Agnetha - ABBA a co bylo pak (TV film)

Agnetha: ABBA and After

Agnetha - ABBA a čo bolo potom

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 58 min

Samantha Peters

V podstatě promo na novou desku, kterou Agnetha Fälstkog vydává po 25 letech v izolaci. Ve zkratce její hudební životopis a něco o návratu zpět. Promlouvají i Björn a Benny, Frida slovo moc nedostala. Celkem průměrný dokument, který přináší jen to, co už v minulosti zdokumentováno bylo.(29.5.2017)

"Nikdy se nesnažila, aby působila sexy. Prostě taková byla." Agnetha Fältskog, žena, která nikdy neviděla své sexy pozadí, mě tímto dokumentem donutila poslouchat její stará alba ve švédštině. Ani jsem netušil, že jich tolik vydala. Jinak to bylo spíš o skupině ABBA, ale to se dalo čekat. Spíš mě překvapilo, že se ještě podařilo vydolovat několik pro mě nových archívních záběrů. A ještě víc mě překvapilo, jakým hlasem Agnetha stále disponuje.(10.1.2018)

Tento hodinový dokument, byť se tituluje jménem Agnethy Fältskog, se z větší části věnuje období, kdy ABBA fungovala. Co bylo předtím, je tu jen velmi kratičce zmíněno, a téměř stejně je tomu kupodivu i s tím, co bylo "potom". Nemluvě o tom, že od Anni-Frid tu nezazní ani slovo. Je to škoda, protože následkem toho působí dokument tak nějak nekompletně. Je pravda, že se film soustřeďuje na Agnethu, na její hlas, způsob vystupování atd., ale i v pokročilém věku jedna z nejslavnějších blondýn světa dostává své pověsti nesmělé a uzavřené ženy, což představuje vcelku nízko položený strop pro potenciálně daleko zajímavější dílo. Je nicméně pozitivní, že hudebnímu comebacku Agnethy je věnován skutečně malý prostor, byť by mohlo jít i o výhradně propagační materiál nového sólového alba. 70%(6.1.2018)

Poutavý dokument okořeněný jejich největšími hity. Nezachází se moc do hloubky, například proč se Agnetha s Björnem a Ben s Fridou rozvedli.(18.12.2017)

Agnetha Fältskog a její pokračující kariéra je dostatečně silné téma, aby vás posadilo na zadek. Chybí jen komentář Fridy k úplnému obrazu.(5.6.2017)