HomeSick

Drama / Thriller

Německo / Rakousko, 2015, 98 min

Takže naša spodná suseda, ktorá nám otravuje vzduch v byte svojim večným balkónovým fajčením je vlastne prechádzka ružovou záhradou, alebo chcelo by to trochu menej cvičiť na violončele, alebo ... dosť dobrý atmosferický film. Odporúčam!(5.2.2016)

Jednoduchý, přímočarý příběh, výborná, hlavní hrdinka a pak už jen tragédie, na kterou je zaděláno již od začátku. Jestli je to realita, nebo fikce, je vlastně jedno, hlavně, že se to celé povedlo. A ten její futrál na zádech, ten si budu hodně dlouho pamatovat...(4.2.2016)

Přikovaná jsem byla celou dobu na židli a to svědčí o tom, že jsem byla vážně napnutá jak struna asi do devadesáté minuty, kdy už jsem tušila, jaký to vezme konec. Ale to jsem se hluboce mýlila, nechte se překvapit, jen bych nahoru připsala mysteriózní. Jednoduché, stojí to celé na atmosféře, která by jen sama za sebe byla na pět hvězd.(4.2.2016)

• Morholt

Příběh jednoduchý. Mladý pár se nastěhuje do nového bytu a krátce nato začne mít žena pocit, že se sousedkou není všechno tak úplně v pořádku a že jí stopro sleduje. Z počátku mi vyhovoval jak minimalistický vizuál, tak civilní projev všech zúčastněných, ale čím víc se hlavní hrdinka utápěla ve svých fóbiích, tím víc mi lezla na nervy, což nakonec přerostlo v znechucení. Radost jsem neměl ani ze závěru, který vyzněl do ztracena a člověk se nakonec nedozví, co a jak se dělo. 30%(25.12.2015)

Loudavý, ale fakt velmi loudavý, klaustrofobický psycho-thriller, jak dělaný pro festivaly. I když je dějová linka víceméně od začátku jasná, stejně vás indicie nutí hádat, kdo je ve sporu mezi nově nastěhovaným mladým párem a starou babkou co bydlí nad nimi, větší šílenec. Postupem času se do tohoto souboje přidává tíživý pocit ze čtyř vlastních stěn, a až drsný závěr ukáže vítěze. 70%(7.2.2016)