foto

Stephen Campbell Moore

  • nar. 1979
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Stephen Campbell Moore, narozený v Londýně jako Stephen Thorpe, je synem telekomunikačního inženýra a zdravotní sestřičky. Má ještě bratra, který se stejně jako otec stal inženýrem. Vystudoval Berkhamsted School v Hertfordshire a také navštěvoval Guildhall School of Music and Drama, kterou ukončil v roce 1999 ziskem prestižní Zlaté medaile.

Stephen, který se věnuje především filmu a televizní tvorbě, (přesto však vystupoval i s Královskou Shakespearovskou společností a také v Královském národním divadle), si vzal druhé jméno a příjmení po svém dědečkovi. Důvodem tomu byla existence herce se stejným jménem, jako je jeho rodné.

Po roce 2000, kdy začal žít se svou italskou přítelkyní Ra na Manhattanu, se také objevuje v prvních filmech, seriálech a i na Broadwayi ve hře THE HISTORY BOYS, jež byla v roce 2006 také zfilmována a ve které vytvořil Stephen jednu z hlavních rolí. Mezi jeho prvotiny na stříbrném plátně však patří postava v historickém filmu BYRON (2003), VĚJÍŘ LADY WINDERMEROVÉ (2004), kde si zahrál po boku Scarlett Johanssonové a Helen Huntové a pak seriálové role v PODFUKÁŘÍCH (2004) či v seriálu HE KNEW HE WAS RIGHT (2004). Poté stojí za zmínku ještě role ve filmu NEZLOMNÁ VŮLE (2006) nebo ČISTÁ PRÁCE (2008). Zatím poslední jeho film HON NA ČARODĚJNICE (2011) je právě v českých kinech.

Stephen, jež v mládí při nehodě v bazénu na několik týdnů ztratil zrak, byl nominovaný zatím na jednu cenu, a to na Drama Desk Award pro nejlepšího herce za roli Irwina v již zmíněném THE HISTORY BOYS. Pokud však bude pokračovat v herecké kariéře i nadále a neopustí jej štěstí na výběr dobrých filmů, můžeme čekat, že se jistě dočká mnoha cen.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace