Mythica: Hledání hrdinů

• USA Mythica: A Quest for Heroes (více)

Dívka jménem Marek je otrokyní, která se potají učí kouzelnickému umění. Jednoho dne jí osud nabídne šanci, která se jen tak neodmítá. Marek utíká z otroctví a dává dohromady družinu hrdinů. Ta vyráží na pomoc kněžkám uneseným krvežíznivými Orky... Marek je otrokyně, která se potají učí kouzelnicí. Jednoho dne ji pán pošle do města, kde jí skutečný kouzelník poradí, kam se má vydat, aby se kouzelnicí stala. Toho večera se vrací pozdě domů a poprvé se setká s Thanem, který pracuje u hlídky a zastane se jí. Marek se setká i s Dagenem, který je zloděj a okrade ji o peníze. Marek je při návratu chycena hlídkou a její pán ji pak zbije. Marek ho ale kouzlem zabije a musí z vesnice utéct. Marek pána zabila pomocí černé magie, jen o tom nic moc neví. Hledá v hostinci, kam ji poslal kouzelník, nějaké dobrodružství, ale nikdo ji nechce. Pak se objeví Teela, která nabízí za záchranu své sestry 200 stříbrných. Marek na nabídku kývne a vezme k sobě Thanea i Dagena...
Skupina vystopuje Orky, kteří by měli držet Teelinu sestru, ale Caeryn v jejich táboře není. I tak dojde k bitvě a skupina jen tak tak uteče. Dagen skupinu opustí, protože se naštve na Teelu, že nezmínila, že by Caeryn mohl držet obr. Trojice pokračuje v pátrání bez Dagena, ale Thane a Teela jsou nakonec obrem zajati. Marek se podaří osvobodit Dagena, kterého zajali Orkové. Dvojice pak vypátrá doupě obra a tam najdou Thanea, Teelu a Caeryn. Skupina musí bojovat s obrem i obřími pavouky... (TV Prima)

dogrose

Nízkorozpočtovost mi nevadí, mám celkem slušnou fantazii. Co mi ale vadí, je neschopnost zábavně odvyprávět příběh, nebo přesněji: odvyprávět příběh tak, aby měl určitou souslednost a logiku. Některé scény jsou nadbytečné (např. přítomnost Kevina Sorba), jiné chybějí. Ačkoli ti čtyři prakticky neslezou z plátna, příliš se o nich nedovíme, až na to, že se spárují. Divák tak má málo informací, aby se mohl s hrdiny ztotožnit a fandit jim. Je to ztěží uvěřitelné, jsou spíš jako lidé hrající bojovku. Ostatní nešvary viz komentáře kolegů. Kněžka mne pobavila nejvíc, vypadala jak příslušnice zlaté mládeže, která se sem dostala omylem cestou na disko. Zbytečný film. Jedna hvězda za problesky jakéhosi potenciálu. ()

Grid

Nejak jsem to nedokazal dokoukat. Jako amatersky film je to dobry, ale i jako tv film to je hruza. Nejaky cit pro kameru, zacatek vypraveni, ale i neprofesionalita hercu tento film hrozne taha ke dnu. Na druhou stranu, pokud to je zamysleno jako neziskovy film pro zabavu, tak vsechna cest. ()

Nathaniel8

Jako začátek série je to špatné... Bohužel pak je ještě hůře. To, že to na první pohled vypadá jak seriál Herkules to bych ještě vzhledem k nízkému rozpočtu asi pochopil, ale obsazení hlavních rolí naprostými neherci už je horší. I když uznávám, že takový scénář by nezachránil ani sebelepší herci... ()

Pythonator

Pozor, tohle rozhodně není žádný odpad. Přinejmenším je to asi desetkrát lepší, než podobně hodnocené béčkové videofilmy, které se snaží vytěžit úspěch z popularity fantasy žánru. Tento film je jiný. Žádná céčková sračka, která se prodává jen díky dobře udělanému obalu DVD. Mythica totiž oplývá zvláštním kouzlem. To kouzlo spočívá v tom, že jde z každého záběru cítit, s jakou láskou byl film natočen. Natočili ho nadšenci do žánru a jiní nadšenci ho dokonce i zaplatili. Film totiž vzešel z projektu vystaveného na americké obdobě našeho Startovače. Zaujal dostatečné množství lidí, aby přispěli a film se mohl zrealizovat. Prostě partička nadšenců si udělala vlastní filmeček. Na amatéry velmi dobrá práce. Strčí to do kapsy většinu béčkových fantasy. Je to sice pořád stupidní, ale je tam to kouzlo. Kouzlo láskyplné práce. Navíc podbarveno skvělou muzikou, kterou by mohl závidět i leckterý áčkový film. Jde prostě poznat, že si dali tvůrci záležet a kdyby měli daleko větší finanční prostředky, kdo ví... Mohli by zmáknout i opravdový velkofilm. Dokonce ani ti herci nebyli úplně marní, jak už to tak ve filmech této kategorie bývá. Právě naopak. I z jejich strany šlo cítit nadšení pro látku. Válečníkovi uvěříte, že je válečník a hlavní hrdinku si zamilujete, ačkoli to sexbomba zrovna není. Celkově mi ženské nesedly a mohly být méně nalíčené, ale to je jenom detail. Díky té hudbě odpustím i ty huby od rtěnky. ()

Sisyfos

Fantasy žánr patří mezi mé oblíbené a v mé knihovně tak najdete celou ságu Terryho Goodkinda a mnoha dalších. K Filmu: Scénář i bojové dovednosti hlavní postavy čerpají evidentně inspiraci v mmorpg fantasy hrách a předlohou Anne K. Black se tak zřejmě staly jejich kvestové linie. Nedá se hovořit ani o filmu, ale spíše jako by někdo vytrhl určitý díl kdesi uprostřed celé řady nějakého fantasy seriálu a rozhodl se jej prodloužit stylem dramatické hudební vložky bez dramatické dějové scény a příběhu. Dočkáme se tak zoufale velkého množství nic neříkajících nudných záběrů na běžící hrdiny, lesy, louky a pohoří, ve kterých zní dramatická hudba. Představte si supermarket plný levného, často používaného zboží, jak do něj, za zvuku dramatických tónů vážné hudby, vstupuje postava s nákupním košíkem. Nesmí samozřejmě chybět ani záběr kamery u země před horizontem, po kterém stoupají naši čtyři hrdinové, který ale do filmu zapadá jako podpatky na 130 kilovém dvoumetrovém hokejistovi NHL. Absolutně nekoresponduje s dějovou linií. Když dva dělají totéž, není totéž a tak by se příště režie podobným kouskům alias "Pán prstenů" měla obloukem vyhnout, film to zbytečně sráží, navíc, když scéna vypadá jako by z oka vypadla stoupání hrdinů na horu Khararas(?) v Páně prstenů, jen Robin Miller neměl na hlavě špičatý klobouk. Co se týče bojových scén, tak ty dokázala okořenit pouze nekromantka" a též, v jedné scéně, zabořený zlodějův nůž v orkově rozkroku, zapůsobil na chvíli osvěžujícím dojmem. Pak se tam objevil na pár vteřin nějaký efektně vyvedený, zrůdný šakalí pes, ale jeho role byla zcela zbytečná, krátká a vlastně tam ani nemusel být. Přesto má film něco do sebe i přes všechna obehraná klišé a stačilo ho zkrátit na 45 minut a udělat z něj průměrný úvodní díl fantasy seriálu na pokračování. Nejvýraznější je tak scénka v hospodě dobrodruhů, která dala celému filmu nějaký rozumný základ a nádech dobré fantasy, od které by se mohli příště odrazit. Neměli by zapomenout také rozvinout nekromantský talent hlavní hrdinky, kdy odčerpává životní sílu svých přátel. Tato vlastnost hlavní hrdinky se dá rozvinout do mnoha dějových linií a filosofických otázek, kdy bude bojovat sama se sebou, což v každé fantasy knize či díle je zdařilé téma, na kterém se dá prostě stavět. Navíc nekromantské triky vypadaly velmi efektně na rozdíl od jiných digitalizovaných triků, které si mohli tvůrci odpustit, protože jimi sráželi film na kolena. Při digitalizovaných vločkách nebo co to vlastně bylo, hned v úvodu filmu, jsem chvíli přemýšlel, zda-li se budu dívat dál. Největší problém však měli tvůrci s ogrem, hlavním bossem, který vypadal občas jako 2D rozpixelovaná textura, která leckdy nezapadla ani do scény a působila jako jízda autem před plátnem ve starých filmech. Mimochodem ogr byl zabit tak zoufale pitomým způsobem, jedem z plyšového pavouka, naneseným na šíp, který zabodla hlavní hrdinka ogrovi do oka. Vypadalo to opticky dost pochybně, že mi ho až bylo líto. No budiž. Závěrem prosím tvůrce, aby už neangažovali Nicolu Posener, bylo utrpením sledovat její herecké výkony. Radši by ji tvůrci měli nechat v příštím díle sežrat nějakou zvlášť odpornou a smradlavou bestií. Film se tak potácí v chaotický vlnách od naprostého odpadu, kdy působí někdy dost dětsky a vypadá jako slepenec klasických obehraných scén, po kupodivu některé zdařilé scény (hospoda hrdinů, teleport nekromantky a tedy nekromantská kouzla, kdy hlavní hrdinka vysává sílu z živých bytostí a zloděj nebyl také úplně k zahození - ani hereckým výkonem). 1 hvězda za potenciál a některé myšlenky, které se dají využít. Neustále čekám na něco pořádně zpracovaného. Jediné, co jsem skousl, byla adaptace Tolkiena, ostatní je bída, bída, bída a Herry Potter není můj šálek kávy, nehodnotím. EDIT: (Hm, tu hospodu hrdinů jsem měl ve své knize z roku 2011, což si nyní expost uvědomuji. Jedná se o náhodu a nebo Melanii? Začínám být stejně paranoidní jako ona) () (méně) (více)

MirINDay

Snílek, Casanova, d´Artagnan a spojují své síly, aby... vlastně ani netuším proč. Nechci vypadat jako někdo, kdo si potrpí na známých hercích nebo dokonalé efektové extázi. Vážně to bylo ale občas k smíchu jak po herní stránce, tak po příběhové. Krásné tvářičky to v tomhle ohledu nezpravili. ()

ikar odpad!

v tomto gilmu jsem nasel vse co bych po prvnich 10 minutach ocekaval nulove prekvapeni nulovy napad na efekty, jedinej bonus je ten z zaver prekvapil ale i tak takovychto filmu bylo stovky nic extra kdyby to nenatocili alespon by usetrili penize ()

mpet

Výpravná fantasy, která bohužel trpí několika velkými nedostatky. Bohužel se tu objevuje asi tak deset scén, kde nenajdeme žádnou logiku, souboje kvůli špatné kameře nestojí za moc, násilné dějové zvraty a dialogy divákovi rvou mozek z hlavy a samozřejmě nemůžu zapomenout na jednotvárné prostředí a celkem nudné masky orků. Největší průšvih však spočívá v tom, že děj není ukončen a má to pokračování, což je u filmu s takhle slabým a jednoduchým dějem absolutně nepochopitelný. Ale abych nebyl moc kritický na druhou stranu tam byli docela slušné efekty, pěkný holky, velmi slušně zvolený soundtrack a sem tam i nějaký náznak herectví se tu najde, což je na takovouhle nízkonákladovku hodně překvapující. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, i když si to film moc nezasloužil, ale chtěl jsem tomu dát šanci. Pak jsem ale viděl druhý díl a jednoznačně jdu s hvězdami dolů, protože svou šanci tato série totálně prohospodařila. Jedna hvězda bude asi úplně ideální pro tento počin, a to hlavně kvůli tomu, že to potřebovali natahovat do dvou filmů. ()

Slainesk

Je to čisté béčko, ale celý film som mal úsmev na tvári a docela som sa bavil. Pripomenulo mi to Baldurs Gate. Milovnici RPG vedia. ()

Milsa

Miestami nedoriešený príbeh. Čo sa stane s dievčaťom, čo zachránili? Tá zmizne, ale ostatní nie, s tými začnú bojovať. Navyše zachraňujú len svojich a ostatní sú im ukradnutí. Trochu slabé, ale pozerateľné. ()

vw.cobra

Série Mythica vůbec není tak hloupá, jak vypadá - zpracování příběhu do pěti filmů je velmi slušné. Škoda nízkého rozpočtu, který se na filmech hodně odráží, jinak by výprava Mythicy mohla dosáhnout na kvality Pána prstenů, který se stal tak nějak měřítkem kvality fantasy filmů. Pro nadšence tohoto žánru je to ale i tak příjemná oddechovka. 80%. ()

JohnyRicPic

Tady je vidět, že do toho dal někdo srdíčko. Na tak malý rozpočet rozhodně klobouk dolů. Při sledování mi přijde, jako bych hrál nějaké fantasy RPG. Ano, film má pár slabších momentů, každopádně ty jsou převažovány několika skutečně neotřelými nápady, kterými jsem byl mile překvapen. Inu, hurá na další díl! :) ()

Henselt

Nápad má film dobrý, hlavní (a jediná) dějová linka taky není navržena špatně. Mythica: A Quest for Heroes je velmi dobrý televizní film. Ale při srovnání s konkurencí v žánru fantasy zaostává snad ve všech směrech kromě atraktivity ženských hrdinek. Jak už bylo řečeno v jiných komentářích, na filmu se hodne podepisuje omezeny rozpočet. Je to videt na scénáři, na lokacich, interiérech i exterierech, filmových efektech, kostýmech... tohle vsechno bych odpustil, kdyby mela Mythica silný pribeh a dobrou atmosferu. Kdyby se snažila alespon vykreslit motivace a charaktery postav. Bohuzel jde vetsinou o stereotypy odbyte jednou větou. V tomto dile je Kevin Sorbo snad jen 1 minutu, ostatni postavy maji potenciál, ale pri sledování jsem mel pocit, ze se behem nataceni minimalne jednou vyměnil scenárista a dramaturg. Poctivá 4/10. ()

adelfilm

Nevím proč má tento film tak málo %. Herecké obsazení je neobvyklé a výkony herců jsou prostě super. Fakt dobrá kamera a střih. Jediné co bych vytkla tak jsou trochu masky a animace vefilmu. ()