Rybička (TV film)

Česko, 2015, 15 min

Karel Janák

Karel Janák
  • rakovnik

Nepochopil jsem, co tímto dílkem chtěl autor říci. Snad jen to, jak snadno jdou prošustrovat přání a že dobrý člověk své chyby napravuje... Pozoruhodné nic.(24.12.2016)

• honajz

Další rodinný vyděračský film, který na rozdíl od pozdějšího Trosečníka není ani na chvíli vtipný, ale spíše a především trapný. Kamera a lokace jsou v pohodě, velmi slušné, ale ten příběh je předem tak nějak jasný, a závěrečná pusinka rodičů a rozesmátý obličej kluka, s nímž si konečně někdo hraje fotbal - brr, jak ze Strážné jehovistické věže, až jsem se osypal. Takhle to fakt nefunguje, leda na festivalech a v grantech podpořených snímečcích vyrobených za každou cenu. A ty vztahy dospělých na úrovni Mateřídoušky, fakt ne. A mimochodem, ta tlustá holka se sluchátkama, jak to že se nezměnila na tlustou, ale hubenou kozu?(31.3.2017)

• McMerkurion

...asi jsem nepochopil, co tím chtěl autor říct > že by moderní pohádka o zlaté rybce?...ale jedno se tomu nedá upřít: hrálo tam snad víc zvířat, než lidí...(7.10.2016)

• Mariin

Jako rodinný film odpad, jako pohádka pouze pro děti snad, možná podprůměr. Scénář slabý a herectví velmi špatné (Helena LiaTachovska). Herec je jen Josef Polášek, ale ten se v tom tuctovém příběhu ztrácí.(31.1.2016)

• Olík

I během čtvrt hodiny se dá předvést více. Prvotní dojem evokoval lacinější verzi autorské grotesky, z které se nakonec vyklubala celkem neškodná Tauovina. Ale jak jsem psal v hned v první větě, na patnáct minut se nedá vymlouvat a Janákova Rybyčka působí poněkud leklým dojmeme......neodvedená na sto procent a jak z pozice za kamerou, tak bohužel i před ní.(21.3.2016)