Moonwalkers (festivalový název)

• Francie

Moonwalkers

Komedie

Francie, 2015, 107 min

Ten snímek je celkem sranda, takže docela stojí za to se na něj kouknout. Když už třeba ne kvůli hercům, kteří nemusí sednout každému, tak alespoň kvůli celkem ujetému příběhu a hlavně naprosto skvělým headshotům. Je to digitální jako prase, ale i tak to funguje naprosto skvěle. Skvěle přitažené za vlasy, v což jsem doufal.(18.1.2016)

,, Ztratil jsem se..byl jsem v baru a pak vyšel ven. Ale nevěděl jsem, na kterou stranu jít... Pak jsem si řekl, že správně bude vlevo. To je celé.,,....... aneb Ron Pearlman v povedené taškařici o tom, kterak se parta zdrogovaných lidí snaží natočit fiktivní návštěvu Měsíce, celkem zábavná jednohubka........... moje hodnocení = 6, 5 z 10.(7.2.2016)

Tenhle film je skutečně úlet, v dobrém. Film s japonským webem, uváděný jako francouzský, ve kterém se mluví anglicky a hlavní role obsadili Američan, Brit a Ir a natáčel se v Belgii, kdy agent CIA dostane za úkol zajistit natočení fiktivního přistání na Měsíci Kubrickem, ale všechno se to brutálně podělá, protože všechny postavy jsou úplná hovada :) Překvapivě se to vidět dá a místy je to skutečně vtipné, což jsem ani nečekal. Jen by mohlo být méně krve, i tak je to ale ještě v mezích (byť si to ke konci hraje trochu na Tarrantina). Místy to prostě není nic zvláštního, místy je to skvěle debilní. Za scénu se zkouřeným blbem hrajícím přistání před šokovaným generálem + 0,5* = 3,5* ~~~ "One small... man... eeh... That's one small step for man, one... one giant leap for one small man. Somethink like that."(31.1.2016)

Výborní herci, skvělý námět, ale výsledek jaksi rozkolísaný a bez pořádného tahu na bránu. Akční (gangsterské) i halucinogenní pasáže natočeny sami o sobě skvěle, ale do snímku naroubovány tak nějak uměle. Posttraumatické vidiny Perlmana byly ve snímku úplně zbytečně a ty drogové ve mě taky nezanechávaly úplně příjemné pocity a přispívaly k celkové rozbředlosti. Humorných situací je relativně málo (hodně z nich v traileru). Výsledkem je docela fajn filmek na jedno použití za ošuntělé 3*. Nalákán dobovým zasazením, neotřelou zápletkou a skvělým trailerem jsem však byl ve finále zklamán.(4.10.2016)

Ale jo docela dobrá sranda. Pravda po některých nadšených komentech tady jsem čekal ještě větší úlet, ale na opravdu vydařenou komedii si budu muset ještě v tomhle roce počkat. Tak jako tak Francouzi dokazují, že žánr dělat umí a Perlman je naprosto ďábelský, ale dala se z toho podle mě vyvařit ještě větší řežba.60%(7.3.2016)

• - Ani jedna z misií nepriniesla fotku hviezdnej oblohy z mesiaca – pričom takéto fotografie by mali nesmierny význam pre astronómov. (Jadro)

• - Film se natáčel v Belgii. (rafix)

• - Pristátie Apolla 11 bolo snímané čierno-bielou kamerou starou 10 rokov, pričom ich návrat snímali bežní ľudia farebnými. (Jadro)