Pan Church

• USA Mr. Church (více)

Píše se rok 1971 a malá Charlie žije se svou matkou Marií v Los Angeles. Jednoho dne se probudí a zjistí, že v kuchyni jejich domu je cizí muž − černoch − a vaří snídani. Matka jí řekne, že je to pan Church, a od této chvíle bude jejich kuchař. Charlie se přítomnost cizího člověka nejdřív nelíbí, postupně však přichází na chuť nejen jeho kuchařským výtvorům, ale začne oceňovat i jeho zájem a péči – díky panu Churchovi například objeví knihy a rozkoš z četby. Charlie netuší, že pana Churche jim v závěti odkázal bohatý bývalý milenec její matky − na šest měsíců, protože to je předpokládaná doba jejího dožití, Marie má totiž rakovinu. Nakonec ale žije ještě celých šest let a mezitím se z pana Churche stane nepostradatelný člen rodiny... (TV Nova)

Danny723

Výborný film, Mr. Church krásně ukazuje, že i drama nemusí být nudné. Příběh příjemně odsýpá a než se nadějete je konec. Pokud jste citlivky tak si připravte papírové kapesníčky. ()

sniperjozef

Skoda ze tady neni tri a pul hvezdy. To mi na tento mily a prijemny film sedi nejvice. Rozhodne to neni ztrata casu, nuda nebo nejaky klise USA film. Velmi pohodovy film, ktery diky chemii a hereckym vykonum vas provede (ne)obycejnym pribehem muze/zeny/ditete. Stoji za shlednuti ()

mac000

Na film jsem se začal dívat s nedůvěrou, ale velmi brzy mě- jako myslím skoro všechny - vtáhnul do děje jednoduchým příběhem, hloubkou nefalšovaných citů a emocí, ale především vyzrálým hereckým mistrovstvím Eddieho Murphyho. Nemá asi cenu opakovat všechny další superlativy z recenzí, se všemi souhlasím a přemýslím jen, proč tento film minul naši distribuci. Že by v konkurenci Spidermanů, Black Pantherů či Avengerů nebyl dostatečně akční ? Nebo protože Eddie Murphy je už jako filmová star "out" ? No tak tady ukazuje, že rozhodně NENÍ! ()

subic

Tak já ti nevím, nechytlo mě to zase až tak, jak jsem čekal. Eddie Murphy je můj velký oblíbenec a i tu vážnou roli hraje dost slušně a to přitom hraje postavu tajuplnou jak hrad v Karpatech. Kde se tu vlastně z ničeho nic vzal a co byl vlastně zač? Ale přesto mě to nějak úplně nevtáhlo. Ale třeba zase někdy za 10 let, no uvidíme. Zatím 6/10 ()

fordhont

"Lidé jsou ohledně smrti divní. Někdo mluví o čemkoliv jiném , než o zemřelém. Jiní zase nemluví o ničem jiném. Někdo vás zkouší povzbudit. Někdo ani nechce a rozbrečí vás. A potom jsou tady ti, kteří neřeknou nic... protože nemusí." ()

route60

Konečně naplno nám Edie Murphy dokázal že je opravdu výborný herec který se mnohdy zahazoval debilitách tipu Norbit atd, tady jako Mr. Church je úžasný a dobře že Bruce Beresford mu takovou roli, Britt Robertson je ve své roli okouzlující, silný příběh skvělá filmařina co více si divák může přat. ()

solisoli

Trochu prehnané, ak to bola dráma. Skôr akýsi melancholický až naivný prierez života, ako všade inde s inými scenármi. Všetko načasované naprogramované, so zámerom siahnuť na city diváka podporený veľmi vhodnou Jazzovou hudbou, ktorá až neuveriteľne pôsobivo vytvárala tú správnu atmosféru. Chýbal pôsobivejší zmysel celého príbehu. ()

Prubner

Přeslazený sentimentální kýč, který se vás za každou cenu snaží dojmout, což se mu v mém případě nepodařilo. Ve filmu snad není jediná záporná postava, všichni jsou takřka andělé, všichni se mají rádi, jsou na sebe hodní, jsou dobří, chápaví a laskaví. Všechno plyne poklidně, nedramaticky, nudně, jako když čtete dlouhý životopis, který není vůbec zajímavý. Starosvětský film, který by se dobře vyjímal před 50 - 60 lety. ()

TonyHawk94

Je pomerne paradoxné, že viaceré Murphyho klasiky k dátumu písania tejto recenzie (20.01.2024) som doteraz nevidel. Podľa načítaného ale mal Eddie trošku iný typ postavy v porovnaní s väčšinou jeho filmov. A musím uznať, že aj vďaka nemu mám vo finále lepší dojem z filmu. Lebo Mr. Church je veľmi zaujímavá, no mierne tajuplná postava s patričnou charizmou, ktorého si hneď obľúbite. Názov filmu hovorí o ňom, no vyvstavaný príbeh ani scenár tak tomu úplne nezodpovedali - lebo sa týkali skôr postavy Charlie (hrá ju Britt Robertson) - niečo na štýl vyprávania Shawshank Redemption (kde Red hovoril o Andym), v tomto prípade tomu ale čosi chýbalo. S harmonickým koncom prišli aj vlažné pocity, že sa z toho možno aj dalo vymačkať viac. Takto je z toho síce veľmi príjemná podívaná pre sobotný večer alebo nedeľný podvečer pri telke. Zdráhal som sa dať 4* (kvôli Eddiemu), ale napokon to nechávam na 3* (druhýkrát to pozerať neplánujem...) ()

universal

Pokud si odmyslím nepravděpodobný, zcela filmový příběh, tak mě Mr. Church rozplakal. Ale běda pokud začnete logicky přemýšlet, najednou do sebe nic nezapadá, jednotlivé scény jsou jen nespojené dramatické kousky, které mají jediný úkol. Dojmout. Takže příště raději už ne. 6/10 Citový slepenec. ()

mouzi

Moc hezky film, kde Eddie Murphy zahral roli, v jake jsem ho dosud nevidel a je obrovska skoda, ze takovych roli nemel v zivote vic, protoze by to bezpochyby zvladl skvele. ()

fafejt001

TAKOVÝ krásný lidský , téměř komorní příběh s Eddiem v čele . Všichni dobře sehraní i s malou Izzy . Po delší době film s Murphym , kde se nepitvoří , nepřehrává a ukazuje své kvality . Film , který se dá shlédnout i po čase a neztratí na své kvalitě . ()