Sword of Vengeance

Normanský kníže a tyran Durant (Karel Roden) se společně se svými dvěma stejně krutými syny snaží nastolit tyranský diktát v severním cípu Anglie obývaném Sasy. To se mu relativně daří, až do příchodu tajemného cizince, který začne za pomoci ozbrojených vesničanů decimovat jeho vojska. Cizincova krvavá řež je vražednou cestou pomsty, zalitou velikým množstvím krve. (Rakosnicek77)

verbal

Ultradrsný, sveřepý bojovník za rovné šance saských homosexuálů při účinkování v céčkových, nízkorozpočtových sračkách se snaží zúčtovat s klenotem současného českého herectví, normanským tyranem Karlem, jehož patnáctiminutová, zjizvená kreace v amatérském počinu nějakého britského nýmanda je stejně nepochopitelná, jako by se náhle objevil například v Ulici nebo posledním Kameňáku. Posthastingsovský soumrak středověké Anglie stejně jako krutý nedostatek liber jsou tu emulovány a maskovány nějakým tmavým bordelem napatlaným na objektiv kamery, všech deset angažovaných ochotníků ve zjevně gumových brněních a pocákáno levným kečupem (tolik k té tolik proklamované řezničině) přehrává jako o život v „bitevních“ choreografiích na úrovni řádění afektovaných, otylých žen s kužely, scénář typu „Karel mě kdovíproč nasral, tak ho bez jakýchkoliv řečí prostě zabiju“ by učinil otravným i desetiminutový kraťas a hodina rádoby „kůl“ pinejklovských zpomalovaček dělá film akorát tak pomalejším, ještě pomalejším a ještě pomalejším, až je vhodný výhradně jen pro ty úplně nejpomalejší. ()

Flipnic

Film bez jakýhokoliv scénáře a tak stupidní, že jsem jej vlastně ani nepochopil! Ale pochopil jsem, kdo je ten dobrej a kdo ten zlej a kdo hlavní hrdina. A ten je fakt frajer, v jakýmsi snad fiktivním středověku to řeže hlava nehlava většinou dvěma meči, kudlama a někdy i ručně nebo prostým šutrem vykydlí 3 nepřátele. Protivníky si vychutnává efektivníma fatalitama, podřezaný krky jsou jeho nejoblíbenější "finish", Karla Rodena probodne jakýmasi dvěma noži do žeber a ještě mu něco nepěknýho pošeptá při tom do ucha. Film je asi tak z 95% jenom akce a krvavá špinavá řezničina !!! Souboje sice sestříhaný, ale gore slušně viditelný z blízka na kameru, hlavní týpek macho největší a celý je to prostě stupidně zábavný ... ()

EvilPhoEniX

Nic moc, jednak naivní a prakticky žádný příběh, tak i velmi levný a omšelý vizuál říznutý šedým filtrem, takže ani té krve moc vidět nebylo. Napětí ani atmosféra nefunguje vůbec, tempo je pomalé, moc se zde ani nemluví, takže krom hlavního odvážného hrdiny, moc toho na chválu není. Čekal jsem daleko větší řežbu, tohle je hodně Light a málo efektní zkratka. 50% ()

Fr

„MOJE JEDINÁ VÍRA JE POMSTA…“ /// Prostinký děj, sázející na efekt světa, v němž se vodehrává středověká řezničina. Všemu vévodí pochmurnej filtr, dramatická hudba, zjizvení chlápci, zpomalovačky a cizinec, co přináší naději. Tady jde jen vo prolejvání krve. Účast Rodena potěší, ale nečekejte hereckej majštryk. Časem vomrzí i středověký choreo, takže zbyde jen béčková vřava s efektníma záběrama, kterou můžeme my, potomci husitů, lehce nadhodnotit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve filmu si vystačím s šedou, bílošedou, žlutošedou a červenošedou. 2.) Chystám pokračování tý píčoviny se šedou barvou. 3.) Thx za titule ,,John Doe, James Smith a Jan Novák“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Wacoslav1

No tak po pravdě spíš nic než moc. Těšil jsem se na Rodena, ale ten je bohužel ve filmu jenom asi 15 minut. Nemluvě o tom, že jeho postava je fakt mizerně napsaná. Těšil jsem se na přímočarou brutální středověkou řežbu, ale ze začátku se tam jenom kecá o sračkách a na první pořádnou bitvu si musíte počkat až někdy do 30 minuty. Navíc jak tu bylo již zmíněno, tak v případě tohoto filmu dostává definice neexistence scénáře úplně nový rozměr, teda ne, že by mi to úplně vadilo, ale toto byl fakt extrém. No aspoň závěrečná řežba se mi celkem líbila a film má krátkou stopáž, takže nestihne vyloženě nasrat, ale mohlo to dopadnout o dost líp.40% ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na Britských ostrovoch, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v Srbsku. (MikaelSVK)