Kilo Dva Bravo

• Velká Británie Kajaki (více)

Každý krok může být jejich poslední... Provincie Hílmand, Afghánistán, září 2006, přehrada Kajaki. Britské jednotky mají za úkol chránit přehradu. Jedná se o strategický objekt zásobující elektřinou rozlehlé území. Kontakt s nepřítelem je takřka nulový a čas v kopcích jako by se zastavil. Jedné noci však Brity zaujme podezřelá aktivita u čerpací stanice dole u přehrady. Později také dalekohledem zjistí, že místní ozbrojenci na nedalekém checkpointu vybírají od civilistů neoprávněné poplatky za průjezd. Malá průzkumná jednotka se tedy vydává dolů úzkou stezkou situaci prověřit. Zhruba v polovině cesty však narazí v malém údolíčku a místě zcela nečekaném na minové pole. Jednotka, která má problém se spojením, se ocitá v pasti a zraněným hrozí vykrvácení, pokud nebudou urychleně evakuováni... Snímek Kilo Dva Bravo je celovečerním hraným debutem Paula Katise, který začínal jako dokumentarista. Nebývale autentický film popisuje skutečný incident, který se v roce 2006 odehrál na afghánském bojišti. (Česká televize)

Homerking

Skutečný příběh o skupině britských vojáků, kteří uvízli v minovém poli kdesi na půďe Afghánistánu, můžete se těšit na parádní  přehlídku utržených končetin, působivý a nervy drásající film. ()

Mamlas

Nebudu film hodnotit kladne jen proto, ze v nem zrani nekolik vojaku a snazi se, aby to bylo dostatecne ubrecene. Kvalita filmu samotneho je mizerna. Nekolik vojaku jde, par slapne na minu, pak cekaji skoro 2 hodiny filmoveho casu na vrtulnik a mezi tim kecaj.. furt jsou na stejnem miste. Dej je o hovne, nuda jak prase. Dve hodiny poslouchat ubreceny kecy o umirani je fakt otrava. Nulova akce, nulovy dej. Nemaj delat tuhle praci. Vedi, do ceho sli. Neni mi jich lito. Skoro odpad. ()

ervina

Tak ti měli fakt pech. Drsné, depresivní. Cukala jsem sebou při každé vybouchlé mině. I při každé nevybouchlé. ()

ostravak30

Kilo Dva Bravo není film určený slabším povahám. Jednotlivý výčet zranění je totiž neskutečně reálný a někomu by se mohl zvednout žaludek. Pravda je, že všichni zranění a příbuzní mrtvých mohou britské vládě, a té americké zvláště poděkovat, že se cpe do věcí, do kterých jí nic není. Ale to jim bohužel nedá a tak Afghánistán okupovali a dělali demokracii. Že jejich snažení bylo více než komické, pomineme-li skutečné nevinné oběti (místní, vojáci aj.) dokazuje chvatné opouštění země, kterou stejně nakonec převzal Talibán. Takže okupace trvající dlouhá léta, snaha, vyzbrojování, miliony dolarů, školení místních vojáků a policie, to vše přišlo vniveč. Trošičku trapas pro USA, ale kdo chce kam. Tedy i tito mrtví a zranění přišli o své nohy a životy zcela zbytečně. Film stojí na výkonech několika herců, odehrává se v jednom údolí a popisuje jednu událost, ale je velmi příjemný a nenudí ani vteřinu. ()

pivomamrad

No ty vole, mam dost. Vetší pičovinu už sem dlouho neviděl. Mně to ani nepřišlo k smíchu, ale spíš k pláči. A ty vyznamenání na konci... no coment. Jak už tady někdo předeslal, Darwin jak vyšitej. Po shlédutí už se opravdu "nebojím" o bezpečnost Evropy.... ()

jack_scott

Člověk ve službě nikdy neví, kam ho osud dostane. A pokud je fakt smůla, tak přímo do Údolí smrti. Miny jsou svinstvo. Nikdo neví, kdo bude další...Pěknej filmeček, minimalistický rozpočet, ale provedení v rámci možností dokonalé. 85% ()

hony23

Válečný film natočený bez jediného výstřelu? Britové to dokázali a vystačili si s tancem v minovém poli kdesi v Afgánistánu. Chvílemi strhující drama, kdy každý krok může znamenat další utržené končetiny, většinu filmu ale sledujeme jen čekání zmasakrovaných vojáků na transport, které je pro diváka nekonečně dlouhé. A to navzdory několika vydařeným hláškám, které jsou ze soudku toho nejčernějšího humoru. ()

Saxos

To snad sponzorovali Talibánci. Skutečnost neznám a ani jsem nějak nedohledal. Jestli se scénář držel reality, tak se nedivím, že Afgán je v pohodě. Jeden voják šlápne na minu a nejlepší co můžeme udělat je, že nás v minovém poli začne pobíhat co nejvíc. Hrůzy: herecké obsazení a scénář, film vyzněl jako ukázka z výcvikového tábora nejtupějších branců Rumunské socialistické armády. ()

fafejt001

Muselo to být , ve skutečnosti , hrozné !!!! AVŠAK jako film - fakt divné . Chvílema neví člověk , kdo je kdo a v podstatě to bylo o tom , jak jeden šlápl na minu , pak druhý a třetí , nakonec přiletí vrtulník a jede se HOME . Nějak jsem nepochopil filmařský počin v tomto směru . PROSTĚ ve skutečnosti to bylo určitě hodně dramatické , jako film tak nějak , nevyzrálé . Ostatní to vidím oslovilo , tak to je fajn . ()

Winster

Podle skutečné události. Nečekejte střelbu. Na své si přijdou diváci se zdravotnickým vzdělání. A malinko Timmy O´Tool... ()

Pepi74

Když jsem narazil na tento film, těšil jsem se. Zase něco jiného než esesáci co se válejí s prostřeleným břichem v blátě. Vůbec nechápu, proč se to točilo až v Jordánsku, když pro pár záběrů do kraje z National Geographic a zbytek dotočit v nějaké pískovně. Vojáček šlápne na minu, to se stává. Pak v tom minovém poli pobíhají všichni tak, aby průběžně vybuchovali další. Bylo jasné když jeden řekne "Kde máš batoh?" "Nechal jsem ho támhle", že poletí. A taky že jo!! Jestli za tohle dostali medaile tak možná "Za tažení pizzy". Ani vlastně nevím, za co ta jedna hvězda. ()

PTuranyi

Dobrá vojnová dráma skupiny britských vojakov uväznených v mínovom poli. Zranených pribúda a efektívna pomoc neprichádza. Hodina ošetrovania a kriku ranených, hľadania cesty a čakania. Zaujímavé je, že hoci mali v batohoch obväzy vôbec ich nepoužili a namiesto nich použili tričká. Jeden mŕtvy a kopec zranených a to pritom nepriateľa ani nevideli. Produkcia je dobrá ani herecké výkony nie sú zlé. 70% ()

AmunRa

Minimalistické drama jednotky vojáků uvězněné na několika metrech čtverečních vyschlého říčního koryta plného zbloudilých min. První dvě třetiny filmu jsou hustě atmosférické, poslední třetina je slabší. ()

Danixxx

Pro milovníky válečných filmů je tento kousek ekvivalentem k sledování Spartacuse v mezičase při čekání na další série Game of Thrones. Podíváme se do prostředí, které nás tak nějak přitahuje, ale nic víc. V Kajaki se nám nabídne nízkorozpočtový pohled na nějakou tu moderní vojenskou techniku, zjistíme, že vojáci pořád mluví oplzle a že celý jejich den by se dal nacpat do tuctu "fock you". Tedy nic nového. Příběh na tom není zrovna nejlépe a dal by se rozdělit do dvou částí. 1. Vojenská rutina, 2. Stavba nového golfového hřiště. - Přesně tak totiž hlavní téma filmu vypadá. Teda až na to, že za každou novou jamkou následuje kužel dýmu, utrhnutá hnáta a padesát "fakin šitfak bičfaků". Že to není nejvhodnější způsob úpravy terénu? Samozřejmě, že ne. Ovšem britští vojáci jsou jiného názoru a tak radši pokračují v zaběhlém sebepoškozování, dokud konečně nepřiletí vrtulník správné barvy a rozměrů, který je eskortuje pryč. Jedno se ale Kajaki musí uznat. Fingovaná latexová zranění se až věrně podobala svým skutečným předlohám. A tím to asi tak končí. Jinak se jedná o běžný, podprůměrný, válečný epos o tom, jak vojáci trpí vlastní blbostí. A aby jim těch ztracených končetin nebylo líto, dostanou místo lízátka metál. ()

Snakefinger

Minuli jsme cíl, hlásí z útočícího letadla ale vracíme se, nemáme palivo. Tímto začíná snímek na hru. Mám nohu, nemám nohu. Pokud to měla být ukázka vycvičených paragánů Jejího Veličenstva tak nás milá Evropo potěš koště. To byly prostě scény jako z Johnyho Englishe. ()

Mejkby

Pohodička, piknik, výlet do skal. Brr ještě teď mě mrazí po prvním výbuchu. Začínám nenávidět filmy o minovym poli. Na to nemá sebelepší horor. ()

Sopholojong

Prvu nezazivnu, zoznamovaciu polhodinu s unudenymi, fuckujucimi "marinakmi" je potrebne prezivat, ale potom sa to pekne rozbehne. Pyrotechnicka masiarcina, ktora sa pohra nielen s koncatinami US Troops (z "comba" vybuchnutych vojakov pri odlete Black Hawku som ani nedychal), ale i s psychikou divaka, kto to "schyta" ako dalsi. Maly, nenapadny zavan do zvadnutych plachiet military zanru (dokonca v patovej situacii so skvelym morbidnym humorom - "I'm a gay", "it's like fucking YMCA"), natoceny za mensie peniaze, ale s vacsim srdcom a odhodlanim tvorcu, ktory sa neboji ukazat dalsiu originalnejsiu, zvratenu stranku zbytocnej vojny. Cirocire zufalstvo, mlyncek na maso a nic pre "citlifky"! Silne styri miny... ()

Subscorpio

Slabý a v čase písania komentára strašne nadhodnotený film. Hlavná príčina slabého hodnotenia je v mojom prípade absolútne hlúpe správanie vojakov. Po prvom výbuchu míny, sa len chytáte za hlavu a premýšľate nad tým, ako je možné, že všetci bezproblémov chodia po mínovom poli. Ďalší vývoj je len dôsledkom ich hlúposti. SPOILER: na konci samozrejme všetci dostanú medaile za statočnosť. Za akú statočnosť? Väčšinu filmu tvorí vata v podobe rozhovorov FUCK, FUCK, FUCKING FUCK. Dej sa trochu rozbehne po odpálení pár mín ale následne začne opäť nuda v podobe nárekov a skučania vojakov ležiacich na zemi. Strata času. ()

mskarabeus

Film je sice řemeslně dobře natočený, ale nechápu jeho smysl.... Medaile za statečnost? Většina vojáků tam šla dobrovolně kvůli výdělku, takže normální žoldáci, kteří musí počítat s rizikem povolání....Zedník, který nešťastně spadne z lešení a přijde o nohu, taky dostane medaili za statečnost? Ne ! Neštěkne po něm pes a ještě jde po něm pojišťovna, aby nemusela vyplatit pojistku... S takovými geroickými filmy jděte k šípku !!!! ()