Pokud se ti příčí pohled do zrcadla, věz, že zrcadlo za nic nemůže. (HBO Europe)

ZeroCZ1233

Šešlápnutí nohy z plynu jako pokračování úvodní krasojízdy bylo podle mě zbytečné, pro značně výživné prohloubení Aaronovy postavy by se hodilo větší dynamické pojetí i když to vypadá, že to samotná melancholicky szžíravá nálada nepotřebuje, to platí i pro expoziční práci ohledně postavy Tessy Thompson a celkového futuristického fikčního světa, v němž se nacházíme. Epizoda může nabývat až nežádoucího vysvětlujícího dojmu, zdání díky bohu klame a autoři nás jen zasazují do potřebných kontextů, jež jsou na určitých styčných bodech stále těžko uchopitelné přesně tak, jak máme rádi. ()

Anderton

Tak opäť sme v koľajách nastavených pilotným dielom, takže sa dá očakávať, že medzi metropolisom a Westworldom budeme pravidelne pendlovať časť po časti, ale nechcem nič predpovedať, i keď by mi tento spôsob rozprávania celkom sedel. Dozvedáme sa niečo o plánoch na vytvorenie zrkadlového sveta, kde sa však má nachádzať, zatiaľ nemáme ani poňatia. Tipujem ale, že vo virtuálnej realite. No a príliš nerozumiem, prečo sú dôležité presmerované dáta, keď spoločnosť medzičasom získala infošky o všetkých ľuďoch na planéte, ale teším sa na všetky odpovede. ()

Remivsremi

Epizoda měla bohužel jeden aspekt druhé řady, který mě již hodně unavuje. Další host se probouzí a hledá otázky. Tato repetitivnost značně drobila minulou sezónu a ani zde neprospěla celkové plynulosti děje. Tento opakující se vzorek mi zásadně vadí. Kdyby se soustředilo jen na Dolores a Caleba, máme vyhráno, páč tato linka má patřičný tah na branku a posouvá děj dopředu. Začínám se bát, že letos se nikam zásadně neposuneme a velké otázky se budou řešit až příště. Dodatek na konec, opět se zmínila simulace v simulaci, prozatím to bylo v každé epizodě, to už prostě nemůže být náhoda. Čekám jen na tu neodvratnou chvíli, kdy nám nabídnou modrou či červenou pilulku. ()