DobroDRUH

(pořad)

Setkání s lidojedy, chytání krokodýlů holýma rukama, ochutnávka škorpionů i situace hraničící se smrtí. Nejen na to se mohou diváci těšit v nové dvanáctidílné docureality České televize Dobrodruh. Fotograf a cestovatel Adam Lelek v ní na vlastní kůži prožívá vzrušující, nepředstíraně silné příběhy, které mají jedno společné – velké dobrodružství.
Pořad je natáčen jako reality show, kdy Dobrodruh při cestách po exotických zemích řeší každodenní problémy spojené s cestováním, jako např. místní dopravu, jídlo, ubytování, setkání s domorodci a jejich kulturou, setkání s často nebezpečnými zvířaty a návštěvou exotických míst, kde Dobrodruh zažívá nepředstíraně silná dobrodružství. (Česká televize)

2mig1

může tohle někdo tomu vystajlovanýmu modelovi věřit? celou dobu mám pocit, že za kamerou je plně vybavený karavan s mramorovou koupelnou. Etiopie - vážně se uštknutí černou mmbou řeší tak v poklidu a je čas dojet do x km vzdálené vesnice pro antibiotika? Adama Lelka na "nejnebezpečnějším" etiopském kmenu zaujala jeho kultura - chýše, samopaly a vyražené zuby dospívajících dívek, zajímavý vkus, ()

Natabar odpad!

To je ale fakt tak hloupě "naše malé české"... Hňup vyjede do světa - to jsem ještě kvitoval, že ČT pouze nepředabovala zahraniční program, ale sebrala odvahu natočit svůj originální cestopis. Velice brzy mě však to nadšení přešlo. Po shlédnutí dílu z Papuy Nové Guiney jsem zjistil, že cokoli jiného by bylo 100x lepší. Nýmand nás celou dobu ujišťoval, jak navštívíme domorodce, jež nikdy bílou tvář neviděli (což se stejně za chvíli ukáže jako nesmysl), abychom však záhy zjistili, že při první výpravě spadne na dřevěnou kládu přemosťující místní potůček (a heleme se - ono to bolí!). Každý, kdo si někdy narazil žebra, či potažmo protrhl mezižeberní sval, ví, jaká je to bolest. ale také ví, že je to něco, na co se neumírá. Tady náš "hrdina" už jen zbytek dílu fňukal a tvářil se, že snad z toho každou chvíli exituje. No a nic víc nám již nepředvedl.TRAPNÝ! Kdyby ČT radši vrazila peníze do kvalitního dabingu dobrého cestopisu zahraniční provenience, tak je krutě za vodou. Tady nám bylo jen hodně trapně připomenuto, jací ufňukánkové jsme. - Lidi, mně bylo tak stydno... ()

L_Johnny odpad!

Tak to néé. Rád poznávám cizí místa, kultury a kuchyně - tady ty navštěvované místa jsou i zajímavé. Ale ten moderátor a celý přístup je na úrovni nula. Prý "dobrodruh" ha ha , mno nebudu sprostý. ()

zsn

To jako proč, vy kreténi tak nízká hodnocení? Konečně přišel taky český dokument o cestování s užitečnými radami s ohledem na naši měnu a běžnou mzdu místních (čímž se při vlastních cestách uchráníme od snahy o zlodějnu na naši adresu) nebo na zvyklosti či na bojovou prevenci před smrtelnou nákazou. Za cestovatelovo samostatnost v působení v barbarských zemích, tento pořad řadím de facto k pořadu "S kuchařem kolem světa". Konečně ale v dokumentu vidím Čecha a nejde jen o Bárou Štěpánovou barbarsky sehraný dabing produkce na půli cesty. Jenže závist je u Čechů mocná vlastnost, je tak nutné ty, co nám dobrodružné cesty alespoň takhle zprostředkují, pošpinit. ()

Roman Albach

Dobrodruhem je pro mě Dan Pribáň a jeho tým, co cestoval Afrikou, Asií, jižní Amerikou. Tam jsem cítil to napětí, dobrodružství, odvahu a smekával jsem tak pomyslný klobouk. Adam Lelek tím dobrodruhem pro mě určitě není, viděl jsem jen 4 díly, ale všechno na mě působí neuvěřitelně uměle, nepřirozeně, nesympaticky. Navíc když člověk, který se nazývá dobrodruhem řekne, je tady strašná zima, mínus šest stupňů,.... tak si říkám, to je drsňák, který má dobrodružství vážně v krvi... Nechci ani vědět, kolik tento projekt stál peněz. ()

ondrula odpad!

Všeobecný odpor, který se z řad diváků zvedl k osobě Adama Lelka (kterému se ne nadarmo říká Madam), je opravdu výmluvný. Vše už tu bylo řečeno, dodal bych jen pár vlastních postřehů. Přijde mi, že Lelek nedokázal uchopit koncept pořadu; on je obyčejný zhýčkaný turista (znovu a znovu zaskočený tím, že cestování je nepohodlné), který se snaží hrát si na velkého cestovatele a tyhle dvě skutečnosti se neustále třou. Dychtiv dobrodružství, vydal se Adam do pralesa mezi domorodce a bylo na něm vidět, jak velký sousto to pro něj je, jak u toho strašně trpí, pak tam ještě ve svých cvičkách uklouzl, "prorazil si plíci" a přestože se ukázalo, že mu nic není, zbaběle "expedici" rozpustil, protože se mu zpátky do divočiny už prostě nechtělo. V ostatních dílech se toulá po profláklých turistických destinacích, diví se, kolik je tam lidí a deklamuje tam nějaký svoje vyčteninky z letáku. Moc zajímavý. Odpudivá je také jeho nedobrodružná vizáž: conversky (zvlášť vhodné do pralesa), buzerantská šálička, slaměný tralaláček, plesnivá bradka, slabošské piknické tělíčko, zhýčkaná kulatá tvářička a špatná angličtina - inu sympaťák. Je také dobré si všimnout, jak Lelek působí při styku s domorodci rozpačitě, tlačí ze sebe nějaký kecy, ale domorodci po celém světě na něj koukají dost pohrdavě. Ano, Adam Lelek moc sympatií nevzbuzuje, a může si za to samozřejmě sám, protože trpí naprostým nedostatkem sebereflexe a hlavně se chová jako blbec. Lelek, zřejmě zaskočen skutečností, že není žádným dobrodruhem, tráví dost času dobrodružně u talíře. Ale i tam selhává, když si hraje v Číně na světáka, že jako sežere kdejakou havěť, ovšem když mu švábí gangliony vystříknou do pusinky, může se posrat nevolností. Skvělé jsou takové ty chvilky prozření, že se Lelek málo chová jako dobrodruh a více jako rozmazlený turista, to se pak pustí do dobrodružství spočívající v hledání levného ubytování v Mexiku, anebo tamtéž v záběrech na kráčejícího Lelka křečovitě svírajícího svou buzerantskou mošničku, aby mu jí nevyrval z jeho slabošských ručiček drogový kartel. Z celého seriálu je hodně zřejmé, jak velký je to průser a jak moc prachů to všechno muselo stát a to je hodně smutné. Ještě si neodpustím odplivnout si nad Lelkovým moderátorským talentem; ten spočívá v otravným promlouvání do kamery za užití žargonu pražských debílků z 90. let. Typicky třeba: "Pojďte se mrrrknout, to je hustej masakrrr, každej tu hrrraje na jinej kráááám." Adam Lelek ovšem také neváhá být vtipný; krásně to lze ilustrovat na sráčsky zákeřeném humoru v situaci, když mu rozpačitý mexický instruktor potápění navrhne, že si dají závod v oblékání neoprenu, Lelek se nato z pozice zákazníka začne dožadovat pomoci s oblékáním, a pak instruktorovi vítězně oznamuje, že vyhrrrál. ()

jilda

Ten člověk se mi do podobného pořadu vůbec nehodí, neumí mluvit, to je pro televizní pořad docela zásadní. Nehledě na dementní obutí a nepraktické oblečení. A kdo proboha vybíral hudbu...... Zajímavé zůstávají lokace natáčení, ale podobnou kvalitu zpracování bych čekal od Primy, ne od ČT....... ()

Narciska

Humor a nadsázka v dokumentu, proč ne? Jen mě asi více těší prostřednictvím kamery poznávat jiné světy než poslouchat českého ufňukánka, který si určitě (!) zlomil žebro. A taky nemám ráda zavádějící informace - větší obnos peněz si nebudu měnit ani na české ulici, nemusím proto opakovat stereotypy o africké chudobě a kriminalitě. ()

MAJkLSON

Působí to dost uměle a hlavní představitel není zrovna z nejsympatičtějších, ale možná ještě překvapí, uvidíme. ()

Brtniik

Veliký TV průšvih! Tak to vypadá, když průzkumy ukáží, že frčí cestopisné pořady (Češi, Němci a samosebou Japonci dost cestují) a vyvstane projektové rozhodnutí svézt se na této vlně. Přiznávám, jsem „průměrný“ divák a cestovatelské pořady mám moc rád, ale druhý díl byl maximum, co hodlám, v rámci zachování duševního zdraví, vydržet. Chudáček zdivočelý mamánek hapal na (fujtajbl) slizké kládě a narazil si hrudní košíček! Auau au! To je k nesnešení! Doktoraááá! Ale anglicky válí, čili že by TV kurz AJ? Slovo dobrodruh či dobrodružství v sobě obsahuje minimálně jednoho parťáka, na kterého je spoleh. Televisní hrdina však podstupuje dobrodružství „sám“ se štábem za zadnicí. Ve světě to ovšem není ojedinělý model pořadu zaměřeného na ohromení peciválů u TV. Znám maníka, který s kámoši koupil PV3S, opatřili ji vele palivovou nádrží (někdo leží na peci, někdo na ohromné nádrži), naplnili ji a vyrazili do Nepálu. To jsou ale životaschopní kluci, ne jako hrdina DobroDRUHa. Jedna hvězda za podstoupené očkování a tím podporu zdravotnictví a za milý komentář Barbory Polákové. ()

gonga odpad!

Největší vemeno pod sluncem. Sledovat tohoto trotla je čiré utrpení. Pokud na TOTO dává Česká televize peníze, je tato instituce skutečně na zrušení. ()

Viper

Zdejší hodnoceni je trochu prehnane, neni to zas takova hruza. Je jasny, ze Lelek s dobrodruhem nema nic spolecnyho. Je to proste obycejnej chlapik, ktery jen jede o kus dal nez do Chorvatska jako vetsina Cechu. Prave jeho osoba je asi nejvetsi slabinou cele docureality. Momenty jako vyhozeni kukurice, protoze by mohla byt nakaazena ebolou, plivani cinskych pochoutek primo pred trhovci i jeho putovani po dzungli v keckach mu proste sympatie nepridava. Na druhou stranu nam dokument ukaze i bezne soucasti cestovani dobrodruznejsim zpusobem nez s cestovkou, tedy zalezitosti jako smlouvani a hledani noclehu v neznamem meste, coz kdyz clovek nekdy zaziil na vlastni kuzi vidi hned veci jinou perspektivou. Snad druha serie bude bez Lelka... ()

Ydrosten

Další blbec z kamerou, který si myslí že dokáže natočit lepší dokument o debilovy co se vydal do světa ( a hovno o něm ví ) Pár facek by ho srovnalo do latě. ()

jochanan odpad!

Nazývat se dobrodruhem by mě ani ve snu nenapadlo. Přesto se obávám, že i já na svých baťůžkářských dovolených zažívám víc dobrodružství a že u toho rozhodně nefňukám, že ve srílanských autobusech není klimatizace nebo že během vietnamskýho monzumu moc prší. ()

Vakomlok odpad!

Když jsem viděl tu stupidní bradku hlavního protagonisty, okamžitě jsem věděl, že nic jiného než "odpad" dát nemůžu... ()