Moonwalkers (festivalový název)

• Francie

Moonwalkers

Komedie

Francie, 2015, 107 min

Ulítlá retro komedie založená na jedné z nejznámějších konspiračních teorií, kterou táhne zejména neodolatelný Ron Perlman, jemuž role drsného agenta CIA dokonale sedla. Všechno ostatní je tak bláznivé, že už samotná konfrontace hlavního hrdiny v daném prostředí, dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Ani se mi nechce věřit, že danou komedii natočil začínající francouzský režisér, jelikož komedie lze spíše označit za britskou a to ne díky prostředí a vedlejším postavám, ale zejména díky přítomnosti typického britského humoru. Skvělý debut a jednohubka pro všechny fanoušky bláznivých komedií. Moje hodnocení 75%.(9.3.2016)

tak to bolo zase raz daco pre mna... Takto ma vyzerat svieza komedia, ktora bavi !!! A netreba k tomu ani kopance do vajec, zvratky, Melissu BigMacCarthy. Uplne skvele, priamociare a drsne. To je presne to co ja mam rad. Ma to skvele odkazy...napriklad na velekokotiny Vesmirna Nudysea popripade Mechanicke pomarance. Skvely soundtrack a fetakov, ktori su konecne zabavny. Mne to na vyvrcholenie stacilo.(4.3.2016)

S britskými komediemi mám většinou problém, že buď jsou moc vulgární nebo přijdou vtipné jenom Britům. Tohle je však mišmaš, kde najdeme britský humor, americké násilí a kdo ví, co ještě. S obdrženým poselstvím, že tráva, opium a magické houbičky vyřeší všechny trable, jsem se dokousala až nakonec a zasmála 10x častěji než v běžné americké komedii. Akorát mi tam neseděl Rupert Grint, který byl asi obsazen jenom proto, aby tato nízkorozpočtovka měla známou (a ne příliš drahou) tvářičku. Na vedlejší role super, ale na hlavní roli není dost výrazný.(15.3.2016)

"My všichni, tedy já a vy dva kreténi, natočíme přistání člověka na Měsíci." Pokud přistání Apolla 11 na Měsíci skutečně točila tato banda zhulených hipíků, což se nedá zcela vyloučit, tak se tím vysvětluje amatérismus tohoto počinu. Nicméně, když na Měsíci přistával Johnny s Leonem, tak to byla neuvěřitelná sranda a z agenta Kidmana přitom stříkalo charisma na všechny strany. Tady končí klady, protože to ostatní na mě až tolik nezabíralo. Zejména krutý mafiánský boss mi nápadně připomínal pomočujícího se důchodce s alzheimerem. Ale vlastně bych zapomněl na umělce Renatuse, jehož dokonalý film Odraz musím někdy vidět, protože jeho umělecky zpomalené pohyby lidských špeků mě uváděly do extáze.(5.9.2016)

Osifluje... oscifuk...ocisku....oscilcirku... kmitá to mezi tři a čtyři! Kurva, to jsou slova na hovno, tohleto, když se vám v hlavě roztáčejí duhová kola a explodují ohňostrióje. Až přespříliš vyhulený rozjezd vede k bombastickému finále přes nakoukání do všedního bytí květinových dítek. A zdejší postavu Hellboye považuji již nyní za kultovní.(19.11.2016)

• - Pristátie Apolla 11 bolo snímané čierno-bielou kamerou starou 10 rokov, pričom ich návrat snímali bežní ľudia farebnými. (Jadro)

• - Film se natáčel v Belgii. (rafix)

• - Ani jedna z misií nepriniesla fotku hviezdnej oblohy z mesiaca – pričom takéto fotografie by mali nesmierny význam pre astronómov. (Jadro)