Pan Church

• USA Mr. Church (více)

Píše se rok 1971 a malá Charlie žije se svou matkou Marií v Los Angeles. Jednoho dne se probudí a zjistí, že v kuchyni jejich domu je cizí muž − černoch − a vaří snídani. Matka jí řekne, že je to pan Church, a od této chvíle bude jejich kuchař. Charlie se přítomnost cizího člověka nejdřív nelíbí, postupně však přichází na chuť nejen jeho kuchařským výtvorům, ale začne oceňovat i jeho zájem a péči – díky panu Churchovi například objeví knihy a rozkoš z četby. Charlie netuší, že pana Churche jim v závěti odkázal bohatý bývalý milenec její matky − na šest měsíců, protože to je předpokládaná doba jejího dožití, Marie má totiž rakovinu. Nakonec ale žije ještě celých šest let a mezitím se z pana Churche stane nepostradatelný člen rodiny... (TV Nova)

peproch

25 letý zhruba životní příběh Charlie (Britt Robertson) která sice přišla o matku ale domov a rodinu jí poskytl tajemný pan Church. I on ale v Charlie a její matce Marie nalezl rodinu, kterou vždy dříve postrádal. Film o tom, že i přes nepřízeň okolností a údělů mohou lidé v přátelství a vzájemné péči a starosti se spojit a vytvořit životní spojenectví nehledě na věk, původ a priority. Film má být sentimentální a je, povedlo se. Má nabízet morální esprit a nabízí, má ukázat lidi v jejich kráse a hereský tým tak udělal. Režisér Beresford porád ukazuje a dokazuje, že film má i v bídě světa nabízet hezké a morálně vyspělé příběhy lidí, kterí pro své osobní talenty dokáží vylepšit pitomý život druhých. Film stejného režiséra Řidič slečny Daisy je aktualizován a revokován, v jiném obsazení. ()

Tangarinka

Dojemný, krásně lidský příběh - inspirovaný skutečným přátelstvím, který člověka chytí za srdce. Úplně mě ohromil Eddie Murphy, nečekaně ve vážné roli charismatického kuchaře. Film diváka hned na začátku vtáhne do děje a nepustí až do konce. Určitě doporučuji. ()

kusl

Úplně nenápadný, nepodbízivý film, který má ale grády. Asi jako když Columbo nenápadně a zvláštním způsobem vyřeší případ. Tempo filmu je lehoučký, ale přesně sedí obsahu. A pač pracuju už nějaký rok v gastronomii, tak oceňuju, jak pan Church vyvařuje. Ať už je to snídaně, oběd, večeře nebo jen svačina do školy, vždycky to má šmrnc. No a jako více lidí tady, vyzdvihnu výkon Eddie Murphyho, který se mi neskutečně líbil. Určitě nejvíc ze všech filmů, který jsem s ním viděl. Je to ten typ nadčasovýho filmu, na který se rád podívám opakovaně. Samozřejmě s odstupem. ()