Minyeoui tansaeng (TV seriál)

• Jižní Korea

미녀의 탄생

Birth of a Beauty

Drama / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2014–2015, 22 h 46 min (Minutáž: 63–68 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Mám z toho smíšené pocity. Birth of a Beauty je na jednu stranu chytlavý seriál, který jsem si rychle oblíbil. Hlavní hrdinka Sara je krasavice s dobrým srdcem, se kterou budete snadno sympatizovat. Sara se svým geniálním parťákem Han Tae-Heem plánuje pomstu svému bývalému manželovi, který ji opustil kvůli mladší a přitažlivější televizní moderátorce a neváhal ji kvůli tomu zabít. Netuší ale, že přežila a z tlusté neatraktivní ženy se nechala předělat na oslňující krásku. V prvním díle mě odradilo několik logických nesmyslů, ale záhy jsem zjistil, že když to nebudu brát moc realisticky, zažiju u toho skvělou zábavu. Děj je svižný a často mě dostal nečekanými obraty. To, co jsem předpokládal, že bude náplní seriálu, se událo v prvních třech dílech. To, co jsem po třech dílech předpokládal, že vyjde najevo v poslední epizodě, vyšlo najevo už v osmé. Zatímco u jiných seriálů se dá vytušit konec už na začátku, u Birth of a Beauty jsem to brzo vzdal a nechal se unášet napětím, co přinese další vývoj. Každý díl navíc nabízí dobře namíchanou směs humorných roztomilých scén mezi hlavní dvojicí a dramatu při realizaci jejich plánu pomsty. Pak jsou ale v seriálu věci, které jej v mých očích shazují. Například postavy, které by klidně zapadly do seriálů typu Esmeralda, nezdravé přehánění herců ve snaze působit na emoce diváka, vyobrazování bohatých jakožto zlých a chudých jakožto dobrých, opakování již viděných scén atd. Jsou to věci, na které jsou již fanoušci k-dramas zřejmě zvyklí, mě však utvrzují v tom, že korejské telenovely nejsou nic pro mě. Taky působí trapně, když se postavy neustále jakoby náhodou objevují na místech, kde probíhá nějaký důležitý dialog, aniž by si jejich odposlouchávání samozřejmě někdo všimnul. No a mohl bych pokračovat. Nejvíc mě ale zklamal vývoj od 16. dílu, kdy to vypadá, jako kdyby seriál změnil scénáristu i režiséra. Postavy najednou dělají idiotská rozhodnutí, jejich chování jim vůbec nevěřím. Humor se úplně ztrácí a místo něj sledujeme patetickou, natahovanou zápletku, u které nudou kontroluju zbývající čas. Vzhledem k tomu, jak mi předchozí díly dokázaly přilepit oči k obrazovce, mi závěr seriálu přivedl akorát pocity rozčarování a z dobrých čtyř hvězd jsou rázem průměrné tři. Nevybavuju si seriál, který by v průběhu tak výrazně zhoršil úroveň.(11.1.2015)