Krvavé zjevení

Krvavé zjavenie

Exposed

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 102 min

Režisér byl tak trochu mimo, když natočil snímek, kterej má 102 minut a hodil do něho tolik zbytečného materiálu, přičemž by z toho byl nádherný kraťas v délce 30 minut. 33% procent filmu sice nesluší, ale takových 50% by si určitě zasloužil. Snímek do sebe ze začátku špatně zapadá a to mu nejvíc škodí, naopak dobrou věcí je, že se to na konci snaží zachránit a vysype na nás poměrně originální nápad na zakončení filmu. Reevs hraje celkem deprimující roli detektiva Galbana, kterej je zníčenej životem a po smrti (spoiler) sexuálně znásilňujícího parťáka a syna nikoho nemá (upřímně se mi tam po roli Johna Wicka a Matrixu vůbec nehodil a mohl ho nahradit klidně nějaký začátečník). Ana de Armas (Isabel) hraje zase docela opačně zajímavou roli, která je ze začátku víceméně šťastná, ale nakonec zjistí, že udělala něco, o čem ani nevěděla. Je to celkem zajímavý "vesmírný" trip do neznáma u kterýho si budete říkat "kurva, co jsem to právě viděl za film" a právě proto je to tolik procent kolik tu je. Celkem mě to bavilo jenom mi vadilo to zbytečné natahování snímku. U podobných filmů jako je tento je zapotřebí najít tu onou "temnou" stránku a co se nám vlastně scénárista (v tomhle případě i režisér) snažil/dokázal říci. 55%(4.4.2017)

• MadyDollar

Tak výbornej nápad takhle zpatlanej... Od začátku je to tak neskutečně nudný, že se na to ani dívat nedá. Bytost s bílou maskou byla výbornej mysteriózní prvek a dost zajímavej twist mohl zakončit krásnej film, kdyby to měl v rukou někdo schopnej. Snažili se furt dát nějakej charakterm postavám a dát ději nějakou pochmurnou atmosféru, ale nic z toho zkrátka nefungovalo. Asi nejvíc vyplejtvanej potenciál námětu, co jsem kdy viděl.(5.6.2020)

• silentname

Film, z ktorého som ostal nadmieru sklamaný. A čo za to môže? Absolútne zavádzajúci marketing, ktorý tento film prezentoval ako krimi film s možnou dramatickou zápletkou. No výsledne je to podľa mňa len maximálny bordel, ktorý absolútne nevie kam sa vo filme správne posúvať a všetko sa snaží nejako symbolicky zabaliť do niečoho, čo nedáva absolútne žiadny zmysel. A napriek tomu všetkému som začal pomaly všetko to nejako rozmotávať a snažiť sa do toho chaosu priniesť aspoň ako-taký zmysel a samozrejme, že som všetko uhádol. Keanu Reeves je vo filme maximálne nevyužitý, atmosféra filmu je absolútne nulová a všetko to dokáže len jediné a to je nudiť. Mám pocit, že chceli urobiť film niečo v štýle ako bolo Enemy alebo Twin Peaks, ale oba filmy podľa mňa povedali svoje myšlienky lepšie a zrozumiteľnejšie. A tvrdím to napriek tomu, že Twin Peaks bol podľa mňa tiež viac bordel než reálny príbeh. Tu ten pocit ale nemám nikdy. A ten mystery nádych tu vôbec nepasuje. Veľké sklamanie. Hodnotenie: D(24.1.2016)

• tron

Najhorší Reevesov film od Reťazovej reakcie. Snové, nadprirodzené úkazy sú natoľko WTF, že zrejme i menej chápavému divákovi musí byť skôr alebo aspoň neskôr jasné, že sa naňho šije búda a na konci príde nečakaný twist. A veruže príde. Problém je v dvoch veciach. Prvá: prvých 90% filmu je neznesiteľných, v lepšom prípade krajne nudných, čudných, nezáživných a o ničom, takže ani najgeniálnejšia pointa sveta by ich, zrejme, spätne nespasila. Druhá: použitá pointa nie je najgeniálnejšia na svete. Od istej chvíle je jasné, že hrdinka má haluze a „interdimenzionálne stretnutia“ (s inak báječne nalíčenými a namaskovanými exotmi) sú obranným mechanizmom jej psychiky voči niečomu fakt príšernému, čo zažila. Proste ruky preč vážení. Ruky preč.(20.12.2016)

• Acrobat

Opäť si budem pripadať ako oplan, nedorobok, pokušiteľ, naháňač či niečo také, ale ten bod, hviezda je za Anu de Armas, z ktorej by som urobil asi 700 záberov na prvý krát (pre archívne účely, pre ministerstvo samozrejme). Dobre nasvietená, s fenomenálnym účesom a emotívnym hraním. Ostatné je šok. Nemá význam plávať proti prúdu a tvrdiť, že film je úderný, kvasný, nabitý porciami mysteriózna a serióznej krimi. Ohromná nuda nekončiacich rozmerov, kde dve dejové línie sú úplne nezávislé a nepretnú sa osudovo ako u Innaritua. Krimi v podstate ani nevedie nikam, aspoň tá nábožnosť sa v poslednej 5-10 minútovke mení na rozuzlenie. Ináč slabota, bez hudby, zvuku, strihu, kamery, réžie. Ten si naložil na plecia veľké sústo, ktoré nemohol ustáť. Nevedno odkiaľ všetko prišlo a nevedno kam smeruje. Nútenie, a to silové, kazí radosť z filmu. Všetko bez vysvetlenia, vyšumené do totálneho prázdna. Márna útecha. Ten záblesk dobrej idey tam je, námet nemusel byť zlý, len jeho bezduché spracovanie. Film v položke zabudnutia. (videné 18.04.2016, BDrip)(18.4.2016)