Bytost z hlubin (TV film)

Mermaid Chronicles Part 1: She Creature

Bytosť z hlbín

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 91 min

Pridávam sa k väčšine - aj z toho mála sa tu podarilo vyčariť celkom obstojnú atmosféru. To je ale asi tak všetko. Príbeh síce s nápadom, no ktorý sa ďalej nerozvíjal, potenciál morskej panny nerozvinutý.... Jediné čo ešte bavilo bol Rufus Sewell, ktorý síce robil čo mohol, ale ani on nie je kúzelník. Na nadpriemer to určite nestačí. 60/100(1.6.2019)

Čekal sem béčkovou kravinu, u které se v půl dvanácté v noci pobavím a ve které bude vraždit jakýsi superinteligentní zmutovaný žralok / krokodýl / chobotnice / zombie - potápěč z druhé světové války. Byl sem neskutečně naštván, když se mi dostalo dobového, a docela výpravného "hororu" o mořské panně, který je špatný až ke konci, kdž vykrádá Vetřelce, Souboj Titánů a konečně pouší na povrch malé logické trhlinky. Herci se velmi snažili a já dávám 3 hvězdy.(1.10.2006)

• Rex Mundi

Dve hviezdičky za prvú polovicu filmu, ktorá mala ešte celkom slušnú gotickú atmosféru tušenej hrozby. Dobrá bola aj dusivá atmosféra ponorkovej choroby počas cestovania loďou vyvolaná hustým erotickým fluidom morskej panny a mužského chtíču... ale to je asi tak všetko. ***SPOILER*** A potom sa to začne zvrhávať na vyvražďovačku a skončí to absolútnym bordelom a snahou o strašenie detí morskými príšerkami.(4.4.2005)

• monolog

Je to dost velká nuda od začátku až do konce. Ten se ale zase snažili přecpat krví a troškou dění. Angus byl neuvěřitelně užvaněnej a strašně to ničilo atmosféru. Od chvíle, kdy se přesunuli na loď mi to připomínalo trochu Drakulu. Jenže konec byl takovej celej o ničem, celou tu hodinu a půl se to plácalo od deseti k pěti a pak k jedné. Prostě jedna velká nuda, ale je to škoda, protože námět je originální.(1.10.2006)

S odstupem doby musím jednu hvězdu přidat. Film se mi líbil mnohem více než kdysi, což je možná způsobenou i lavinou současných hloupých a mizerně udělaných horrorů. Sympatický gotický horror začíná v starobylém stavení, které skrývá tajemství. Mořská panna, siréna, rusalka, Lorelei, Merrymaid, Nixe... Krásná bytost, co muže okouzlí a pak sežere. Dvě půvabné ženy - Carla Guginová a Rya Kihlstedtová (a její velká ňadra) jsou jen zdánlivě na dvou stranách barikády. Loď, bouře a jeden člen posádky za druhým umírají strašlivou smrtí. V závěru se snímek promění v klon Vetřelce se stopou Medusy (Souboj titánů). Za bytostí stojí studio S.Winstona... Jasně, mohl to být větší krvák, občas se objeví hluché místo, ale jako celek dobré. Slušná kamera, speciální efekty i hudba. Vzniknout v 60.letech u Hammerů, je z něj jistě kult.(19.2.2017)

• - Mykeem Michaels, Richard Wetzel, Shane Mahan a Stephanie Coffey získali cenu Hollywoodských maskérů a kadeřnic v kategorii nejlepší speciální efekty - kosmetika. (Terva)

• - Studio Stana Winstona soutěžilo o cenu Fangoria Chainsaw (Řetězová pila) v kategorii nejlepší make-up. (Terva)

• - Snímek soutěžil o cenu Saturn v kategorii nejlepší samostatná televizní tvorba. (Terva)