Gabor a Patrick, převlečení za policisty, odcizí speciální výbušninu. Ben se při vyšetřování setkává se svým učitelem z policejní akademie Charlym Weismanem, který byl jeho velkým vzorem. Pachatele brzy vypátrají na vrakovišti, při zásahu ale Charly nechá Patricka utéct. Semir to vidí, Ben je ovšem přesvědčen, že Charly by se nikdy nenechal zkorumpovat. Brzy pochopí, proč Charly chlapce pustil, je to totiž jeho syn. Charly mezitím vymění důkazní materiál a mladík je propuštěn. Patrick se ale nehodlá vzdát svého současného života a vrací se ke svému gangu. (TV Nova)

mzss1

|96%| (ZTRACENÝ SYN – 6.epizoda 14.série) Výborně poddaný příběh. Případ byl sice celkem prostý, ale bavil mě. Dobře zvolená postava Benového bývalého kolegy, který měl smrtelnou nemoc, takže se zde našli i emotivní chvíle. Akce byla výborná. Na začátku jsem dostal záchvat smíchu jak Semirovo auto, kde byl společně s Benem se vzneslo do vzduchu, protože jej přitáhl velký magnet. Ke konci si tu Semir hezky zazávodíl s našlapaným vozem. Díl obsahoval i 2 pěkné písničky, které se ještě do emocí víc prohloubily. Hlavně ke konci, kdy Ben viděl ducha svého kolegy, který se s ním rozloučil. Hudbu složil Kay Skerra. Solidní, dala se poslouchat. ()