do květináčů, víkendy tráví v bruselských kempech a ve volném čase chodí na kurzy improvizace. ()

lakart

Po shlédnutí první epizody jsem byl nadšen. Lze i pominout fakt, že se jedná o problémovou třídu s převážně dětmi romské národnosti. Myslím, že opět ani tak nejde o to, abychom pochopili problém romského vzdělávání, ale zamysleli se nad tím, jestli dnešní děti jsou dostatečně motivováni ke vzdělání, cílevědomí, svědomití a mají o něco, když už ne o školu, ve svém životě opravdový zájem. Doufám, že nastavená laťka první epizody zůstane a uvidíme ať už dobré pedagogy, metody, výuku jako takovou, tak zahlédneme i svoje děti a zamyslíme se nad svojí výchovou. 85% ()

Zeldur odpad!

S náma se takhle ve škole teda nesrali. Kdybych si dovolil jenom deset procent toho, co tahle verbež, dostal bych minimálně podmínečné vyloučení. Stejně si z toho všeho jenom dělaj prdel. Hnát tu lůzu zpátky do Indie, jiné řešení nevidím. Kromě plošné sterilizace. ()

MutantMarana odpad!

Svine cikanska, svine svine cikanska! Tech odpornych sracek je vsude kolem ukrutny kvantum, jeste se geometrickou radou mnozej, co v nasi spolecnosti predvadej vidime kazdej a nekdo o tom jeste nataci reality show? A co hur, nekdo na to i kouka... Smutny, kam nam to tady speje. Jednou na to zle, zle dojedem :o( Totalne nabliti. ()

Felisr

V rámci objektivního hodnocení shlédnuty všechny díly. Ale čekala jsem, že v zájmu nějakých prokazatelně lepších výsledků najdou PROFI kantory se specializací na nezvladatelné žáky. Tůdle. Zpěvanka, která si od toho jistě slibovala případné kšefty v showbizu, byla k smíchu. Dějepisář se snažil o alternativní metody, které se tady naprosto míjely účinkem a on si to nechtěl připustit. Matikář mi byl nejsympatičtější, ale i ten po pár hodinách zjistil, že je vše nad jeho síly a věděl, že jen vaří z vody, ale co s tím na půl roku, že? Co se žáků týče, ehm...neznám tolik sprostých slov, abych je mohla okomentovat. Jen Sam byl výjimka, tak mu přeju lepší život a hodně štěstí! PS: A co to strašidlo ve žlutém triku s prsama v podpaždí (klasifikační poradce či co)? Proboha, udělejte se sebou něco, pokud jste ženská! ()

Sakulnikov

Velice zajímavý docureality pořad. Snažil se ukazovat problematiku základní školy, jak je těžké vycházet s dětmi, což bylo dobré. Jen příliš neukazoval jak se chovali žáci bez dohledu kamer, a moc se nezmiňovalo kolik tam je dalšího personálu - všichni ti asistenti pro integraci a tak - tím to ztrácelo na realističnosti. Pořadu taky chyběla větší spolupráce mezi jednotlivými pedagogy a pomocným personálem. Škoda mohl to být skvělý pokus. ()