Reklama

Reklama

Mythica: Hledání hrdinů

  • USA Mythica: A Quest for Heroes (více)

Obsahy(1)

Dívka jménem Marek je otrokyní, která se potají učí kouzelnickému umění. Jednoho dne jí osud nabídne šanci, která se jen tak neodmítá. Marek utíká z otroctví a dává dohromady družinu hrdinů. Ta vyráží na pomoc kněžkám uneseným krvežíznivými Orky... Marek je otrokyně, která se potají učí kouzelnicí. Jednoho dne ji pán pošle do města, kde jí skutečný kouzelník poradí, kam se má vydat, aby se kouzelnicí stala. Toho večera se vrací pozdě domů a poprvé se setká s Thanem, který pracuje u hlídky a zastane se jí. Marek se setká i s Dagenem, který je zloděj a okrade ji o peníze. Marek je při návratu chycena hlídkou a její pán ji pak zbije. Marek ho ale kouzlem zabije a musí z vesnice utéct. Marek pána zabila pomocí černé magie, jen o tom nic moc neví. Hledá v hostinci, kam ji poslal kouzelník, nějaké dobrodružství, ale nikdo ji nechce. Pak se objeví Teela, která nabízí za záchranu své sestry 200 stříbrných. Marek na nabídku kývne a vezme k sobě Thanea i Dagena...
Skupina vystopuje Orky, kteří by měli držet Teelinu sestru, ale Caeryn v jejich táboře není. I tak dojde k bitvě a skupina jen tak tak uteče. Dagen skupinu opustí, protože se naštve na Teelu, že nezmínila, že by Caeryn mohl držet obr. Trojice pokračuje v pátrání bez Dagena, ale Thane a Teela jsou nakonec obrem zajati. Marek se podaří osvobodit Dagena, kterého zajali Orkové. Dvojice pak vypátrá doupě obra a tam najdou Thanea, Teelu a Caeryn. Skupina musí bojovat s obrem i obřími pavouky... (TV Prima)

(více)

Recenze (52)

Grran 

všechny recenze uživatele

Inu Béčko, ale kdyby mělo víc peněz předčí mnohé Áčka v této kategorii D&D, která nejsou bohužel celkově moc povedená. Hudba se k filmu hodí, má to jistý vtip a kdyby nebylo scén, které film nadstavují asi stejně kvalitně, jako je nastavená bramborová kaše ve školní jídelně, má to i spád. Jen mohli tvůrci přeci jen se trochu zamyslet a nestřídat do očí bijící zimní scény kombinující v druhém záběru prostředek léta.. Nakonec to ovšem nebylo špatné a mám neurčitý pocit, že jednu z hlavních postav, ironicky kněžku, ztvárnila nějaká pornoherečka, nebo aspoň tak vypadá a popravdě bych se produktu s touto slečnou nebránil... ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film bych mohl být hrozně zlý a psát o něm spoustu nepěkných věcí, doplněných humory o tom, že lepší bylo strkat si do uší hladová mláďata užovek, ale... On si to tenhle film popravdě moc nezaslouží, ano, je extrémně klišovitý, s velmi špatným cgi a hrozně přihlouplým dějem, jenže tenhle film nechce být nic jiného a každý, kdo někdy hrál Dračí doupě, nebo hodiny a hodiny seděl u RPGček, kde si sám budoval svoji družinu hrdinů jasně pozná, odkud vítr fouká a ještě předtím, než jsem si to ověřil, my bylo jasné, že tohle vzniklo pomocí komunitního financování. I rozložení postav odpovídá, kouzelnice, zloděj, válečník, kněžka-healerka (dokonce to dojde i tak daleko, že válečník neustále potřebuje léčení, přičemž jsem zavzpomínal na pár pokusů s hraním dungeonovek (o=´). Takže ano, jakožro film od profi produkce je to hrůzné, ale jako amateřina to vlastně celkem ujde, čili průměr, o jednu hvězdu snížený za to, že scénář finance nepotřebuje a ten měl být mnohem lepší a mnohem lépe klouzat po mrzkém bakšiši. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tak dalo se čekat, že tohle nebude nic moc a také to nic moc není, ale tvůrci se celkem nadšeně snažili splnit nároky fantasy, jsou zde nějaké hrozné triky, je zde cesta, je zde skupina, které se možná dá i celkem fandit. Jo, já jsem nečekal nic velkého a to jsem nedostal, takže alespoň tě 40 %, to mi k tomu docela sedí. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ve srovnání s obdobnými výplody z pera mistra Bolla si Mythica vede docela dobře. I když film trpí tradičními neduhy nízkorozpočtových výpravných fantasy a často se člověk neubrání smíchu, najde se tu pár dobrých věcí, jako jsou třeba hezké herečky, ne úplně dřevění herci, pěkné reálie, kostýmy a dokonce i vcelku povedená CGI pavlčí potvora. Jen je škoda, že místo peněz na několik málo štěků Kevina Sorba si madam Black nenajala někoho, kdo by dokázal nasnímat těch pár bitek, které tu byly. Každopádně když jsem si prolétl režisérčinu filmografii, čekal jsem megaprůšvih, ale nakonec to dopadlo k mé relativní spokojenosti a snad se podívám i na druhý díl. 50% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Spíše než o plnohodnotný film je Mythica pokusem několika cosplayových nadšenců natočit fantasy dobrodružství (což se jim za pomocí kickstarteru dokonce i podařilo). Dějově je to primitivní, efekty jsou vzhledem k rozpočtu mizerné, herecké výkony dost slabé, ale je z toho cítit nadšení pro věc. Poctivé kostýmy, moc pěkné lokace (proč se ale film po většinu stopáže odehrává v noci?) a slušné nasnímání, byť přes to všechno je z toho cítit amatérismus na všechny strany. Škoda, že Kevin Sorbo se tam mihne jen na pár minut. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama