Bytost z hlubin

(TV film)
  • USA Mermaid Chronicles Part 1: She Creature (více)
všechny plakáty

Drsný thriller o nebezpečných mořských pannách a o tom, co se může stát, když se člověk pokusí ovládnout a podmanit si bytost z neprobádaných a tajemných hlubin moře. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Dve hviezdičky za prvú polovicu filmu, ktorá mala ešte celkom slušnú gotickú atmosféru tušenej hrozby. Dobrá bola aj dusivá atmosféra ponorkovej choroby počas cestovania loďou vyvolaná hustým erotickým fluidom morskej panny a mužského chtíču... ale to je asi tak všetko. ***SPOILER*** A potom sa to začne zvrhávať na vyvražďovačku a skončí to absolútnym bordelom a snahou o strašenie detí morskými príšerkami. ()

Skejpr

Čekal sem béčkovou kravinu, u které se v půl dvanácté v noci pobavím a ve které bude vraždit jakýsi superinteligentní zmutovaný žralok / krokodýl / chobotnice / zombie - potápěč z druhé světové války. Byl sem neskutečně naštván, když se mi dostalo dobového, a docela výpravného "hororu" o mořské panně, který je špatný až ke konci, kdž vykrádá Vetřelce, Souboj Titánů a konečně pouší na povrch malé logické trhlinky. Herci se velmi snažili a já dávám 3 hvězdy. ()

monolog

Je to dost velká nuda od začátku až do konce. Ten se ale zase snažili přecpat krví a troškou dění. Angus byl neuvěřitelně užvaněnej a strašně to ničilo atmosféru. Od chvíle, kdy se přesunuli na loď mi to připomínalo trochu Drakulu. Jenže konec byl takovej celej o ničem, celou tu hodinu a půl se to plácalo od deseti k pěti a pak k jedné. Prostě jedna velká nuda, ale je to škoda, protože námět je originální. ()

darkrobyk

S odstupem doby musím jednu hvězdu přidat. Film se mi líbil mnohem více než kdysi, což je možná způsobenou i lavinou současných hloupých a mizerně udělaných horrorů. Sympatický gotický horror začíná v starobylém stavení, které skrývá tajemství. Mořská panna, siréna, rusalka, Lorelei, Merrymaid, Nixe... Krásná bytost, co muže okouzlí a pak sežere. Dvě půvabné ženy - Carla Guginová a Rya Kihlstedtová (a její velká ňadra) jsou jen zdánlivě na dvou stranách barikády. Loď, bouře a jeden člen posádky za druhým umírají strašlivou smrtí. V závěru se snímek promění v klon Vetřelce se stopou Medusy (Souboj titánů). Za bytostí stojí studio S.Winstona... Jasně, mohl to být větší krvák, občas se objeví hluché místo, ale jako celek dobré. Slušná kamera, speciální efekty i hudba. Vzniknout v 60.letech u Hammerů, je z něj jistě kult. ()

tron

Vydarený dobový, aj keď pomerne neambiciózny a neobjavný horor o morskej panne, ktorú vo veľkom akváriu preváža v podpalubí cirkusant Rufus Sewell. S jeho priateľkou (Carla Guginoová) snová bytosť nadviaže telepatický kontakt a začnú sa diať hrôzostrašné veci! Príjemné prekvapenie z produkčnej dielne Stana Winstona a atmosférická záležitosť, ktorej skóre vylepšuje umiestnenie deju do minulosti, v ktorej ešte tajomné veci mali svoje silné miesto. ()

• Studio Stana Winstona soutěžilo o cenu Fangoria Chainsaw (Řetězová pila) v kategorii nejlepší make-up. (Terva)
  • Mykeem Michaels, Richard Wetzel, Shane Mahan a Stephanie Coffey získali cenu Hollywoodských maskérů a kadeřnic v kategorii nejlepší speciální efekty - kosmetika. (Terva)
  • Snímek soutěžil o cenu Saturn v kategorii nejlepší samostatná televizní tvorba. (Terva)